Shefi i SRV ruse: Prani agjentësh mes diplomatëve rusë të dëbuar

March 28, 2018 18:35

Shefi i SRV ruse: Prani agjentësh mes diplomatëve rusë të dëbuar

Midis diplomatëve rusë të dëbuar nga vendet perëndimore ka bashkëpunëtorë të Shërbimit të Zbulimit të Jashtëm, – ka deklaruar Drejtori i Shërbimit të Zbulimit të Jashtëm të Rusisë (SVR) Sergei Narishkin, raporton DITA.

“Në personelin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë ka përfaqësues zyrtarë të shërbimit tonë, oficerë të sigurisë, shumë pak. Këta persona janë paraqitur zyrtarisht në këto vende si punonjës të SVR-së dhe siguronin bashkëveprimin në ndërsjellë me shërbimet sekrete të këtyre vendeve në të ashtuquajturin kanal partner”, – tha Narishkin, duke iu përgjigjur pyetjes së agjencisë telegrafike ruse Interfax.

Drejtori i SVR-së theksoi se Shërbimi i Zbulimit të Jashtëm i Rusisë ka një gamë të gjerë mjetesh për kryerjen e aktiviteteve të zbulimit që mbrojnë interesat e qytetarëve rusë kudo në botë.

th. m. / dita

 

 

March 28, 2018 18:35
Komento

2 Komente

 1. KUR DO TE SHOHIM VENDIN ME QEVERI E LIGJE ? March 28, 19:12

  Ju ruheni nga ujku dhe mire beni , por harroni se brenda ne vathe kemi cakallin grek dhe ate serb , qe po bejne kerdine ne tufen e shqiptareve . Demet qe i kane sjelle keta cakaj jane aq te medha , sa qe edhe 100 vjet rresht te punohet per filtrimin e rrjeteve te tyre helmuese , nga nje SHISH i perkushtuar dhe pajisur me mjetet moderne te kohes , kolera greke dhe serbe do te jete teper e veshtire , ne mos e pa mundur qe te pastrohet . Por , a flet kush per kete mortaje ?! Askush , sepse ata kane punuar ne aleance e mirekuptim te plote me CIA-n amerikane dhe sherbimet e tyre partnere neper bote .! Eshte SHBA ajo qe dha bekimin e saj per te vene ne krye te shtetit shqiptar nje nga agjentet me te rrezikshem serbe , sic eshte mostra e Vicidolit dhe pas tij , pederasti i Holandes , kurse grekeve u krijoi mundesine te kene nje drejtori te fuqishme te Asfalise , te maskuar nen funksionet e KOASH me ne krye kolonelin famekeq Janullatis . Eshte per kete arsye , qe vendi tash e tre dekada zhytet thelle e me thelle ne mjerim dhe shteti ka arritur ne kufijte e falimentimit e te shperberjes !
  Tehu kryesor i goditjeve drejtohet tek ish “spiunet” e sigurimit , me qellim qe te tmerrohet kushdo qe do te guxonte te kontribuonte ne sigurine kombetare , ne luften e eger qe i behet ketij vendi nga sherbimet sekrete te vendeve fqinje . Faktikisht nuk ka mbetur as edhe nje drejtues i vetem partie , deputet , minister etj. qe te mos i jete celur dosje nga ato sherbime !

  Reply to this comment
 2. Aleksander Thana March 28, 20:44

  Fatkeqesisht kjo eshte e verteta. Janullen e luti Saliu me perulesi te vinte e mos largohej nga Shqiperia. EDI Nuk beri ate qe duhej te bente: t’i jepte shkelmin e ta degdiste nga kishte ardhur. Ndersa Floriri e dekoroi me shtetesine shqiptare per te na e lene “te pa harruar kujtimin e tij” dhe gjithe pasojat qe do te vijne pasketaj!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim