SHBA përshëndet tryezën për “Zgjedhoren”: Bashkëpunimi siguron zgjedhje të lira

January 14, 2020 16:39

SHBA përshëndet tryezën për “Zgjedhoren”: Bashkëpunimi siguron zgjedhje të lira

Pas vendimit të opozitës për t’u rikthyer në tryezën e dialogut të Reformës Zgjedhore, ka reaguar edhe ambasada amerikane në Tiranë.

Në reagimin e saj në rrjetin social “Facebook”, Ambasada citon se reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme dhe të besueshme dhe do të forcojë demokracinë shqiptare.

Ne përshëndesim palët që ranë dakord të punojnë së bashku për reformën zgjedhore, një hap i rëndësishëm për të trajtuar plotësisht rekomandimet e ODIHR-it. Reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme dhe të besueshme dhe do të forcojë demokracinë shqiptare. Ne shpresojmë që palët të vijojnë të ecin përpara me këtë frymë aktuale bashkëpunimi, për t’u siguruar që zgjedhet në Shqipëri të jenë të lira nga mashtrimi, ndërhyrja dhe korrupsioni“, thuhet në reagimin e ambasadës.

 

 

l.h/ dita

January 14, 2020 16:39
Komento

1 Koment

 1. 21 janari 2011 nuk harrohet me tryeza kriminelesh January 14, 17:09

  Te nderuar ambasador-mena
  .
  Ju lutem kurseni keto dalje teatrale qe dhe ne filma vizatimore per femije nuk ka kaq fiasko.
  .
  Mu kujtua nje deklarate pershendetese e ambasades amerikane ne fund te shtatatorit 1998 kur pasi banda kriminale e Sali Berishes ,ktheu armatimin (TANKE MITRALOZA ) te grabitur ne garden e Republikes..
  …Pra ambasada pershendeti faktin se nje kriminel ktheu armen e masakres te 14 shtatorit 1998
  ,
  Nuk calon ai vend nga keto tryeza ku ju pergezoni banditet e Pd
  se u ktheyn ne tryeze duke na trajtuar si kavie eksperimentale.
  .
  Qe te rregollohet ai vend ka vetem nje rruge :
  Qe USA-BE ti kerkoje falje shqiptarve per tolerimin e denueshem te burrit te shtetit te arvizuse suaj dhe yllit ne qitje qe ju keni vendosur ta beni K/M si ne 8 maj 2011 kur ndihmuan Devilin te behet kryebashkiak.
  .
  Pas nje jave burri i shtetit i arvizuse me yllin n engjitje do festojne vrasjen e kok palareve ng aberisha qe zbatoi jo vetem kanunin e leke dukagjinit pr mburret se poshtroi ne janar 2011 dhe te derguarin personal te presidentit tuaj
  ..
  Gezuar jubeliun e masakres se 21 janarit 2011 !!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim