Shehi: Ky rezultat i së djathtës nuk pritej

Redaksia Online June 25, 2013 08:28

Shehi: Ky rezultat i së djathtës nuk pritej

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, shprehet i habitur me rezultatin e zgjedhjeve.

“Ky rezultat nuk pritej për koalicionin e djathtë dhe Partinë Demokratike. Do të ishte shumë normale që të bëhej ndryshimi  pas tetë vitesh qeverisje, por ky rezultat që është deri më tani nuk pritej. Pasi të përfundojë i gjithë procesi i numërimit të votave, ia vlen që të bëhet një analizë, por fillimisht duhet pritur rezultati përfundimtar i certifikuar edhe nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në mënyrë që edhe gjykimi të bëhet më serioz”, shprehet ai për gazetën “Panorama”.

Sipas tij ka shumë arsye, por më logjike është që të bëhet një analizë pasi të ketë përfunduar i gjithë procesi, megjithëse  rënia është kudo në të gjitha qarqet.

 

Redaksia Online June 25, 2013 08:28
Komento

18 Komente

 1. taku June 25, 08:37

  pi ka ardh popullit shpirti ne maje te hundes o dashi…se kishe kupttuar ti kte

  Reply to this comment
  • CIMI June 25, 08:49

   KY REZULTAT PRITEJ NGA TE GJITHE ATO QE BESONIN QE SALIU DO TE RREZOHET ME VOTE MASIVE DHE POPULLI SHQIPTAR E TREGOJE QE E KEQJA E KETIJ VENDI ESHTE SALI BERISHA.

   Reply to this comment
   • Besnik June 25, 09:19

    Po ik o mavri dhe njehere qe erdhe ti me PD-ne, ajo humbi shume thelle. Po hajt mos e vrit mendjen se ti ja fute bukur PD-se sepse ti je ne nje zone te sigurte dhe qe del pa frike.

    Qaj hallin Kac Islamit

    Reply to this comment
    • Orlandi June 25, 09:59

     Ik more shehi futi naj dopjo raki se nuk je per kete gje ti, Shoke dhe bej analize me cunat sepse ky deshtim kerkon koke dhe medjen te cilter per te gjetur shkaqet se perse ka ardhur.
     Rilindja ti ben keto gjera. Ik rilind dhe ti sepse ke nevoje shume.

     Reply to this comment
  • beni June 25, 08:52

   I iku mendja Dashit sepse njehere qe u bashkua me PD pas kaq vitesh ajo humbi me thelle se kurre. Deshtaket shkojne dhe bashkohen me deshtaket. Shqipetaret i dhane nje goditje ketyre njerezve qe rrine ne pushtet per te pasuruar vete dhe familjen e tyre.

   Reply to this comment
  • Besnik June 25, 08:53

   Tani bej yzmet opozites more Dash sepse nuk ke se cfare te besh tjeter ose po deshe hajde dhe kalo knej nga Rama sepse mund te ta beje nje vend ne ndonje drejtori te kanaleve te zeza.

   Reply to this comment
   • Leka June 25, 09:32

    un nuk mendoj se eshte surprize per aq kohe sa kishim nje qeveri qe na kishte mare peng ne 2009 dhe ne ishim te detyruar ta votonim masivisht kunder ne menyre qe mos te persetitej me tjetersimi i rezulatatit dhe kjo eshte e verteta e gjithe kesaj historie qe duket si e pabesueshme.

    Reply to this comment
 2. shaban June 25, 08:56

  Dash Shehu nje politikan qe me ka pelqyer vazhdimisht, por kesaj radhe nuk u tregua largpames, besoj se Berishs do te kishte aftesi te manipulonte perseri votat sic ka bere vazhdimisht po ja qe nuk dalin llogarit.P D ka humbur qe te rilindin edhe kjo force politike. Duhet tja dije per nder Edi Rames qe po e ban te rilinde.

  Reply to this comment
  • Bora June 25, 09:34

   Nei dhame pergjigjen tone qeverise se krimit dhe mashtrimit ishte detyra jone ta benim per veten dhe per vendin ishte dita kur ne te gjithe thonm o sot o kurre dhe ajo ishte 23 qershori dita qe do te vendoste perfundimisht fatet e vendit.

   Reply to this comment
 3. ALDI June 25, 08:57

  Populli Shqiptar tregoje se diktatori largohet edhe me vote masive, populli shqiptar ka bere zgjedhjen e duhur duke larguar Saliun nga pushteti sepse ne gjithe ato vite qe ishte ne pushtet e ka shkaterruar vendin!

  Reply to this comment
 4. Bora June 25, 09:02

  PD-ja perfitoi nga percarja e te majtes per te ardhur ne pushtet sepse ata kurre nuk mund te mernin me pushtetin pas nje 97 te bere nga Saliu qe futi nje popull te tere ne lufte civile i cili e vonte masivisht kunder por sot ne shikojme qe e majta e bashkuar e ka bere PD-ne nje force qe nuk kryeson ne asnje rreth.

  Reply to this comment
 5. Elma June 25, 09:05

  Ne i kemi dhene prgjigjen e duhur kesaj qeverie dhe kjo nuk ka asgje per tu habitur eshte koha qe cdo gje po merte tatepjeten dhe as qe mund te mendohej qe te votohej Saliu me ate qeveri kriminale qe ka.

  Reply to this comment
 6. beni June 25, 09:07

  Ai miting” madheshtor” neTirane nga Pd-ja ishte loja ku luheshe per her te fundit me Malokun e trashe Sali jo se populli e kerkonte ta mbante me gjate,por vete keta me emrin “Demokrate” po i jepnin lamtumiren,duke votuar per Ps-ne se nuk kerkonin te ringjallnin nje Enver te dyte me emrin Sali!

  Reply to this comment
 7. enia June 25, 09:09

  po si nuk pritej mo nuk pritej ..ckujtuat se populli do ju votonte ..kur nuk e ka bere kurre . gjthm e keni vjedhur por kete here nuk do te guxoni te prekini asnje vote ,populli e tregoi se ishte i lodhur ,i lodhur nga mashtrimet,genjeshtrat dhe cdo gje tjeter e ketyre maskarenjeve

  Reply to this comment
 8. jona June 25, 09:17

  ky rezulatat i te djathtes ishte e pritshem nuk kane pse ndihen fare te habitur ..ndihen te habitur se populli nuk i donte me neper kembe ,nuk donte te kishte me ne krye nje plak te rrjedhur si berisha nje kabinet qeveritar hajdut ,nje polici shteti te korruptuar etj si keto me rradhe

  Reply to this comment
 9. jona June 25, 09:34

  hajt shkoni ne shtepi se jeni tap ..boll na lodhet per 8 vite me rradhe , bol lna mashtruat ..boll keni vjedhur vota ju..kete here morret ate qe meritonit ,moret ndeshkimin e nje populli te tere me te cilin keni luajtur per nje kohe te gjate

  Reply to this comment
 10. ira June 25, 09:40

  ne fakt ishte me i pritshem se kurre ndoi here , populli shqiptar dergoi ne shtepi nje qeveri te degjeneruar si ajo e e berishes , shqipetaret i dhane mundesine vetes te rilindin ,te zhvillohen e te mos qendrojne me ne tutelen e nje diktatori si berisha

  Reply to this comment
 11. Hyseni June 25, 10:59

  Po ik more bixhozqi , ty dhe Saliut iu dha populli shqiptar si shperblim per talljet dhe fyerjet qe i keni bere ketij populli qe 23 vite.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim