SHBA ka një apel për “gjyqtarët e ndershëm dhe patriotë”

August 28, 2018 20:11

SHBA ka një apel për “gjyqtarët e ndershëm dhe patriotë”

 

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka kërkuar nga gjyqtarët e ndershëm, që të aplikojnë për në Këshillin e Lartë Gjyqësor.

Thirrja vjen pas hezitimit të gjyqtarëve për të aplikuar për t’u bërë pjesë e KLGJ-së.

Deklaratat e Ambasadës amerikane:

“Shqipëria është në prag të krijimit të një sistemi drejtësie që vërtet i shërben interesave të qytetarëve të saj.

Iu bëjmë thirrje gjykatësve të ndershëm, patriotë dhe me integritet nga gjykatat e apelit që të bëjnë përpara dhe t’i shërbejnë vendit të tyre në Këshillin e Lartë Gjyqësor.

Bëhuni pjesë e të ardhmes së Shqipërisë! Aplikoni këtu 👉 https://bit.ly/2P7bVKk”.

a.s/dita

August 28, 2018 20:11
Komento

9 Komente

 1. E viva Amerika ... August 28, 21:17

  Miku, duket sikur po reagon ,
  si nji mike i vertet

  Reply to this comment
 2. Adih August 28, 21:29

  Pa ndihmen tuaj ,ne shqiptaret e ndershem ,do shkonim drejt humneres , ashtu si pa ndihmen tuaj , kosova toka e saj, do ishte pa as edhe nje shqiptar sot. Faleminderit Amerike . Zoti ju bekofte.

  Reply to this comment
 3. Fidel Kastro August 28, 22:22

  Shqiperia eshte ne rrugen e duhur, ka bere hapa para , keto kane qene thenjet e pothuajse gjithe diplomateve nga Europa e Amerika. Po sot ku jemi ? Ne fund te humneres , kjo dhe per fajin tuaj . Nuk e di nese ka me njerez te ndershem ky vend , dhe nese ekziston ndonjeri , ai jeton mjerimin e tij . Mjerisht kjo eshte e verteta.

  Reply to this comment
 4. intelektuali August 28, 23:10

  Po pse me thirrje PATRIOTIKE do ta bejne shqyptaret e /Edvinit Vettingun ne Drejtesi qe ka perfunduar si “Kokoshi ne nje Thele”?

  PO GJYKATESIT SHQYPTARE NUK HANE PYKA PATRIOTIZMI O AMBASADA AMERIKANE POR NJOHIN VETEM BOSIN DHE LEKUN.

  Reply to this comment
 5. intelektuali August 28, 23:11

  Po pse me thirrje PATRIOTIKE do ta bejne shqyptaret e Edvinit Vettingun ne Drejtesi qe ka perfunduar si “Kokoshi ne nje Thele”?

  PO GJYKATESIT SHQYPTARE NUK HANE PYKA PATRIOTIZMI O AMBASADA AMERIKANE POR NJOHIN VETEM BOSIN DHE LEKUN.

  Reply to this comment
 6. Che Guevara August 28, 23:12

  Kjo tregoin se ne Shqiperi sistemit te drejtesise i duhet bere qilizem e thelle!
  Te gjithe gjyqtaret dhe prokuroret aktuale duhet te shporren nga drejhtesia dhe te merren te huaj deri sa te dalin magjistratet e rinj!

  Reply to this comment
 7. Kastriot Hajdini August 28, 23:16

  I nderuar Z.Donald LU mos humbni kohe duke u bere thirje gjygjtareve te ndrshem te apelit jane te gjithe te zhytur ne krim e korrupsion por sillni nga 10 gjygjtare e prokuror si ZGjon Jucaj ne bashkepunim me B.E. dhe bejini shembull ne Ballkan peshkaqenet e oligarket qe pastrojne miljarda e populli vetevritet e divorcohet fale korrupsionit galopant ne vend

  Reply to this comment
 8. loni August 29, 13:40

  Sistemi i drejtesise duhet permbysur i gjithi, nuk ka gjyqetar te ndershem, dhe po te kishte sistemi (korrupsioni) do ti kete nxjerre jashte

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*