Serbi, qëllohet me gurë autobusi i linjës Këln-Prishtinë

September 9, 2018 22:49

Serbi, qëllohet me gurë autobusi i linjës Këln-Prishtinë

Një autobus me pasagjerë nga Kosova është qëlluar me gurë në territorin serb këtë të diel, pasi presidenti serb Aleksandër Vuçiç u ndalua nga banorët e Drenicës të shkelte në trojet më të prekura nga gjenocidi i Millosheviçit.

Mediat serbe raportojnë se autobusi ishte nisur nga Këlni i Gjermanisë dhe do kishte si destinacion Prishtinën.

“Sot në Serbi është sulmuar ky autobus me udhëtarë që duan të bëjnë pushime në Kosovë”, ka shkruar denoncuesi Mentor E. Rama, raportojnë mediat kosovare.

s.a/dita

September 9, 2018 22:49
Komento

3 Komente

 1. XXXL September 10, 00:28

  Po mire plehrat serbe me gure, nuk doli ndonje shqiptar t’u fuste ndonje koqe plumbi ne bythe ?

  Reply to this comment
 2. MH September 10, 01:05

  Nese autobuzi i perket shtetasit(shtetesise) Gjerman(e).Gjermania duhet ti baje protest shkijeve.

  Reply to this comment
 3. Epiriot me Zemer e Shpirt September 10, 01:46

  po qe ja bejne mire fare ketyre qe kalojne nga serbia?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*