SHBA i refuzoi vizën, Haradinaj merr pasaportën shqiptare

January 11, 2018 11:15

SHBA i refuzoi vizën, Haradinaj merr pasaportën shqiptare

 

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë pasaportën shqiptare.

Kreu i qeverisë kosovare ka aplikuar për pasaportën shqiptare pasi SHBA i refuzoi vizën.

Nuk dihet nëse Haradinaj do aplikojë sërish për vizë amerikane, por këtë herë si shtetas shqiptar dhe nga ambasada amerikane në Tiranë.

Të dhënat për pasaportën shqiptare të Haradinaj janë hedhur në sistem dhe mësohet se dokumenti është gati.

Pritet në ditët në vijim që kryeministri Haradinaj të bëjë tërheqjen e pasaportës shqiptare.

Marrja e pasaportës shqiptare nga Haradinaj vjen në një kohë kur dy presidentët Meta dhe Thaçi u përfshin në polemika sa i takon pajisjes së qytetarëve të Kosovës me dokumente identifikimi shqiptare për të mundësuar lëvizjen e lirë në hapësirën “Schengen”.

Kjo kërkesë u hodh poshtë nga Presidenti Meta me argumentin se do dëmtonte udhëtimin pa viza të qytetarëve shqiptarë në BE.

 

January 11, 2018 11:15
Komento

8 Komente

 1. Jetimet e 21 Janarit January 11, 12:44

  PASAPORTA SHQIPETARE NE DUAR TE ISIS.
  SHBA dfhe BE te anullojne SHENGEN dhe te rikthejne regjimin e vizave per tere KRRIMINELET ME IMUNITET deri ne brezin e TRETE!

  Reply to this comment
 2. Adih January 11, 13:46

  Sa turp ,na vjen per te vjelle .Ah me keqeardhje , kush drejton shqiperine e jugut dhe shqiperine e veriut ???
  Turp per popullin e ketyre dy poleve .!1
  Nuk e kuptojne se i ka ardhur morjta ,te dyve bashke. ..

  Reply to this comment
 3. Lili January 11, 15:30

  jane mesuar, e ndryshojne nje germe sapo me thane se nuk jam une po nje tjeter…
  loje e vjeter e gjendjes civile shqiptare..
  une me babe e nane nga shqiperia nuk mundem me marr dokumentat shqiptar … Shtet i themi kesaj?

  Reply to this comment
 4. DN January 11, 15:31

  si ka mbetur gje tjeter veç te kthejne vizat per shqiperine fale ketij debili.

  Reply to this comment
 5. Fat man January 11, 16:00

  Like mos harro kur t’i japesh Haradinajt, Pasaporten Shqiptare jepi dhe nje medalje teneqe (llamarine) nga ato qe te ka lene me thase Jar Sakati, me motivacionin : “Kryeministri i Pare ne Bote qe nuk lejohet te shkele ne Amerike, person non grada”….. ha ha ha .

  Reply to this comment
 6. Fuck POLITIKE Tradheti January 11, 16:35

  kjo rrace eshte kancerogjene per cdo shoqeri .
  kudo te hyjne kta do thahet bari ,gjithcka
  do shndrohet ne Katastrofe edhe vet jeta .

  dhe bota e di fare mir kte gje .
  prandaj edhe i kultivon dhe i vendos ne krye te shtetit Shqiptare .
  Perfundimin shqiptaret duhet ta nxjerrin vet ,
  po hecet atij shtegu ,qe Shqiperi dikur me mos te ket -Pik

  Te dy ,jane ne sherbim te Botes se huaj ,atyre qe i kan kompromentuar ,i kan dhene pushtet , i kan mbrojtur ,i kane “denuar” ( e pasi i kan palluar loken ,i kan dhen perseri Token ,por jo sii dikur ,por te perpunuar qe ksaj radhe te vihet ne sherbim te sherbimeve te huaja )
  Madje edhe kjo Manover ,qe gjkasme i ndalohet Viza levizja e lire dhe marrja e passaportes Shqiptare eshte thjeshte pjes e asaj stradegjie ,qe do posaj me kto veprime .S’do vonoj gjate dhe do shofim efektet e lojes qe te huajt kane ngritur me kte veprim e me kta te dy & Co e bandes antishqiptare qe kane formuar tashme ne Shqiperi .

  Reply to this comment
 7. Lopa ban Muuuuuuuuuuuuuuuuu January 12, 07:59

  Ramuuuuuuuuush !

  Reply to this comment
 8. Alex81 January 12, 09:40

  Sa here ka nevoje Kosova dhe kosovaret shteti yne gjendet gjithmon gati, z.Haradinaj e ka bere per inat qe ka mare passaporten Shqipetare, sepse ambasadat amerikane perseri nuk do ti japin vize, dhe respekti i Kosoves dhe kosovareve kundrejt nesh eshte zero.
  Zoterinje politikane ´´ idiote ´´ shikoni hallet tuaj kundrejt shtetasve shqipetare dhe mos beni lojra me ambasaden Amerikane se as qe e rruan trapin qe ju jepni passaporta ne te tilla raste.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*