Sërish para zyrës së Xhafajt, të rinjtë e opozitës flasin me “meme”

June 6, 2018 18:47

Sërish para zyrës së Xhafajt, të rinjtë e opozitës flasin me “meme”

Forumi Rinor i Partisë Demokratike dhe Lëvizja Rinore për Integrim janë mbledhur edhe sot te godina e Ministrisë së Brendshme dhe kanë paralajmëruar se protestat kundër ministrit Xhafaj do të vijojnë intensivisht.

“Qëndrimi i tij ende në detyrë është nje akt i paprecedentë. Vëllai i trafikantit ndërkombëtar të drogës, Agron Xhafajt, duhet të largohet nga drejtimi i Ministrisë së Brendshme si subjekt i Ligjit Antimafia”, tha njëri prej të rinjve protestues.

Të rinjtë kanë vendosur në mënyrë simbolike përpara ministrisë edhe një ekspozitë me “meme” të marra nga rrjete të ndryshme sociale.

Ata shprehen se këto “meme” pasqyrojnë më së miri qëndrimin e të rinjve shqiptarë ndaj figurave udhëheqëse politike.

Më poshtë “memet” e ekspozitës së organizuar nga FRPD-ja dhe LRI-ja.

s.a/dita

 

June 6, 2018 18:47
Komento

5 Komente

 1. vasili June 6, 19:24

  Keta jane kelysha bastarde,dembele,hajdute dhe te paafte,pjelle e bandave te kulles vicidolit dhe cepanit,qe vazhdojne lirshem te lehin dhe sabotojne jeten normale ne kete vend,duke na ngjallur neveri te skajeshme.
  Por te njejten neveri,kemi dhe per kryevezirin me shallvare te zeza,qe e lejon kete rrjedhje gjirizi,te marre rruget e kryeqytetit cdo dite,ne kundershtim me ligjin.
  Ku Shqiperia dhe ku rame-mavria.

  Reply to this comment
 2. Llapsani June 6, 20:56

  Sa para paskan pasur edhe kta more 30 veta per 50 mij lek beni llogarit. Apo leket e popullit thuaj

  Reply to this comment
 3. Emily June 6, 20:56

  Eshte e turpshme kur perdoren te rinjt per karriget e pushtetareve.

  Reply to this comment
 4. Gani June 6, 20:57

  Te rinjt duhet te jen fuqia e ndryshimit dhe jo pa shtylle kurizore qe ti perdorin ca maskarenj politikan.

  Reply to this comment
 5. Taku June 6, 23:14

  Ik beni mesimet se jam i sigurt qe 95 % e ju te rinjve qe mereni me partit jeni nxenes te dobet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim