Shamku i thotë Bashës: Mos fol xhaxhisht me Europën

January 29, 2016 18:55

Shamku i thotë Bashës: Mos fol xhaxhisht me Europën

Gjithmonë intensive dhe në korrend me ngjarjet, që kanë të bëjnë me gabimet gjuhësore dhe me mënyrën sesi përdoret rëndom ose normal komunikimi, është deputetja e Partisë Socialiste Ledi Shamku. Pa mungesa në aktivitetin e saj të navigimit në Facebook, ajo ka reaguar menjëherë për mënyrën sesi Kryetari i Opozitës Lulzim Basha ka folur sot në Parlamentin Europian .

Statusi:

Kryetari i opozitës qorton europianët mu në mes të Europës, se sipas tij “po ndihmojnë Edi Ramën”… Dhe përgjigja i vjen europianisht: “Po ndihmojmë Shqipërinë!”.
Ehh gjuhë e ndërlikuar europianishtja mor opozitar! Europianishtja nuk e ka proverbin që të pëlqen ty: “O me ne, o kundra nesh! Rrugë të mesme s’ka!”. E kishte xhaxhishtja e Xhaxhit atë proverb.
Herë tjetër përpiqu pak e mos fol xhaxhisht me Europën.

January 29, 2016 18:55
Komento

4 Komente

 1. KORÇARI January 29, 19:36

  Idiotët vetëm kështu mendojnë, o me ne o kundër nesh.
  Shqipëria për ata SKA ASNJË RËNDËSI ,për ta RËNDËSI KA VETËM KARRIGIA

  Reply to this comment
 2. Beniku January 29, 22:13

  Nuk thon kote : “GOMARI S”KA BRIRE,PO DALLOHET NGA PALLMA …..”

  Reply to this comment
 3. Sallakja January 30, 09:39

  Shamku, tesoro !
  O me ne, o kundra nesh. Nuk eshte xhaxhishte.
  Eshte slogan fashiste i viteve 20-te. D.m.th.
  europianishte. Por e keqjanuk qendron ketu.
  E keqja eshte se nje parlamentare shqiptare
  jo forte adoleshente mendon se ne Europe,
  ka politikane qe duan te ndihmojne Shqiperine.

  Ah,
  desha te precizoje se kur shoh Bashen me vjen per te vjelle

  Reply to this comment
 4. gluhën tënë January 30, 09:40

  edhe kjo gjuhëtarka gabim e shkruan fjalën europë. shkruhet ”evropë” teta leda. që më pas del edhe evropianisht, evropiane e të tjera e të tjera…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim