Sërish lëkundje tërmeti në Tiranë

July 4, 2018 19:19

Sërish lëkundje tërmeti në Tiranë

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar këtë pasdite në Tiranë.

Konkretisht, tërmeti është ndjerë në orën 18:36 min.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 ballë dhe epiqendra është lokalizuar 24 kilometra në veriperëndim të kryeqytetit, pranë Fushë Krujës.

Mesditën e sotme, Tirana dhe qytete të tjera të vendit janë goditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5 ballë, i cili është shoqëruar më pas nga dhjetëra lëkundje më të lehta.

s.a/dita

July 4, 2018 19:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*