SHBA, Trump kontestohet në Bufalo; 6 të arrestuar

April 19, 2016 10:06

SHBA, Trump kontestohet në Bufalo; 6 të arrestuar

Momente tensioni janë verifikuar në Bufalo, ku Donald Trump ka vendosur të mbyllë fushatën elektorale në shtetin e Nju Jorkut, pak orë nga votimi i zgjedhjeve paraprake.

Kandidati për Shtëpinë e Bardhë është kontestuar ashpër dhe si pasojë e trazirave 6 persona janë arrestuar jashtë vendit ku po zhvillohej eventi elektoral, ndërsa 21 të tjerë janë larguar nga policia.

Në brendësi të “First Niagara Center” kanë qenë rret 11.400 persona, por biletat e shitura kanë qenë për rreth 25 mijë dhe jo të gjitha të siguruara nga mbështetësit e Trump.

Veprimet kundër tij kanë nisur sapo miliarderi ka filluar të flasë dhe është ndërprerë disa herë. Ndërsa jashtë, manifestuesit janë përpjekur të zaptojnë binarët e hekurudhës, por ndërhyrja e policisë ka bërë që të shmanget bllokimi i hekurudhës.

April 19, 2016 10:06
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*