Sërish punime në autostradën Tiranë-Durrës, si devijohet trafiku

January 26, 2019 10:48

Sërish punime në autostradën Tiranë-Durrës, si devijohet trafiku

Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) ka njoftuar të gjithë përdoruesit e rrugës që të jenë të vëmendshëm, pasi për shkak të punimeve pranë CityPark dhe Ford, trafiku në drejtimin Durrës-Tiranë do të orientohet me një kalim.

“Në segmentin rrugor Tiranë-Durrës, tek CityPark dhe Ford për referencë, në kuadër të punimeve të emergjencës të miratuara për këtë segment rrugor, sot po punohet për zëvendësimin e new jersave me guardrela në këto dy pika të saj.

Punimet do të realizohen brenda 2 ditëve dhe trafiku në drejtimin Durrës-Tiranë në këto segmente do të orientohet me një kalim. Ndërkohë, janë marrë masat për devijimin e trafikut me sinjalistikën e nevojshme me qëllim orientimin sa më të qartë të qytetarëve”, thuhet në njoftimin e ARRSH.

o.j/dita

January 26, 2019 10:48
Komento

3 Komente

 1. une January 26, 11:16

  Po si na thote gazetadita? Le te behen ne pranvere dhe ne vere? Sqaroni lakmin! Kush eshte mendimi juaj Epiphany?

  Reply to this comment
  • mirel January 26, 16:47

   O sycka, nuk i je ndare epiphanise qe kur ke filluar te habitesh nga Dita. Ashtu eshte.. e pid.ifanise

   Reply to this comment
 2. mirel January 26, 16:51

  Si vazhdon programi me autostraden Tirane-Durres? Do hapin nje korsi me teper, dhe do e japin te gjithen me koncesion.
  Iku Gjiknuri erdhi Gjikvuri..
  Dale kur te vihet trau per te paguar leket..si ne Rrugen e Kombit.
  Tani nuk ngelet vetem te kendojme kengen e Tomkes dhe shoket e tij:
  O Ramiste tradhetare
  Ju jeni hajdute
  Rrugen qe ne kishim
  Juve na e zute

  Po ishin te tjera ato kohe, luftonte njeriu me armikun, tani armikun e kemi te shtepise, dhe na vjen ca si rende e nuk e kapim dot per zverku e tja dhjesim rracen e mutit plerave tradhetare

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim