Arrestohet në doganën e Kakavijës Shemsije Kadria

Redaksia Online March 10, 2014 15:52

Arrestohet në doganën e Kakavijës Shemsije Kadria

Arrestohet në doganën e Kakavijës ish-presidentja e firmës “Gjallica”, Shemsie Kadria.  Kadria, e akuzuar për mashtrim në shuma të mëdha parash, ishte shpallur në kërkim nga AntiKrimi Ekonomik në Tiranë, në bazë të një urdhër ndalimi të Prokurorisë në 23 mars 2013.  Vjet ajo ishte në proces gjyqësor pasi u akuzua për  mashtrimin e 3 personave, të cilëve u kishte marrë shumë të konsiderueshme parash duke ju premtuar apartamente. Prokuroria kërkoi dënimin me 17 vjet burg, por gjykata e shpalli të pafajshme.

Personazhi i njohur i vitit 1997 e më pas, e dënuar për mashtrim me anë të skemave piramidale,  u la e lirë me amnistinë e vitit 2007. 

 

Redaksia Online March 10, 2014 15:52
Komento

5 Komente

 1. leon March 7, 10:48

  Sa keq moj gra qe nuk zini mend.

  Reply to this comment
 2. sa March 7, 11:57

  Nuk eshte faji i shemsie kedries se ka akoma idjot qe u besojn

  Reply to this comment
 3. Eli March 10, 16:28

  Shemsie si grua e sukseshme ne biznes tani pregaditu per nje model tjeter per te jetuar,duke pranuar qe ndonje gardian burgu qe nuke ka terhequr depozitat tja shperblesh me ate p….dh te vyshkur….shnet shemsie se dhe Sali se shpejti e ke ne prehrin tend.

  Reply to this comment
 4. inf March 10, 18:06

  Interesant per ata qe se dine
  Shemsia kadrija gruja e ish oficerit te sigurimit te shtetit Kosovarit Gani Kadrija nji mik i mgushte i Familjes Berisha bashke me shqiptarin Turk qe hapi firmen Gjallica ne Shqiperi ai e filloi me çimento nen hijen e mjekut te shurres se bllokut shokut Sali Rom Berisha biznesin e tij kur ky i fundit ishte Presidenti i Albanistanit.
  me vone Ganija si nji mik i persosur i Berish Serbit bente çte donte ne Albani bashke me Skender Shkupin Ambasadorin e Shqiperise ne Turqi filloi grabitja e Parave pa hesap.
  Skender shkupi bashke me Salajdinin e Turqise filluan skemen e grabitjes me Gani Kadrine dhe ekipin e tyre deri sa ndodhi ajo qe ndodhi
  Kur iken Hajnat nga Albania u turren ne Turqi ku do thoni ju te Mal Berisha aty e kishin epiqendren te Mali dhe te Skender Shkupi kto horra dhe hajna.
  Aty te Mal Berisha i cili ishte Konsull i pergjithshem ne Stamboll u strehu dhe Krimineli i Shikut BASHKIM GAZIDEDE dhe u hap nami qe ka ik ne Siri etj etj.
  Firmat Piramidale i ideoji dhe i mbeshteti saliu lirija dhe gjithe hallkat e sigurimit te shtetit bashke si nji trup rropen Miletin pa piken e turpit.
  Dhe ky ishte salija i cili e nxorri ,ga burgu ket baxhelle qe nuk la gjo pa i bo miletit
  Zotrija e tij Ed Rama plase mrena ket horre plase mrena ket qelbesire e ket agjente Serbe
  kurr mos pafsh drite te bardhe ne sy moj haleja e kuksit moj shkine e keqe je ti

  Reply to this comment
 5. sopiqoti March 10, 21:36

  Per ate dem kolosal qe bashke me boset e tjere te firmeve piramidale i kane bere popullit shqiptar ZONJA Shemsie Kadria te rigjykohet dhe te zberthehet ceshtja per t’u shtrire edhe te persona te tjere qe e kane mbeshtetur na veprimtarine kriminale.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim