Shehi: Berisha i tërhequr është më i rëndësishëm për PD

Redaksia Online July 13, 2013 09:30

Shehi: Berisha i tërhequr është më i rëndësishëm për PD

Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, i zgjedhur deputet nën siglën e PD, shprehet se arsyet e humbjes së PD-së ishin tejzgjatja e pushtetit, ekzagjerimi i pragmatizmit, përqendrimi i pushteteve tek një grup ministrash, korrupsioni dhe kriza ekonomike. Në një intervistë për GSH, Shehi thotë se një Berishë i tërhequr është më i rëndësishëm për PD sesa në krye të saj, pas humbjes së zgjedhjeve.

“Unë besoj se koha do ta bëjë të vetën me dorëheqjen në favor të tij dhe PD-së. Berisha e ka bërë vendin e vet në histori. Do të ishte një budallallëk i madh të ngatërronte figurën e vet me një histori postzgjedhore, e cila ka ligjet e veta dhe kohët e veta për t’u realizuar. Me pak fjalë, Berisha i tërhequr është më i rëndësishëm për PD-në sesa i patërhequr dhe në krye të PD-së”, thotë ai.

Shehi sheh si më favorit për kryetar PD Lulzim Bashën, ndërsa apelon për politikë serioze në të mirë të unitetit të së djathtës.

“Nëse zgjedhjet do të jenë të gabuara e politika s’do të jetë serioze, do të shkatërrohet e djathta”, shprehet ai.

Redaksia Online July 13, 2013 09:30
Komento

3 Komente

 1. fat man July 13, 14:24

  Dashi flet dhe jep intervista sikur te jete ne ndonje kafene te rendomte ne Tirane. Ti gezohet vendit si deputet qe e meshiroji dhe ja fali Berisha, se po te ishte per tu votuar si Kryetar i LZHK, i bie te behet deputat andej nga viti “3.000 , se ne keto zgjedhje mori rreth 2.4oo vota. Pervec se Dashi thote qe jam Kryetar i LZHK te na beje te qarte strukturat dhe organizimin e saj. Te beje te ditur ke ka zevendes . sekretar, cilet jane kryetaret e LZHK ne rrethe, kryesine, kur i ka bere e ku i ben mbledhjet e te gjitha forumeve, deri ne asamble a kongres, Dashi eshte kryetar i vetvetes dhe flet si e ema e Zeqos maje thanes.

  Reply to this comment
 2. Gramoz July 13, 16:30

  dashi ti o mik je nje kameleon qe ke aritur ne ate fare feje qe askush te beson me ti qe je aty je ne saje te berishicit ,,po te bej nje pyetje ty politikan i thekur se cila shte ajo histori qe do ta shkruaje e zeza apo bluja sido qe te vije puna njeres si ju kurrrre nuk do u vije radha te shkruani per kete sharlatan ,,ri urte mos hyj ne ato histori e haj nje cope buke ,,e beje pershesh me ujin qe i kelare kembet sali serbit politikane te kategorise tuaj jeni bere per te qare hallin politikane si ju qe shani ne mengjes dhe me darke putheni jeni turpi kombit

  Reply to this comment
 3. Bocari July 13, 16:35

  Dashi dhe te gjithe politikanet e tjere qe duan te punojne per te djathten duhet te distancohen komplet nga kjo PD qe ekziston. E para kjo parti u formua me inisiativen e PK per pluralizem. Kryetari i kesaj partie Komunisti Berisha i brumosur me idealet e komunizmit me aftesine kryesore, talentin per te sunduar nuk ka qene asnje dite demokrat dhe nuk e di ceshte demokracia, Demos dmth. popull, kratia eshte kasta, pra kasta e popullit qe ben politiken midis te zgjedhurve te vet. Historia 22 vjecare e tregoi se kush i zgjidhte keta perfaqesues dhe aftesite e tyre per te drejtuar vendin, me vjedhje, korrupsion deri ne kete shkaterrim te Shqiperise. Shqiperia nuk fillon tek Liqeni dhe mbaron tek treni. Shqiperia eshte bashkesia territoriale e 28.000km² me banoret e saj qe u ndane per se gjalli. Politika nuk mesohet nga lajmet dhe emisionet, ajo perfaqeson interesat e nje populli qe kerkon te jetoje. Ne keto vite populli vuan per buken e gojes, liria e fjales nga 0 ne socializem u be e lire ne kete “demokraci” me ndryshimin qe fol sa te duash per ty spjerdh njeri. Politika e ketyre 22 vjeteve, qofte PD qofte PS, Berisha e Nano, si produkte postkomuniste, ka qene nje politike anikombetare, antipopullore, anarkiste, hajdute e pa pare ne histori tone. keta te dy u zgjodhen per te ndeshkuar popullin qe flaku socializmin, dhe ja harriten qellimit. Shikoni gjendjen sot. Varreza te medhaja sa qytete, njerez te merguar, varferi, shkaterrim e betonim. Kur te behet analiza dhe te dalin rezultatet e kesaj politike do shikojme se nje Bombe si e Hiroshimes ka rene ne Shqiperi duke i shkaterruar shqiptaret deri ne gen. Shqiperia do ti vuaje shume keto vite. Kur lexoj se ti Dashi pas gjithatyre qe ke thene per Saliun pranon akoma figuren e eshte zhgenjim shume i madh. Kjo Parti pervec kriminalitetit dhe hajdutllekut nuk ka asgje tjeter per te prodhuar. Eshte detyra e cdo shqiptari qe do vehten, familjen, atdheun dhe te ardhmen e tij te DISTANCOHET DHE TE DENOJE kete te ashtuquajtur PARTI DEMOKRATIKE qe pervec emrit ashtu si nena e saj PARTIA KOMUNISTE nuk ka asgje te perbashket me demokracine. Une jam per demokraci por kurre per kete te ketij lloji. Kjo ishte plehra me e madhe qe mund te prodhonte psikologjia e kalbur post komuniste e lidhur me elementin e semure karrierist, vesin, babezine qe i karakterizoi keta politikane duke qene fajtore me shume faje dhe te pergjegjshem ndaj jeteve tona dhe atdheut tone. Ato qe ka rrjeshtuar Dashi ne fillim qendrojne te gjitha, por ka edhe me shume akoma, deri ke krime brutale; te vrasesh njerez te pafajshem ne rruge. Po te ishe me 21 Janar ne shesh dhe te shikoje si shuhej jeta e nje njeriu nga nje gezhoje e drejtuar pa pergjegjesi, te shikoje trupat e shtrire pa jete, te shikoje si fluturonin shkopijte e gomave ne kurrizin e njerezve, vetem se qeveria me HORRAT e saj qe rrinte ne pallatin qe ja u kish pjelle nena e tyre, kishte frike se mos humbiste karriket dhe kjo ishte vetem frika e tyre dhe jo qellimi i atyre qe u vrane e u rrahen, nuk ishte qellimi i “LAVIREVE” qe kishin mbushur bulevardin, qellimi i tyre ishte demostrimi i pakenaqesise ndaj CAREVE TE RINJ. Po ti kishe pare e provuar keto Dashi, nuk ka njeri qe do lakonte akoma emrin e kesaj Partie. Por edhe pa i jetuar keto nje Politikan me vizion per jeten dhe per te ardhmen nuk mund te jete anetar dhe militant i Partise se drejtuar prej kriminelit Berisha dhe llozhes se tij me langoj, me sy te mbyllura, me nuhatje e lakmi te semure per PARA. Te gjithe ju zoterinj qe jeni angazhuar ne politiken e ketyre viteve ju ka ardhur koha, nqs. nuk i keni perlyer duart ne krim te dilni ne pension, se nuk ishit te afte te clironit Shqiperine nga nje element i semure psiqik, pa moral qe e coi Shqiperine dhe popullin ne gremine, po i shkuat mbrapa duke mohuar cdo gje dinjitoze per burrin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*