“Shën Tereza”, Rama: Kjo është fjala e saj që më ndihmon në të tatëpjetat

September 5, 2018 09:19

“Shën Tereza”, Rama: Kjo është fjala e saj që më ndihmon në të tatëpjetat

Kryeministri Edi Rama ka ndarë  me ndjekësit e tij në rrjetin social “Facebook” historinë e një familjeje të varfër nga Durrësi, që është larguar tashmë nga banesa dhe është vendosur në një shtëpi provizore.

Rama e ka paraprirë historinë në fjalë me një fjalë të mençur të shenjtores Nënë Tereza, për të cilën thotë se e ndihmon në të përpjetat e tatëpjetat e rrugës së tij.

“Më mirë të ndezësh një qiri, sesa të mallkosh errësirën”, ka cituar kryeministri.

Postimi i Edi Ramës

“MIRËMËNGJES! Dhe në këtë ditë të bekuar të Nënë Terezës, e para fjalë që kujtoj prej saj, është fjala që më ndihmon shpesh në të përpjetat e të tatëpjetat e rrugës sime, “Më mirë të ndezësh një qiri, sesa të mallkosh errësirën”. Ditë të paqme🙏”

s.a/dita

September 5, 2018 09:19
Komento

14 Komente

 1. besi September 5, 09:39

  Mesazhi juaj.. qekur u shenjterua quhet shen nene tereza e jo shen tereza

  Reply to this comment
  • Gema September 5, 11:51

   Ty nuk te ndihmon ad dreqi, o lustraxhi !
   Ti i permend fjalet e saj vetem per imazh mediatik se ti je e kunderta e saj!
   Ti nuk pyet per fukarenjte,se nuk e njeh varferine!
   Ti nuk e njeh padrejtesine,se ke jetuar ne mes te bollekut ne socializem edhe tani!
   Ti nuk permend babsin tend te nderuar qe ka qene deputet,artist i popullit,personalitet i kohes socialiste,por mburresh me gjyshin tend si shofer i Zogollit,vetem se te prishet imazhi prej anti komunisti fallco!
   Ti e ke cilesuar Luften Antifashiste si
   lufte civile,duke harruar se ate lufte e mbeshteten 100 % edhe fuqite e medha si SHBA dhe Britania e Madhe!
   Ti je antishqiptar dhe antipopullor Rama,sa ke rrenuar edhe vete PS!
   Ti je nje diktator i vertete qe nuk pyet njeri!
   Me ty mund te matet vetem FORCA!
   Ne kete drejtim je njelloj si Berisha!

   Reply to this comment
  • Deliri September 5, 11:54

   Ne te tatepjetat mund ta kujtosh nene Terezen ti o i mallkuar,por do besh mire ta kujtoje edhe ne te perpjeta!
   Se ty te ka shperfyturuar pushteti i madh prandaj e injoron popullin shqiptar!

   Reply to this comment
  • Lili September 5, 12:07

   Ti je djall o Rama dhe mos e ze me goje shenjtoren!
   Ty dhe Veliajt ju eshte bere mendja te dilni per dite ne media per t’u mburrur dhe harroni se detyra e juaj e pare edhte te degjoni hallet e qytetareve!
   Cfare administrate ke ti qe nuk degjon ankesat e popullit,qe ben padrejtesi dhe nuk i kerkon njeri llogari!
   Si mund ta njohesh zyrtarin e pa afte e te korruptuar po nuk vleresove ne maksimum ankesat e qytetareve ndaj tyre?
   Ti vete ke thene se nuk e lexon shtypin dhe kjo tregon se ti injoron zerin e qytetareve,pra je arrogant dhe i pa ndreqshem!
   Pse nuk i kerkon llogari Erion Veliajt qe nuk pret popullin dhe nuk zgjidh ankesat e tyre?
   Cfare pushteti vendor eshte ky qe nuk pyet per votuesit e vet por i injoron?
   Ky eshte pusht pushtet!

   Reply to this comment
  • Klani September 5, 12:15

   Ke pranuar pa dashje se kush je ne te vertete!
   E kupton se je ne te tatepjete prandaj kerkon ndihmen e nene Terezes!
   Dhe kete nuk e kerkon per popullin,por per pushtetin tend!
   Ndersa kurre nuk e ke kujtuar shenjtoren ne te perpjeten e pushtetit tend,se atehere do te beheshe me i mire per popullin!
   Kete nuk e ke bere,prandaj sot je bere aq djall sa Berisha!
   Kete ta thote nje antar i PS ,parti qe ti e ke privatizuar aq sa nuk ekziston pa ty!
   PS nuk ka kellqe qe te te shporre ty dhe te vere nje burre shteti idealist e jo interesazhi si ty!

   Reply to this comment
  • Fallco September 5, 13:03

   Nuk na duhet historia e nje familje te varfer ne Durres,o mavri me bije,se ti pergjigjesh per nje popull te fere!
   Kete e ben vetem per propagande mediatike sot qe eshte dita e shenjeterimit te nene Terezes!
   Je reklamaxhi i madh o Rame ,ndaj nuk je per kryeminister!
   Je fallco komplet!

   Reply to this comment
  • Anti September 5, 13:11

   Ironia,cinizmi,tallja,perqeshja,kercenimi,arrogancs,harbuteria,injorimi,mendjemadhesia etj qe perdor ti me njerezit jane vese te nje njeriu antipopullor!
   Ti nuk ke asnje cilesi per burre shteti,se ti e perdor pushtetin per te dhunuar te drejtat e qytetareve,per te injoruar hallet e tyre te shumta ,se vete je mbathur mire e nuk do t’ia dish per hallexhinjte!
   Ti behesh egersire kur te kritikojne rrogtaret e tu,ne vend qe te ndodhte e kunderta!
   Se je nje prerje me ata,se ke ndertuar nje shtet antiligjor!

   Reply to this comment
 2. besi September 5, 09:45

  qekur u shenjterua quhet shen nene tereza e jo shen tereza

  Reply to this comment
 3. Arben September 5, 09:46

  Cfare ka bere per popullin shqipetar kjo shen tereza, nuk e

  kam marre.vesh kurre.

  Reply to this comment
 4. Artur September 5, 11:39

  Vetem Nene Terezen mos e ze me goje ti harbut qe i urren te varferit,pensionistet,invalidet,partizanet,ish ushtaraket,hallexhinjte qe ankohen e ti tallesh ne facebook apo takime mashtruese!
  Ti mashtron kur propagandon se “bashkeqeveris me qytetaret”,kur ti as qe i degjon e as u zgjidh gje qytetareve qe ankohen tek zyrtaret e tu te korruptuar e te pa afte,bile as kur te shkruajne edhe ty!
  Nene Tereza shkonte vete tek te semuret,fatkeqet,te varferit etj,ndersa ti nuk na le as te ankohemi se na e ke mbyllur rrugen e ankimit!
  Pse nuk ben pritje populli beniamini yt Erion Veliaj dhe vartesit e tij kur njerezit kane miliona ankesa per rrogtaret e tij?
  Pse nuk merret me ankesat e qytetareve ky arrogant,shembelltyra jote,bile ad vartesit e tij,por ia dergo ato prsp atyre ndaj te cileve ne ankohemi?
  A mund t’i thuash ujkut te pranoje se e hengri si qingjin?
  A mund ta pyese gjyqtari te akuzuarin per vrasje ne se e ka vrare si viktimen dhe pergjigjen e tij ta marre di te verteten perfundimtare?
  Ja ky eshte shteti i shkaterruar i Rames,ndersa mburret se eshte kryeministri me i sukseseshem!
  Mortja qe nuk e ha kete delirant arrogant te pa fre!
  Iku nje kriminel dhe erdhi nje mashtrues!

  Reply to this comment
  • Turi September 5, 12:30

   Nje shtet qe nuk degjon ankesen ,qofte edhe te nje qytetari te vetem,eshte shtet antipopullor!
   Se populli perbehet nga qytetare te vecante qe perbejne popullin!
   Ne se injorohet individi,injorohet populli!
   Por d
   Rama thote se 422 zyrtare te 9 ministrive kane injoruar ankesat e qytetareve!
   Dhe kete e pranon kur u be m… mullar,pra kur u bene 422 vete e jo t’i kapte ne cdo shkelje te bere!
   Por per kete eshte fajtor vete Rama,se ka krijuar ” tigrin prej letre”portalin kryeministror qe gjoja do t’i zgjidhte me mirr hallet e popullit!
   Keshtu ndodh kur vihet kryeminister nje njeri qe nuk ka patur vartes asnje njeri te vetem ne jete,qe nuk se cfare eshte qeverisja!
   Kryetar bashkie!
   Ha ha haaaa!
   Prishi rremujen ne Lane duke bere pazare me ndertuesit!
   Eshte mjeshter per pazare!
   Krni pare qe ka ndertuar rruge te re nga Sauku ne Surrel tek shtepia e tij?
   Doemos se mos fo shtronte 300 metra rruge ne Yzberisht (KMY) qe eshte bere gangrene per kete geto te koheve moderne!

   Reply to this comment
 5. enverdjali September 5, 12:11

  Quhet Shën Tereza e Kalkutës. Keshtu e ka quajtur institucioni qe e shenjteroi VATIKANI.

  Reply to this comment
 6. Anti September 5, 13:13

  Ironia,cinizmi,tallja,perqeshja,kercenimi,arrogancs,harbuteria,injorimi,mendjemadhesia etj qe perdor ti me njerezit jane vese te nje njeriu antipopullor!
  Ti nuk ke asnje cilesi per burre shteti,se ti e perdor pushtetin per te dhunuar te drejtat e qytetareve,per te injoruar hallet e tyre te shumta ,se vete je mbathur mire e nuk do t’ia dish per hallexhinjte!
  Ti behesh egersire kur te kritikojne rrogtaret e tu,ne vend qe te ndodhte e kunderta!
  Se je nje prerje me ata,se ke ndertuar nje shtet antiligjor!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*