Serbi i kapur me dy dronë: Doja të promovoja Shqipërinë. Në doganë me kontrolluan edhe shishen e verës

September 18, 2015 09:16

Serbi i kapur me dy dronë: Doja të promovoja Shqipërinë. Në doganë me kontrolluan edhe shishen e verës

Në një intervistë të dhënë për “tangosix.rs”, pronari serb i dy dronëve shpjegon situatën se si ai u ndalua nga Policia në doganën e Qafë-Thanës. Ai pretendon se ka pasur një ftesë nga operatorë turistikë shqiptarë.

“Isha me një ftesë në Shqipëri për të bërë një regjistrim në lidhje me promovimin e vlerave turistike të Shqipërisë. Por kjo ftesë as nuk u hyri fare në punë në pikën doganore.

Më kanë kontrolluar si kurrë në ndonjë pikë tjetër doganore. Sapo panë që kisha dy dronë me vete, më kanë parë me imtësi në makinë, madje edhe shishen e verës që kisha me vete. Paranoja anormale për një ndeshje që do të luhet pas më shumë se 20 ditësh”, ka deklaruar shtetasi serb.

September 18, 2015 09:16
Komento

3 Komente

 1. Dritan September 18, 11:05

  Lol Paranojat s’e kishim mes nesh na i sollet ju. Po ik mbushu andej dhe gje shoket, qe na bo dhe sikur jep mend ti. Pff

  Reply to this comment
 2. Goni me September 18, 12:02

  Ai mund te kete patur nje ftese ,por me siguri nga Shoqeria Turistike SHQUP-I bile nga vete Presidenti i kesaj shoqerie,qe te ndizte edhe nje here luften jovetem sportive per te rikthyer ne Serbi tre piket qe ne morem.Po c,them dhe une.Vishua i di keto po ka porosi te mbylle syte dhe gojen se “ashtu eshte nje muhabet”.Prandaj policia te kontrolloje jo vetem te huajt por edhe cdo shqiptar,qe situata te mos kthehet ne favor te serbeve.

  Reply to this comment
 3. bina September 18, 13:26

  Nwse ndodh qw ndonjw serb ose shqiptar i paguar, tw lwshojw njw dron duhet ruajtur qetwsinw. Merret droni dhe i dorwzohet Vuçiqit, nwse ai do tw jetw prezent nw lojw, pwrndryshe i dorwzohet udhwheqwsit tw ekipit dhe mbaron puna. Me kwtw do t`u tregojmw serbwve se jemi, si edhe wshtw, mw tw kulturuar se ata.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*