SHBA mirëpret vendimin e deputetit Arben Ndoka për t’u dorëhequr

September 8, 2015 18:41

SHBA mirëpret vendimin e deputetit Arben Ndoka për t’u dorëhequr

Ambasada e Shteteve të Bashkuara mirëpret vendimin e deputetit Arben Ndoka për t’u dorëhequr nga parlamenti dhe vendimin për të lejuar arrestimin e deputetit Armando Prenga.

“Këto vendime përfaqësojnë përparim të mirëfilltë për Shqipërinë drejt krijimit të një sistemi politik me drejtues të standardeve më të larta etike”, thuhet në deklaratën e nisur nga Ambasada e SHBA-ve.

Gjatë ditës ka pasur edhe një takim të Kryeministrit Edi Rama me Ambasadorin amerikan, Donald Lu.

September 8, 2015 18:41
Komento

5 Komente

 1. SuloKapedani September 8, 18:52

  Keto vendime i mirepret ndersa per arrestimin e kriminelit berisha dhe kulishit te tij lul bashibozuku nuk reagojne fare.Dekriminalizimi duhet tè fillojè drejtèpèrdrejte nga salehqenserbi krimineli me i madh i kombit.Ketu kembengulni ju z. Ambasador dhe vendi shkon drejt zgjiedhje te problemeve me akute ne te mire te popullit.Kjo duhet te jete perèsore dhe jo problemet dytesore.Qendroni larg lobuseve te sali berishes.

  Reply to this comment
 2. shoku " Hekuran " September 8, 19:04

  Sa gje e bukur , na mallengjeu SHBA-ja ! Tani qe eshte i lire deputeti i jepni nje vize amerikane per te dhene shembullin e tij personal te senati amerikan !

  Reply to this comment
 3. faro September 8, 19:11

  Lajm i madh!
  Uroj qe vazhdimi te jete i njejte!
  E c’date eshte foto? Poza e 2 figurave kryesore me duket si e kundert me lajmin!

  Reply to this comment
 4. TURP September 8, 19:21

  mu kujtohet shoku arvizu…

  pas 21 janarit 2011….sulmonte berisha bamir topin dhe arvizuja dilte ne nje takim me fotografi me bamirin…..dhe pas pak muajsh…zhdukej bamiri dhe vinte nishani

  sulmonte berisha prokuroren ina rama dhe arvizuja dilte ne nje takim me fotografi me ina ramen…..dhe pas pak muajsh…zhdukej ina rama dhe vinte llalla

  sulmonte berisha prokurorenbari shaqirin dhe arvizuja dilte ne nje takim me fotografi me shakirin …..dhe pas pak muajsh…zhdukej shakiri dhe vinte nga kanadaja koka e gazidedes visho ajazi

  sulmonte berisha ediramen dhe arvizuja dilte ne nje takim me fotografi me edi ramen…..dhe pas pak muajsh…behej kurban edi rama si k/bashkiak dhe vinte luli

  dhe kjo fotografi Donaldlu-edirama…..do vazhdoje traditen……do behet kurban dhe edi rama per here te dy…

  kaq budallenj I dine shqiptaret keto dipllomatet miq..

  Reply to this comment
 5. Mark .uk September 9, 05:32

  Ambasada amerikane ka dy vite qe e kerkon kete gje,nuk ka pse shpreh solidaritet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*