SHBA, banorët zgjedhin dhinë si “kryetare të komunës”

March 13, 2019 13:27

SHBA, banorët zgjedhin dhinë si “kryetare të komunës”

Banorët e një qyteti në shtetin Vermont të SHBA zgjodhën një kryebashkiak të ri të veçantë, një dhi të quajtur Lincoln.

Dhia u betua në detyrën e re të martën.

Menaxheri i qytetit Fair Haven, Joe Gunther, vendosi të zhvillojë zgjedhje për një kryebashkiake të kafshëve në përpjekje për të mbledhur para për të zëvendësuar një shesh lojërash në shkollë.

Banorët do propozonin kafshën e tyre për karrigen e kryetarit të komunës dhe në këmbim do dhuronin 5 dollarë për sheshin e lojërave. Kryebashkiakja është një dhi trevjeçare me emrin Lincoln. Dhia mundi një qen me emrin Sammie me vetëm dy vota.

Gunther tha Lincoln do ketë mandat 1 vjeçar.

Zgjedhja e pazakontë, sipas Gunther, rezultoi të ishte një mundësi edukimi për fëmijët e qytetit.

l.h/ dita

March 13, 2019 13:27
Komento

3 Komente

 1. C'a bohet kshtu March 13, 14:49

  Qenka dhi me gjinine e trete, tranvestite..

  Reply to this comment
 2. GRANIT DRENICA March 14, 09:15

  Jam i bindur se DHIJA; pra, qoftë edhe DHIJA E VËRTETË është më e denjë e shumë më denjë për ta qeverisur edhe shtetin dhe, edhe komunat SHQIPTARE (veçanërisht) që prej pas vitit 1990,sesa SHQIPFOLËSIT që e qeverisen dhe që po e qeverisin shtetin (shtetet) shqiptar/e që prej pas vitit 1990 e deri më sot !

  Reply to this comment
 3. Peza March 14, 11:20

  Te pakten dhine r takon kollaj,e pergezon,kenaqen femijet ndersa Erion Veliajn as e takon foto,as te pergjigjet per ankesen,se kohen e ka vetem per year mbjelle peme so brigadier fshati.
  Turp I made per meter njeri mashtrues dhe the past after!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?