Opozita, Shehi dhe Mediu thyejnë bojkotin, rikthehen në Kuvend më 18 dhjetor?

December 10, 2014 16:28

Opozita, Shehi dhe Mediu thyejnë bojkotin, rikthehen në Kuvend më 18 dhjetor?

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, është i pari deputet i opozitës qe deklaron se do t’i japë fund bojkotit e do kthehet ne parlament  te enjten tjetër, qe është  séanca e fundit te këtij sesioni.

Dashamir Shehi shpjegoi për Vizion Plus se bojkoti nuk mund te zgjatet me dhe do te ishte e papranueshme djegia e mandateve te opozitës.

Domosdoshmëria e kthimit te opozitës ne parlament duket se është edhe qëndrimi i kryerepublikanit Fatmir Mediu, i cili megjithatë preferon te mos shprehet nese 3 deputetet e partisë qe ai drejton do te jene ne séance e 18 dhjetorit, para se te ketë nje mbledhje te koalicionit opozitar.

Megjithatë, te dy aleatet e Partisë Demokratike shprehen se bojkoti i parlamentit deri tani i ka prodhuar disa efekte pozitive.

Mbledhja e fundit e grupit parlamentar demokrat dhe aleateve u zhvillua ne 1 shtator, mbledhje ne te cilën vazhdimi i bojkotit pati jo pak zëra kritike por tashme pritet nje mbledhje e re e deputeteve te opozitës për te vendosur, nëse bojkoti do te vazhdoje duke rrezikuar djegien e mandateve apo opozita do te rikthehet ne Kuvend.

December 10, 2014 16:28
Komento

9 Komente

 1. alfade December 10, 16:49

  Te mbeten pa rroge Shehit dhe Mehdiu ?! Mos e dhente Allahu !!!

  Reply to this comment
  • raimond vlonjati December 10, 21:47

   Ky Shehi eshte krijesa me e nevertieshme e kesaj demokracie

   Eshte langaraq fare, –Ky eshte tamam tipiku i njeriut pa integritet moral ,…

   Reply to this comment
   • raimond vlonjati December 10, 21:58

    Absolutisht PD nuk duhet te shkoje ne Parlament sepse ky njeriu i grekeve qe ka mberthyer per gryke PS-ne
    e ka mbushur Parlamentin me njerez kriminale te cilet bejne show ne Parlament me veprimet e tyre te rugacerise ….

    Vete socialistet nuk duhet te lejojne qe te kene ne krye te tyre nje bastard kaur , per shkak te deficences totale qe ka ne repilke , fut kriminelet ne parlament per te perdorur forcen

    Turp more PS-ja !

    Ce keni kete palaco qe e keni vendos ne krye te Partise dhe po ua perdor Partine si nje lecke nderi per te fshehur fytyren e tij te piste prej ekstremisit anti-social

    Nuk e shikoni qe ky Kryeminister ne emer te gjoja reformave te tij, po i le njerezit pa buke duke perdorur ne veprim metoda anti-sociale qe rrisin varferine dhe pakenaqsine ne popull ?

    Nuk e shikoni qe ky dhe njerezit e tij , jetojne per vete si ne perralla , porse njerezit e tjere nuk i lene te jetojne , por ju nxijne jeten ?

    Reply to this comment
    • gashi December 11, 06:48

     O ti Raimond, qe vetem vlonjat nuk mund te jesh! Ty dhe njerezve si ti, ju duhet te “kaloni ylberin” te kuptoni Edi Ramen, prandaj, pa e bere kete, do te mbeteni injorante per gjithe jeten.

     Reply to this comment
  • Sali Qerozi December 11, 05:43

   Ore amani, se mos i kane bere gje tjeter keta socialistet kriminele Strazos, se per nje dacke tulles do ishte sheruar. Madje, nje mik i tij, Gert Bogdani me tha nje dite: i ka bere mire, sikur i kane ardhur edhe pak mente, se me pare ishte gomar fare. Nuk e kuptova Gertit, se mua me duket qe ai do nje dacke per vehte.

   Reply to this comment
 2. Lul December 10, 17:10

  Mos hyni fare se e keni bere hale ate ndertes….mendoj se rikthimi i saj ne shurrtore mund ti sherbej popullit te kryeqtpytetit ne menyre prefekte…ndrersa deputet e pa fytyre mund te zhvillojne takimet e tyre moteleve dhe hoteleve qe jane ne dy anet e rruges tirane- durres qe demokracia Berrishiane i hapi ….njerz me bisht.

  Reply to this comment
 3. spartaku December 10, 18:57

  Eshte e sigurte qe pd-ke do kthehet ne kuvend se nuk jane aq trima sa duken.Ata jane si ato fijet e kashtes qe perkulen andej nga fryne era(nga i drejton Salushi)

  Reply to this comment
 4. Eli December 10, 19:19

  E pse te mos kthehet opozita ne Kuvend?

  Bojkoti i tyre i gjate ,e realizoi qellimin e tij, pasi tashme deputeti i tyre i rrahur u sherua.

  Reply to this comment
 5. Sokrat Marina December 10, 23:11

  PO sa te forte e paskan patur dacken mbi tullacke more amani ! Paska qen me e rende se vdekja e Azemit….. le qe azemin e vran vet keta,kurse dacken e dhane socialistet……… kjo tregon se komunistet e dikurshem,pa keta qe qUhen sot komunusta jane per ndonje gOde dhalle,kushedi sa te rende e kane patur doren.! kane te drejte ballisto-zogistet qe qahen …….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?