Sërish terror në Paris, merren pengje (FOTO)

January 9, 2015 14:03

Sërish terror në Paris, merren pengje (FOTO)

Ndërsa dy autorët e dyshuar për masakrën e “Charlie Hebdo”, nuk pranojnë të dorëzohen në ndërtesën në verilindje të Parisit ku ndodhen të bllokuar nga policia, një tjetër ngjarje trondit kryeqytetin francez.

Në një dyqan të vogël ushqimor, i frekuentuar nga shtetas hebrej në lindje të Parisit, një person ka hapur zjarr.Për pasojë një qytetar është plagosur, thonë mediat lokale, ndërsa ende nuk ka asnjë konfirmim nga ana e policisë. Po ashtu dyshohet se disa persona janë marrë peng, një grua mes tyre.

Autori i kësaj ngjarje dyshohet se është ai person që ekzekutoi një ditë më parë një oficere policie dhe plagosi një tjetër.

Policia po evakuon njerëzit pranë vendit të ngjarjes.

 

 

 

 

 

January 9, 2015 14:03
Komento

4 Komente

 1. lutfi pelingu January 9, 14:21

  Po normal qe do vazhdojne terroristet te bejn terror kur terrorit nuk i pergjigjen me terror

  Reply to this comment
 2. "Horri i Bulevardit" January 9, 14:33

  Perendimi u tregua miop, ne ngjarjet e ndodhura mbas vitit 2000, duke u dhene ndihme grupeve radikale, qe nen petkun e opozitarizmit demokratik, kerkonin te merrnin pushtetin ne vendet arabe.
  Sot po shihet se cfare pasojash erdhen ne Irak, mbas heqjen nga pushteti i Sadam Hyseinit, qe megjithese diktator i padiskutueshem, perseri mbante nen zap, grupet ekstremiste.
  Dhe vazhdon historia me Libine e Kadafit, me Algjerine dhe se fundmi me Sirine, ku perseri perendimi u tregua teper sylesh, duke i dhene perkrahje opozites siriane, qe seshte gje tjeter, vecse nje grup militantesh ekstremiste islamike.
  Dhe sot kemi grupe qe nuk kontrollohen dot nga asnje shtet, qe jane te pranishem ne cdo vend perendimor, si shtetas te ketyre vendeve.
  Duhet urgjent, nje aksion ushtarak perendimor, ku ti jepet mbeshtetje Asad-it, per ti ridhene pushtetin apsolut, qe ky i fundit ti jape fund, grupeve radikale, me dhune, praktike qe keta e njohin shume mire.
  Ju kujtoj qe vendet arabe, nuk jane as suedeze e hollandeze, qe kane gjak te ftohte, qe kur e kapin gruan e tyre ne krevat me dashnorin, e therrasin kete te fundit, hajde te pime nje kafe, se je lodhur shume.

  Reply to this comment
 3. hahahah January 9, 14:52

  Il fondamentalismo in via di diffusione fra Albania e soprattutto Kosovo è tenuto sotto controllo sia dai nostri 007 che dai servizi di Ungheria, Romania, Grecia, con frequenti scambi d’informazioni. «Le posizioni più estreme – è la convinzione di chi indaga da Roma – si stanno affermando in quell’area grazia alla predicazione, segnalata e attestata, di Imam itineranti».

  Il Secolo XIX

  Reply to this comment
 4. albano January 9, 15:00

  nuk eshte dyqan i Vogel ;;;eshte super market ;; dhe ky terroristi eshte shoku i 2 te tjereve ;;jane grup terrorstash ;; AMEDI KULIBALI ESHTE SHOK ME VELLEZERIT SAID DHE SHERIF … DHE ESHTE I NJEJTI TIP QE VRAU DJE NJE POLICE DHE PLAGOSI NJE TJETER … NDERSA FLITET SE KA VRARE 2 VETA SOT ..POR NUK ESHTE E SIGURTE … TERRORISTI KA MARRE NE PANG 6 VETA .. DHE KJO ESHTE VTEM FILLIMI I KURSHERINJVE TE FRANCES ..AFRIKANET … SE JANE MIQ TE VJETER … POR KA ME MIJERA KULIBALI TE TJERE NE FRANCE QE DO TE SHPERTHEJNE NJE DITE … VIVA LA LIBRTA ..VIVE LA FRANC ..POSHTE TERRORISTAT..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*