Shembja e Murit të Berlinit, Majko: U tregoi shqiptarëve se “muret” janë të përkohshëm

November 9, 2014 13:49

Shembja e Murit të Berlinit, Majko: U tregoi shqiptarëve se “muret” janë të përkohshëm

Deputeti socialist Pandeli Majko shkruan se shembja e Murit të Berlinit i tregoi shqiptarëve se “muret” janë të përkohshëm kur janë të panatyrshëm.

“Sot, përvjetori i rrëzimit të Murit të Berlinit… Fillimi i fundit të ndarjes së kontinentit tonë nga influenca aziatike. Europa ritakoi vetveten.
Për shqiptarët filloi shkruajtja e historisë së re kombëtare. Rrëzimi i Murit të Berlinit u tregoi shqiptarëve se “muret” janë të përkohshëm kur janë të panatyrshëm… “Muri” nuk është “lamtumirë” por “mirupafshim”! Sot eshte dita e shpreses”, shkruan deputeti Pandeli Majko në Facebook.

November 9, 2014 13:49
Komento

11 Komente

 1. miro November 9, 14:10

  fole dhe ti nje fjale……pensionisti parlamentit.

  Reply to this comment
 2. petrit November 9, 14:23

  Shume i “lezetshem” eshte Majko ne naivitetin me te cilat i thote “te vertetat” komuniste.
  Sipas tij Muri i Berlinit kishte ndare Europen nga Azia e jo demokracine nga socializmi.
  Pas kessaj “perle” te naivitetit, keput edhe thagmen tjeter, se shkaterimi i Murit te Berlinit, nuk ishte nje “lamtumire” por nje “mirupafshim”, duke shprehur keshtu deshiren e ringritjes se nje muri te tille

  Reply to this comment
 3. LORA November 9, 16:04

  Majko efendiu ,i lave duart me muret e nano-kurvave????
  Leri muret e botes e shkoqit ato te tuat,,,,,o dhjaksi i se majtes shqiptare.

  Reply to this comment
 4. LBS November 9, 18:33

  “Muri” ndarës i trojeve shqiptare
  Z.Majko, “Parisi ia vlen më shumë se një meshë”, po kush do ta bëj! Shkruajtja e historisë së re kombëtare shqiptare filloi kur fitoi pavarësinë Kosova prandaj ngre zërin kundër saj pinjolli i shkaktarëve të ngritjes së murit që ndan e varfëron trojet shqiptare dhe shqiptarët që prej një shekulli mu aty ku nuk e përmend njeri atë tragjedi as si të përkohshme e as si të panatyrshme. Gorbaçovi flet hapur dhe na akuzon, ne vazhdojmë me nënkuptime e shpresa si ata që presin Godonë. Jo fshehja dhe frika nga flamuri i unitetit etnik kombëtar, por argumentimi dhe ngritja e zërit sa të dëgjohet do të ndihmojë edhe idenë e bashkimit në BE, aq më shumë kur është një zë kumbues. Radha e shembjes së murit shqiptar kaloi kur u shpërbë Jugosllavia, kaloi kur ra muri i Berlinit, kaloi sidomos kur fitoi pavarësinë Kosova. As faktori ndërkombëtar as ne nuk dolëm në atë shtek për të ndrequr padrejtësinë e për të vendosur qetësinë, ndoshta për të mos humbur të mundshmen. Shansi nuk vjen pa dalë ballëhapur dhe ballëlart. Katalonja nuk doli sot pa pritur në zgjedhje për pavarësinë e saj. Nderime, LBS.

  Reply to this comment
 5. persekutuar-denuar November 9, 20:15

  MURIN E BERLINIT E KA NDERTUAR 29 NENTORI I ZI DHE LANC-I KRIMINALI ENVER HOXHES O PANDELI MAJKO

  qe ke mbetur deri me sot si nje enverist i perbetuar dhe shkon dhe ben homaxhe tek lapidaret komunist me grushtin bolshevik lart mbi koke dhe me fotografine e Enverit ne dore. Prandaj mos u be hipokrit dhe hileqar sepse

  MURIN E BERLINIT E KA NDERTUAR 29 NENTORI I ZI DHE LANC-I KRIMINALI ENVER HOXHES O PANDELI MAJKO

  Reply to this comment
 6. Lleshi November 9, 20:31

  Prandaj e shkaterrove ushtrine ti more kokelesh ? Sepse muret nuk jane te sigurta dhe te perhershme more Majko moja ?

  Reply to this comment
 7. Berlin November 10, 08:28

  Majko shko pune nje dite ne tregun e lire e nxirre buken e gojes atje e pastaj fol per ‘mure’ e pastaj shtit tanket grekerve ….tradhtar muti!

  Reply to this comment
 8. Jani November 10, 09:09

  Sa flet per mure ben mire ti tregosh ketij populli per te famshmen TAKSA MAJKO, taksa qe mori emrin tend e qe i more gjithe shofereve e makinave nga 70 000 leke ne vit per rrugen Durres-Kukes. Parate ja more dhe rruge nuk bere.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim