Shaqiri lë Interin, largohet për 16 milionë euro

July 11, 2015 19:58

Shaqiri lë Interin, largohet për 16 milionë euro

Sipas asaj që shkruan portali gjerman “Sport1″, Xherdan Shaqiri ka pranuar Schalken si destinacionin e tij të ardhshëm. Klubi gjerman ka ofruar 16 mln euro për mesfushorin e Interit (plus bonuse).

Duket se ai shumë shpejt do të firmosë një kontratë 3 ose 4-vjeçare me “Mbretërorët blu”.

Shaqiri vitin e kaluar ishte te Bayerni, por u transferua tek Interi me shpresën se do të luante titullar, por as në Milano mesfushori me origjinë shqiptare nuk dha atë që pritej.

July 11, 2015 19:58
Komento

5 Komente

 1. kuq e zi July 11, 22:17

  shqiperia e de biazit, canes,berishes,hyses, agollit,cikalleshit,lila kukeli roshi,lenjani, bala xhaka,mavraj,aliji, kace,abrashi, gashi,etj mori nje 3 pike te merituar nga cas,
  dhe lumturuan cdo tifoz kuq e zi……..

  Reply to this comment
 2. milioni pavlera July 12, 13:10

  ky shalqiri gezohet e gexohet me zvicren,
  te interi i milanos nuk beri asgje vetem nxirte gjuhen si bretkose,
  megjithese e priten sishpetimtar ,doli si amator i kategorise trete dikur terbuni i pukes

  Reply to this comment
 3. Daliu. Albania July 13, 00:03

  Ky lojtare koti gjithashtu jo atdhetare,te shikoj kapitenin tone legjendare Lorik Canen me shoke ketu do jemi nuk ka per te bere hajre asgjekundi takohu dhe bashkohu Kuq e Zi te beni hajre…..

  Reply to this comment
 4. Barist ne Vicitol July 13, 05:05

  Si gaboi Inteti me kete Shalqi kungull.

  Reply to this comment
 5. rafaello July 13, 09:42

  shaqiri doli të ishte një dështim i rëndë i Interit ai nuk tregoi asgjë në futboll, vetëm fotoja e tij me Mulla Shefqet Krasniqin, u bë një hit i madh dhe spektakël mediatik. asgjë më shumë se xhihadist nuk tregoi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*