SHBA / Numër rekord vrasjesh policësh gjatë 2016-ës

July 8, 2016 12:35

SHBA / Numër rekord vrasjesh policësh gjatë 2016-ës

Vdekjet e policëve në krye të detyrës në SHBA kanë shënuar një numër më të lartë të rënësh në krahasim me një vit më parë.

58 policë kanë humbur jetën në krye të detyrës gjatë vitit 2016, 26 prej të cilëve janë vrasje me armë.

Kjo është një shifër shumë e lartë, jo vetëm në krahasim me të dhënat e vitit të fundit, por edhe me ato të viteve të shkuara.

Në vitin 2015, 39 prej 130 vrasjeve të policëve, u shkaktuan me armë zjarri dhe në fjalën e tij para pak çastesh presidenti Obama e përmendi sërish problemin e kontrollit të armëve.

July 8, 2016 12:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*