Shefja e BE-së për Politikën e Jashtme, Mogherini viziton Tiranën

February 16, 2015 22:21

Shefja e BE-së për Politikën e Jashtme, Mogherini viziton Tiranën

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini, do të vizitojë Tiranën më 23 shkurt.

Mogherini do të vijë në vendin tonë në kuadër të Forumit “Procesi i Bashkëpunimit të Evropës Juglindore” (SEECP), ku do të marrin pjesë Ministra të Jashtëm të vendeve të Evropës Juglindore.

Burime diplomatike bëjnë të ditur se gjatë vizitës së saj, zyrtarja e lartë e BE-së do të takohet edhe me Kryeministrin Edi Rama, Kryetarin e Kuvendit Ilir Meta, me Presidentin Bujar Nishani dhe me Kryetarin e PD-së, Lulzim Basha.

Këtë lajm e konfirmoi edhe Ministri I Jashtëm në emisionin “Tonight Ilva Tare”.

 

 

 

February 16, 2015 22:21
Komento

1 Koment

  1. AMERIKAN o February 17, 10:06

    Si ka mundesi moj shefe qe kemi 20 vjet qe punojme ne Greqi dhe s punojme dote ne evrope dhe evropen e keni mbushur me by… zinje .. E zoti minister ngrihi vetem nje here problemet tona se nuk jemi pak qe ju mbeshtetem..Me keta politkan qe ka evropa po pregatitet gropa.Geni EVROPIAN PO ZVENDESOHET ME XIFTIT AFRIKAN DHORO QE JA BENE PRESIDENTI AMERIKAN.EVROPA E EVROPIANEVE O SHEFE..

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*