SHBA: Duhet të dërgoni në burg gjyqtarët e korruptuar

October 6, 2014 11:42

SHBA: Duhet të dërgoni në burg gjyqtarët e korruptuar

SHBA kërkon ndëshkimin e gjyqtarëve të korruptuar.

Kjo është pohuar nga zv.aAmbasadori amerikan në Tiranë, Henry Jardine.

Ai ka qenë i ftuar në tryezën e thirrur nga Bujar Nishani për drejtësinë dhe ka thënë se gjyqtarët e korruptuar nuk mund të tolerohen.

“Ka gjyqtarë të mirë, të ndershëm atje jashtë, por ata që nuk janë të ndershëm, apo që janë të korruptuar duhet të ekspozohen dhe të ndëshkohen për sjelljen e tyre joetike apo të korruptuar dhe disa duhet të shkojnë në burg.

Ka prokurorë dhe avokatë mbrojtës të ndershëm; ka punonjës të shërbimit civil që janë të përkushtuar dhe punojnë brenda sektorit gjyqësor.

Ka shumë shqiptarë që ia kanë përkushtuar jetën e tyre realizimit të një vendi më të drejtë.

Ndaj, duhet bërë kujdes që ndryshimi të vihet në zbatim në mënyrë të tillë që ndërton mbi të mirat që ekzistojnë dhe që ndërton mbi ndryshimet që kanë ndodhur në historinë paskomuniste të Shqipërisë”, tha zëvendësambasadori amerikan.

 

October 6, 2014 11:42
Komento

19 Komente

 1. Atdhetar October 6, 11:53

  Shume mire zv, Ambasadori amerikan per kete ndihmese dhe duhet degjur nga qeveria shqiptare dhe jo t’ja fusin gjumit. Tjetra kam frike se nuk ndeshkohen ata qe e kane mbushur kupen se jane bashkeounetor me ish dhe qeveritar te sotem. Nese zbatohet ligji duke filluar nga gjykatesit, beteja per drehtesi dhe demokraci ehste fituar.

  Reply to this comment
  • Euro Maloku October 6, 13:07

   Me vjen keq qe harxhoni frymen kot Zoti Zv Ambasador;
   sa te mos ndodhet ne burg Salihi,ai maloku,ai “burri i shtetit” gjithçka eshte teater.
   Megjithate skipetareve u pelqejne komedite amerikane!!!

   Reply to this comment
  • feniks October 6, 17:29

   Zoti zv, ambasador!
   Ju thoni se duhen denuar gjyqtaret dhe prokuroret e KORRUPTUAR!!!
   Se pari,KUSH DO T’I VLERESOJE KETA SI TE KORRUPTUAR kur edhe pas GRUSHTEVE ME NJERI TJETRIN TE KRYEPROKURORIT LLALLA ME KRYETARIN E SHOQATES SE PROKUROREVE para syve te te gjithe PROKUROREVE TE Shqiperise ASKUSH NUK KA DESHMUAR TE VERTETEN SE CFARE NGJAU PARA SYVE TE TYRE???
   Ju kujtoni BURGUN,por harroni se GJYQTARET E KORRUPTUAR I MBRON KLD-ja super e KORRUPTUAR DHE PARTIAKE me gjithe PRESIDENTIN ushtar i bindur i KRIMINELIT Berisha!!
   Doli hapur gjyqtari i KLD-se Gjin Gjoni me MILIONA EURO,por KLD-ja e mbrojti bashke me Nishanin!
   Me SHASHKA te tilla nuk pyesin GJYQTARET DHE PROKURORET TANE!
   Cfare emri mund t’i vihet PROKURORISE kur 30 dosjet e ish ministrit te Mbrojtjes Imami i ka fshehur nen tavoline???
   DUHET PERMBYSJE TOTALE NJEHERE,ZOTERI,pastaj te flitet per BURGJE!!!

   Reply to this comment
 2. Pëllumb zaimi October 6, 11:55

  Direktiva amerikane për gjindjen shqiptarotalebane? Po ku hanë pyka me direktiva këta mor z. Jardine? Këta kanë 23 vjet që marin direktiva dhe i shndërrojnë në kaçavida e vidha? Mos harroni t’ju jepni direktiva dhe pas 23 vjetësh të tjerë? Tung!

  Reply to this comment
 3. arben October 6, 12:07

  ne rrall te pare duhet ndeshkuar politikenet e korruptuar dhe deputetet e koruptuar dhe te kriminalizuar zoti ambasador se ata jane problemi numer 1 ne shqiperi , me politikan me duar e lame me gjak dhe korrupsjon nuk ka as gjukata te lira dhe as drejtesi , pra si ka gjygjtare te pa varur dhe prokuror te pa varur kur keto i zgjedhin politikanet e korruptuar dhe me vota te vjellura , pra problemi ne shqiperi qendron a do te kete ndonje her zgjdhje te lire dhe te ndrshme , qe kur nje person te jete person publik te kete nje begrand te se shkuares te paste dhe te kete integritet moral dhe qytetare tek ne eshte komplet e kunderta ne politike jane figurat dhe niprit e mbesat e isht spiunve dhe horrave te partise se pune ne partin demokratike jane bandat e sali kriminelit dhe te lulzim byth qirit qe volli dhe vrau qytetaret e vendit kurse ne partin roze jane niprit dhe mbesat e nemoklatyres komuniste dhe kan te gjtha akseset e keti vndi ne duar keto dy forca politike kriminale ne vend atje ka plurarizem sa per sy e faqe dhe kete me mire se ambasadori amerikan nuk e din kush qe per hir te se verteter dhe ju keni direk fajin kryesor ne destabilzimin e ati vendi ku eshte ne anarki te plot shoku z ambasadore ku ju direkt perkrahni foraca dhe indivit te politikes te lidhur me krimine organizuar ne shqiperi sic ishte vrasja e 4 qytetareve te pa fajshem te 21 janarei dhe ju beni sehir dhe heshtin me krimet makabere ne mes te dites dhe nga dora e ish krye kriminelit sali berisha dhe lulzim basha bashke ne bashkpunim me poziten e sotm qe i ka te gjitha mundesit qe ti hetoj dhe gjykoj vrasesit dhe urdherusit , por si po shikohet puna ato jane bashke dhe nuk kan interes te hetojne njeri tjetrin ne krimet qe ja kan ba atij populli dhe po ja bejne deri me sot nen ombrellen e natos dhe te bashkimit europjan dhe ju mbani konfernca sa per sy e faqe kur e dini se faji kryesor jan partit kriminale qe e kan marr peng shqiperi dhe shqiptaret nen bekimin tuaj tung.

  Reply to this comment
 4. andromeda October 6, 12:14

  Ja deshëm të ndëshkonim Gjin Gjonin, p. sh., dhe kush e liroi? KLD me Nishanin në krye. Kështu që, pa e kuptuar gjuhën diplomatike që përdorni unë mendoj se i pari duhet ndëshkuar është Nishani që mbron drejtësinë e korruptuar për të mbrojtur interesat e familjes së tij politike me Sali Berishën në krye.

  Reply to this comment
 5. ben October 6, 12:24

  Cfare thote ky me?Te fusim gjyqtaret ne burg e?Ato i kemi si azgona,jane gjynof,po perpiqen me mish e shpirt qe t’punojne per vendin dhe gjyqtari me fukara n’Tirone ka 1 milion €,dhe vetem me djersen e by…s,me falni te ballit.

  Reply to this comment
 6. Rimi October 6, 12:48

  Uroj qe mos ta kete thene seriozisht ky perfaqesues i vendit qe na mbolli korupsionin ,krimin e vjedhjen duke na dhuruar nje frut si Sali Berisha qe s’ka birr kurve qe e gelltit!Thone se dikur ne monizem nje kryetar lagjie sa here i mblidhte banoret u thoshte :Hapni syte se armikun e keni perpara syve e nuk e shihni!Pas disa kohesh doli qe vete kr.lagjies ishte “armiku”.

  Reply to this comment
 7. arber October 6, 13:16

  po u denuan gjyqtaret do te gjykohen beric nishan ,lulush e kompani.
  ne pritje

  Reply to this comment
 8. arif October 6, 13:25

  Po kush do i fuse ne burge. Ata qener hallexhive u japin burge dopio,kurse ketyre qenve i nxjerrin me ares shtepie. Po le tw fusin lulushin ne burge,se ka 100 zullume. Ka shume zulkume ylli juan ne ngritje,se dhe shba vdes te kete ca spiuna,e kan si vese

  Reply to this comment
 9. dajti October 6, 14:09

  hajde pra /……realizoni ato qe thoni ………ta provojne njehere burgun te gjithe ata gjykatesa qe u kan shkaktuar deme morale dhe materiale ,individit dhe shtetit ……….

  Reply to this comment
 10. LORA October 6, 14:45

  Nuk pres asnje gje te mire nga nahija e “kumbarit te shtetit” dhe “yllit ne ngjitje”,,,,,,edhe kur ai nuk e nxjerr vete surratin e tij te urryer.

  Reply to this comment
 11. loreta October 6, 15:29

  gjyqtaret dhe prokuroret jane kanceri i keti vendi .ky ven ka hur ne rruge pe krye vetem nga drejtesia .nese ajo do te funksjononte te gjithe do e pyesnin veten mire !!!

  Reply to this comment
 12. shqip October 6, 15:34

  di[lomacia ne vendin tone nuk nderhyn,por rekomandon kur shikojne qe gjykatesit e korruptuar duhet te ndeshkohen, njesoj si cdo shkeles ordiner i lgjit.
  edhe fjala me theks i zv,ambasadorit te SH.B.A-se,aty peshon,ne denimin e ketyre gjykatesve.
  Qeveria duhet te reagoje,
  kontroll punes se cdo gjykatesi, per cdo shkelje largim nga puna e ndjekje penale.
  gjithashtu mbase ka ardhur koha qe nga KLD e me lart kush pengon,qofte dhe presidenti.
  boll parlamenti me neglizhence,
  populli ju dha voten.
  zbatoni verdiktin e votes se lire.
  kriminelet e gjykatesit jo me te drejten e ligjin jane nje.

  Reply to this comment
 13. Klodeta October 6, 15:59

  Zv ambasador Amerikane pse e strehuat Luan Hoxhen ne Amerike mbasi ishte.

  denuar.http://www.panorama.com.al/2012/02/10/shefi-i-shtabit-gerdeci-luan-hoxha-iken-me-familjen-ne-shba/

  Reply to this comment
  • Tironsi October 6, 17:46

   Mi Klodeta , po nuk e ditke Tina se para Luan Hoxhes duhet te hynte ne Burg Saliu,Zeni i Saliut , Mediu dhe ca te tjere.

   Reply to this comment
 14. Mark uk October 6, 19:01

  Se pari bejuni nga nje flet rrufe.

  Reply to this comment
 15. kampaçurreta October 6, 19:17

  JO,JO NUK JAM DAKORT,NE BURG TE DERGOHET NJE ROM OSE NJE JEVG QE RREGULLUAN NGA NJE KASOLLE PA LEJE PER TE STREHUAR KALAMAJT DIMRIT, NE ASNJE MENYRE ATA QE KANE VJEDHUR OSE KANE MARRE RYSHFET PER TE MOS DENUAR ATA QE KANE NDERTUAR 2O APO 25 KATESHE,POSHTE FUKAREJT, RROFSHIN PASANIKET (HAJDUTETE). KY ESHTE PARIMI NE SHQIPERINE DHIMOKRATIKE.

  Reply to this comment
 16. ermelinda April 20, 20:16

  TE parin…Markelian Kuqo Gjyk e shk I-rë, Korçë. nr (1) gjyqtar i korruptuar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim