Shefat e Shtabeve të NATO-s për herë të parë në Tiranë

August 30, 2017 12:56

Shefat e Shtabeve të NATO-s për herë të parë në Tiranë

 

Më 15 shtator, Shefat e Shtabeve të NATO-s do të takohen për herë të parë në Shqipëri.

Lajmi u konfirmua nga presidenti Ilir Meta gjatë ceremonisë së betimit të gjeneralit Bardhyl Kollçakut në krye të Forcave të Armatosura.

Po ashtu, Meta nënvizon mbështetjen për rritjen e financimeve për Forcat e Armatosura.

Ju garantoj për angazhimin tim, përkushtimi dhe patriotizmi bazuar në trinomin e shenjtë, detyra- nderi- atdheu, do të vlerësohen dhe promovohen sipas meritës. Ju garantoj për qëndrimin tim të palëkundur se çështjet e sigurisë, buxheti, kapaciteti operacional i FA dhe gjithë detyrimet në NATO do të mbështeten fuqishëm nga unë për 5 vite si president i vendit”, tha Meta.

August 30, 2017 12:56
Komento

1 Koment

 1. alphade August 30, 21:25

  Qe te arrestohet Ilir Floriri,sebashu me mikun dhe ortakun e tij te ngushte ,qe kane ndare midis tyre
  hajnite dhe krimet duhet qe te vije keto dite NATO
  qe ta kurorezoje me sukses kete “ndermarrje” te vesh-
  tire per shqiptaret dhe organet e inkriminuara te drej-
  tesise shqiptare. Fotografite e mesiperme jane shpre-
  sendjellese.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*