Pëllumbi replikon me Nanon: PS ka vdekur? S’kemi nevojë për mesazhe nga Vjena

July 13, 2016 09:10

Pëllumbi replikon me Nanon: PS ka vdekur? S’kemi nevojë për mesazhe nga Vjena

Servet Pëllumbi ka replikuar me Fatos Nanon, pas deklaratës së tij pak kohë më parë, se PS ka vdekur.

“Prandaj s’erdhi ai, se kishte frikë nga vdekja?! Pse s’erdhi ta thoshte këtu? Pse rri në Vjenë dhe e thotë nga Vjena.

 Të vijë këtu, të rrijë tek ata që e deshën, brohoritën për të, e mbështetën gjatë kohës që ishte në burg dhe gjatë kohës që ishte në krye të PS-së.

Nuk ka nevojë Partia Socialiste për mesazhe të tilla, në distancë, aq më tepër pesimistë”, ka thënë Pëllumbi për “GSH”.

Ai ka komentuar edhe krijimin e një partie nga Ben Blushi:

“Nuk mendoj se është ndarje e re. Janë në kuadrin e mendimit ndryshe. Nuk ka ndonjë të keqe Partia Socialiste nga mendimi ndryshe, nga mendime të tilla dhe nga pikëpamje që mund të duken krejt të ndryshme. Por fakti është që flasin, punojnë në shtratin e së majtës”.

July 13, 2016 09:10
Komento

4 Komente

 1. Ben Dibrani July 13, 10:03

  Ne “shtratin” e te majtes flet ehe Saliu, problemi i Blushit eshte se flet nga shtrati i vet,

  Reply to this comment
 2. Kariz Matik July 13, 10:13

  Edhe sikur te mos kete vdekur, PS-ja eshte ne grahmat e fundit te saj. Koalicioni qeveritar ne prag te miratimit te mundshem te “reformes” se drejtesise po perjeton kulmin e kontradiktave mes tyre.

  Tallja dhe mosmirenjohja e drejtuesve aktuale te PS per socialistet dhe elektoratin eshte aq e paskrupullt dhe e paturpshme, sa qe jo vetem karakurva “e pa integruar”, por edhe deputete dhe figura te spikatura brenda PS-se, po distancohen perdite e me shume prej tyre. Shume nga deputetet socialiste e mbajne per brenda dufin se nuk guxojne te shprehin hapur pakenaqesine. Para dy ditesh ja plasi ne surrat njeri prej tyre duke dhene doreheqjen. Dje shpertheu dhe tjetra ne akuza. Blushi, Hafizi, e deputete te tjere, perfshi ketu dhe shume nga socialistet e zhgenjyer te rrjeteve socilaiste mbajne te njejtin qendrim. Nisma per krijimin e nje partie te re eshte detyrim qe e kerkon koha dhe situata. Treshja e Bermudes me 21 korrik do marre pergjigjen e merituar.

  Nanua sa ishte ne pushtet u beri qindin gjithe gojoreve asociale dhe ka haqet e tija si sharlatan mejhanesh, por thenien e tij s’e PS-ja ka cof, kete s’e lot topi dhe jo pipetima e nje pordhaci te mjere.

  Prit Servet pordha, prit se s’ke pare gje akoma…

  Reply to this comment
 3. corape kuqi July 13, 13:19

  Partia socialiste more sevret nese ska vdekur nuk eshte me socialiste.
  Rama ska asnje ideal apo taktike socialiste. Eshte me fashist se shume te djathta extreme ne bote.
  Eshte rastesisht aty sepse i pelqeu pushteti dhe kariera. Po dhe milionat e majme.
  Ashtu si berisha dhe te tjeret, rama duhet hetuar per masakren qe i ka bere tiranes.
  Eshte ai qe firmosivlejet e ndertimit neper parqe, oborre shkollash, cerdhesh. Ndertesen perpara stadiumit qemal stafa.
  Lejet qe u jep shkelsve te ligjit per legalizimin e ndertimevevpa leje.
  Ahhhh. More sevret more ste vret. Ju jeni servilat e bosit te rradhes. Nuk ecet keshtu.
  Nano po ashtu duhet hetuar per shkeljet dhe vjedhjet. Nuk duhet te shpetoje.
  Po nuk ecet keshtu me ty e me majkon qe beni servilin e rradhes.
  Turp.
  Ps ka vdekur e ka cofur qysh nga nanove nga rama.
  Parti socialiste qe ngop te varferitvme taxa dhe ben concesione te pasurve.
  Duhet te vrasesh more sevret se sshkohet me tutje

  Reply to this comment
 4. sadik July 13, 16:35

  mbeturine komuniste.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim