Shehi: Programi i qeverisë së re nuk ka bosht

Redaksia Online September 15, 2013 11:57

Shehi: Programi i qeverisë së re nuk ka bosht

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, thotë se programi i qeverisë “Rama” është i mbushur me hipoteza politike që nuk mund të shndërrohen në realitete të prekshme.

Aleati i PD-së thotë se “programit qeverisës i mungon një bosht mbi të cilin do të lëvizin pjesët e tjera”.

“Programi që paraqiti këtu zoti Rama ishte i mbushur me dëshirë shpresëdhënëse dhe me hipoteza politike që nuk mu dukën realitete të pritshme dhe të matshme. Qeveria duhet të kishte objektiva të qarta që nuk i ka”, deklaroi Shehi.

Redaksia Online September 15, 2013 11:57
Komento

15 Komente

 1. galaxy September 15, 12:11

  Qeveria e vjeter e kishte boshtin me shume gunga,andaj calonte fort.Hajt se ia veme boshtin rruges, nese ju s’i vini shkopinj nen rrota qeverise se re.

  Reply to this comment
  • antonio September 15, 23:08

   O Dasho!!
   Mire e kritikon qeverine,por ti si i mencur qe e heq veten,SI NUK NA THE SE KUSH DUHET TE JETE KY BOSHTI,QE MUNGOKA????
   Po hipotezat politike kush jane,o Dash pa kembore???
   Po ndonje objektiv per qeverine,pse nuk dhe,o Dash pa brire???
   Degjo,Dasho!!
   Qe ke marre fund ti,kete e kupton edhe vete,por me mire hesht se te luash rolin e BUDALLAIT!!!
   Ti e di fort mire se qeveria e re po e merr detyren me keq se nje CLIRIMTAR PAS LUFTE!!!
   Berisha jot,nuk u ngop me BATERDINE,QE BERI PER 8 VJET,por keto 3 muajt e fundit e VODHI PASURINE E MBETUR TE SHQIPTAREVE tamam si nje USHTRI E MUNDUR,QE NE IKJE E SIPER PLACKIT E DJEG VENDIN KU BERI LUFTE!!!

   Reply to this comment
 2. ARUSHA September 15, 12:26

  SHKO RRI ME KOLLODOKUN KUR NUK E GJEN DOT BOSHTIN

  Reply to this comment
  • faik trebeshina September 15, 18:48

   o milet ky Dash Shehi ka hallin e grus se vet qe osht Drejtore e Larte ne kryeministri ne ish-Qeverine Berisha, ene duhet me ja math prej zyres ku osht… ose duhet me vazhdu me u -qi- ene me kuadrot e shoferat qe do vijne ne Kryeministri seshpejti. se ke keq o gruja Dashit me vazhdu stilin qe ke bo deri me sot, se Dashi e ka menjen tek RAKIA e nuk i punon as “hajdari me dy komve dhe as menja”.

   Reply to this comment
 3. lili September 15, 12:54

  Ehj kush ka mbetur me fol per bosht:nje hère me mbretin,nje hère me berishen heren tjeter Zoti e du me le!bosht e cfare boshti keni ju zotni….!

  Reply to this comment
 4. Ligji per kedo ..... September 15, 15:56

  Z.Rama tani zbato me rreptesi (pa leshim) “LIGJIN” …. Menjehere vendos “kodin etik” te Deputetit … dhe do shikojme si do perfundojne ata te Cetes Dragobi PD.

  Reply to this comment
 5. nuri September 15, 17:22

  Shehi eshte i vetmi deputet me bosht ne ate parlament, nuk ka shkuar asnjehere majtas dhe per kete nuk simpatizohet as nga pseudodemokratet e PD-se dhe as nga socialisto-lsiisto simbioze te babezise dhe hajduterise.

  Reply to this comment
 6. beni September 15, 17:31

  O popull, i zgjodhe bijte e bllokut ne qeveri ? Hajde se do te bejne si baballaret e tyre nga 45 deri 90, pa buke do tju lene ! Dhe thone pse nuk behet Shqiperia, ky popull vete e ka fajin, e ka thene Konica.

  Reply to this comment
 7. Mimoza September 15, 20:22

  dash shehi beri si deshi me entin e banesave tani ligjeron ne parlament

  Reply to this comment
 8. dylber September 15, 21:00

  Shko e futja ndonje dopjo se te vijne fjalet me mire

  Reply to this comment
 9. Reparti Riedukimit Nr.313 September 15, 21:39

  Mire Dash Gozhda eshte krye.ari i LZHK, por zevendes ke ka , po ne parine drejtuese te ashtequajtur LESH, te ketij Nastradini pse nuk na i thote emrat dhe perberjen e keshillit kombetar. Zyren e ka ne lokalin me meze, gjize dhe trongull (kastrvec) me emrin ” Tek Gota “.

  Reply to this comment
 10. xha Jaho September 16, 00:55

  S’ka bosht vertet se e ka ua ka futur juve nga prapa.

  Reply to this comment
 11. ////////////// September 16, 07:54

  PROGRAMI I PS O ZO-KU INXHINJER KA DHE BOSHT DHE INGRANAZHE .PAS VIZITES SE RAMES NE BRUKSEL DO TE PERCAKTOHET FUQIA E MOTORIT QE DO TE VEJE NE LEVIZJE KETE BOSHT.NQS NUK GJENDEN BURIME NE BRUKSEL KANE TE TJERET FUQI MONETARE TA VENE NE LEVIZJE BOSHTIN E PROGRAMIT.PERFITO EDHE TI O DASHI NGA RASTI QE I DHA SHQIPERISE KJO PUNA E te berit pronare me nga nje kioske nje parti me konto bankare nga puna e hajvaneve,vila,mercedes,shkollim femijesh me para te vjedhura ,seks me lepirje,bredhje si turist neper bote etjetj

  Reply to this comment
 12. Mimoza September 16, 08:37

  Duhet te jape llogari se si i dha 140 metra katror vellait te gruas, kur ai kishte shtepi, dhe e dridhte si desh me Entin e banesave, sikur ta kishte mall te tij, pastaj te kakarise. Eshte bere bos nga 1992 deri me 1997.

  Reply to this comment
 13. realiteti September 16, 22:21

  Ore ju që shkruani ketu, përveç fjalëve boshe të partisë tuaj , dini që këta të kenë ndonjë program si do punojnë, a vjedhin ,me ça do merren ditën tjetër apo presin që të shikojë ndonjë ëndërr Edi e pastaj me të parë e me të bërë ? Nuk është për ofendim , po sinqerisht nuk kuptoj ça do bëjnë ,se kanë shumë ide në kokë. Duket si lufta me mullinjtë e erës. Shpresoj të mos jetë ashtu se edhe për ju nuk do kishte ndonjë ndrzshim nga njëri te tjetri.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim