Sërish drogë në Gjirokastër, arrestohet poseduesi

Redaksia Online November 12, 2012 09:00

Sërish drogë në Gjirokastër, arrestohet poseduesi

30 kg kanabis janë bllokuar nga policia e Gjirokastrës. Të sinjalizuar në rrugë operative, blutë e komisariatit të këtit qyteti kanë organizuar një aksion blic duke bërë të mundur ndalimin e mjetit dhe arrestimin e poseduesit, Letjon Kadena. Autori ka tentuar të çajë postobllokun e ngritur duke vënë në rrezik jetën e punonjësve të policisë.

Nga burime policore mësohet se droga ishte marrë në Lazarat dhe kishte si destinacion tregun grek. Policia ka bllokuar mjetin me targa FR 6055 B dhe sasinë e drogës ndërkohë që ka nisur procedimin penal për Kadenën.

Redaksia Online November 12, 2012 09:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*