SHBA, të shtëna me armë në një qendër tregtare në Texas

June 14, 2016 19:08

SHBA, të shtëna me armë në një qendër tregtare në Texas

 Të shtëna me armë janë raportuar sot në një qendër tregtare në Texas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sipas mediave ndërkombëtare, raportohet se autori ka marrë peng disa persona. Ndërkohë, policia ka rrethuar qendrën, ndërsa vijon operacioni i shpëtimit të pengjeve.

Dy dite më parë një person, përkrahes i ISIS hyri në një lokal homoseksualësh dhe qëlloi me armë, duke shkaktuar vrasjen e 49 personave si dhe plagosjen e mbi 50 të tjerëve në Orlando të SHBA-ve.

June 14, 2016 19:08
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Tirana Bank