SHBA: Në Maqedoni s’ka kushte për zgjedhje

February 21, 2016 21:55

SHBA: Në Maqedoni s’ka kushte për zgjedhje

Ambasadori amerikan në Shkup, Jess Baily, deklaron se në Maqedoni s’ka kushte për zgjedhje të besueshme, të drejta dhe demokratike për më 24 Prill.

Duke folur para godinës së Qeverisë së Maqedonisë pasditen e së dielës, diplomati amerikan tregoi arsyet se pse në Maqedoni nuk mund të mbahen zgjedhjet e parakohshme më 24 prill, siç parashihej në Marrëveshjen e Përzhonos.

Sakaq. VMRO­-DPMNE­ e udhëhequr nga ish-kryeministri, Nikolla Gruevski, ka filluar një ofensivë të madhe ndaj bashkësisë ndërkombëtare, BE­-së dhe SHBA­-së.

February 21, 2016 21:55
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?