Shembet me tritol një ndërtesë 5-katëshe në Fier

February 10, 2018 14:53

Shembet me tritol një ndërtesë 5-katëshe në Fier

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit shembi sot edhe ndërtesën e fundit të ngritur pranë lumit Gjanicë në Fier.

Kjo është pjesë e fazës së parë të projektit për rehabilitimin e shtratit të lumit Gjanica.

Zona rreth godinës 5-katëshe u izolua me perimetër sigurie për të shmangur çdo incident të mundshëm.

Për prishjen e tij specialistët hapen rreth 400 vrima dhe përdoren  6 kg tritol.

Paralelisht me shembjen ka nisur edhe pastrimi i të gjithë territorit nga mbetjet inerte.

o.j/dita

February 10, 2018 14:53
Komento

2 Komente

 1. Arben February 10, 19:07

  10 milion euro u ble para 2 vitesh.

  Shtetit ju paguan kokerr me kokerr tatimet

  15%, ose 1.5 milion euro.

  Ramiu e shtetezoi per 300,000 euro.

  Si mendoni, a e fiton ne Strasburg?????!!!!!

  Reply to this comment
 2. Labi 100% February 10, 23:51

  400 vrima per 6 kg tritol. … i bie 15 gr per vrime. ..15 gr edhe lulushit tja fusesh ne bythe dhe nuk Can byth. ..Po ca thoni o gazetar se meruat veten me keto gomarlleqe per te mos thene ndonje fjale tjeter them “gomarlleqe”

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?