SHBA, 10 persona humbin jetën nga zjarret masive në Kaliforni

October 10, 2017 11:01

SHBA, 10 persona humbin jetën nga zjarret masive në Kaliforni

Zjarre të mëdha kanë përfshirë veriun e Kalifornisë, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 10 personave, si dhe largimin e më shumë se 20 000 të tjerëve nga banesat e tyre të shkatërruara, raportojnë autoritetet.

Sipas zjarrfikësve të Kalifornisë, rreth 32 000 hektarë janë shkatërruar nga zjarri që prej të dielës në mbrëmje në këtë rajon turistik.

“Për shkak të erërave të forta që arrijnë 90 kilometra në orë, presim që shkatërrimet të rriten”, thotë Jerry Brown, guvernatori i këtij shteti.

October 10, 2017 11:01
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*