SHBA, një transeksual në stafin e Obamës

August 19, 2015 01:15

SHBA, një transeksual në stafin e Obamës

Raffi Freedman-Gurspan është transeksuali i parë i deklaruar që hyn në Shtëpinë e Bardhë. Me origjinë nga Hondurasi por i transplantuar në Brookline (Massachusetts), 28-vjeçari është anëtari i ri i stafit të Barak Obamës dhe në tëkaluarën njihej me emrin Rafael.

“Reflekton vlerat e administratës Obama”, deklaroi Valerie Jarrett, bashkëpunëtore e presidentit të SHBA-ve, duke shpallur dhënien e detyrës. Freedman-Gurspan do të merret me barazinë gjinore dhe me politikat për të drejtat e barabarta.

Në Shtëpinë e Bardhë do të përfaqësojë komunitetitn Lgbt dhe atë latin.

Foto 2Foto 3Foto 7

August 19, 2015 01:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*