Problemet shëndetësore, Rama: S’kam asgjë serioze. Kam neglizhuar stërvitjen

October 7, 2014 20:22

Problemet shëndetësore, Rama: S’kam asgjë serioze. Kam neglizhuar stërvitjen

Kryeministri Edi Rama hedh poshtë zërat se nuk gëzon një shëndet të mirë. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kryeministri Rama  deklaron se nuk ka asgjë serioze , ndërsa sqaron se ka neglizhuar stërvitjen.

“Shumë FLM kujt shqetësohet për shëndetin tim po: 1.S’kam asgjë serioze; 2.Kam neglizhuar këto javë një gjë shumë serioze, 30min e stërvitjes:-)”, shkruan Rama.

Paraditen e sotme qarkulloi lajmi në media se teksa Burreli dhe Bulqiza ishin përgatitur të prisnin sot kryeministrin Rama, vizita e tij është anuluar papritur.

Mediat bënë të ditur se shkak për anulimin e vizitës kanë qenë disa probleme me shëndetin e kryeministrit, i cili ka patur dhimbje shpine. Në fakt, Rama ka patur shqetësime që dje, gjatë pjesëmarrjes në tryezën për reformën në drejtësi. /E.K

October 7, 2014 20:22
Komento

28 Komente

 1. Mark uk October 7, 20:28

  Si ka mundesi sa her planifikoni te shkoni ne Burrel semureni.A eshe koncidenc apo….Zoti ju dhasht shendet.

  Reply to this comment
  • per Mark uk October 7, 20:56

   o mark hajnia je ti more spiun serb per tu hedh plerave e jo heronjte e vigut qe hodhi karaputana jozefine,Rama qe ti permend nuk ka lyer duart me gjak dhe nuk ka hasmeri me asnjeri ndryshe nga sekretari i PPSH-se saliu skizofreni i semuri mendore qe ne tropoje shkon vetem kur i krijon siguri UDB-ja serbe dhe agjentet malazez,ti je shume goje nyte dhe banal,civilizimi tek ty i ka hipur breshkes dhe kushedi kur vjen je akoma ne epoken e gurit shpellare inferior..tung….

   Reply to this comment
  • Tarrasi October 7, 21:58

   Sali Berisha eshte i pabese ki Kujdes Rama.

   Reply to this comment
 2. arkivistja October 7, 20:48

  ne kete moshe fillojne [roblemet me rafjet anormale te zemres,eshte dhe fillimi i andropauzes. me kaq qofte,por kujdes me seksin/

  Reply to this comment
 3. shpendi October 7, 20:50

  Ashtu qofte! Ndajme shqetesimin me ju. E keqja shkofte ne koke te hijenave, te atyre qe urojne e ndjellin te keqia!

  Reply to this comment
 4. MERIMANGA E KUQE October 7, 20:52

  DHE HEKURI KTHEHET E S KEPUTET NJERIUSEMURET E SHEROHET

  Reply to this comment
 5. Mark uk October 7, 20:58

  Po mire po ky plaku im salehu qe kurohet me hapje haloperidoli si me ja ba se ky Roma spasa gja…

  Reply to this comment
 6. Pirro October 7, 21:12

  Njerez me gjatesi mbi mesataren jan te prekur me se shumti nga problemet ortopedike,sidomos ata qe bejn nje jete sedentare,kushtezuar edhe nga profesioni.

  Reply to this comment
 7. Saliu komunist October 7, 21:13

  Arkiviste, ate stervitje ka lene Edi, 30 minuta sex ne dite.

  Reply to this comment
 8. LORA October 7, 21:16

  Sado e madhe te jete moria e puneve,eshte e patolerueshme qe zoti Kryeminister te mos i jape vetes 30 min stervitje.Shumica e cilesuar e shqiptareve besojne ne punen,perkushtimin dhe pergjegjshmerine e Kryeministrit Rama. Ky besim nuk duhet te behet peshe renduese per te ,por nje stimul dobiprures ne shendetin e tij.
  I lutem Lindes per kujdes shtese per bashkeshortin dhe u uroj gjithe familjes shendet te mbare.

  Reply to this comment
 9. Ballshi October 7, 21:16

  Zoti Rama ,uroj te jeni shume mire me shendet . Reformat dhe punet e mira qe keni nisur duan vullnet . guxim dhe shendet per ti realizuar. Vullneti dhe guximi nuk ju kane munguar asnjehere . Shendetin e ka ne dore Zoti ,por edhe vet robi, prandaj mos e neglizho stervitjen . Qoftelargu i mban veshet ngritur dhe syt nga qielli mos i bie ndonje kocke .

  Reply to this comment
 10. Paolo Pinto October 7, 21:17

  Praktiko notin si Gjyshi kundershtar qe te kalosh Otranton per te ardhur ne Evrope siç bene shqiptaret ne vitet e hapjes se madhe. Kjo eshte pika Nr 1 e kushteve te pranimit. Kete kam bere edhe une shume vite me pare. Ju uroj shendet te mbar qe te pelcasin kundershtaret .

  Reply to this comment
 11. Arben October 7, 21:22

  epo kujt po i plas

  Reply to this comment
  • Tartufi October 7, 21:49

   Arben , i plas Lores, kjo Loreta i ka shum qejf kallamirine e gjate.

   Reply to this comment
   • Toni October 7, 23:45

    or tartuf o pse idete-menimet+gustot e tua duhet ti kene te gjith sipas ideollogjise tende,se te pelqejne ty kallomat e gjate ti mashe me shnet,hajde sallator hajde.Lora nuk eshte as jotome-jotmoter,Lora shpreh thjesht ate qe mendon ….

    Reply to this comment
 12. mergimtari fv October 7, 21:52

  Mos u tremni he burra , se gjen gje Edin pa vene perpara Salush shpellarin me soj e sorollopin e vet , problemet e mesit kalojne po nuk abuzove shume me turnin e trete sepse shkakton pagjumesi dhe pastaj kemi pasoja , shpellarit te Viçidolit ju ka djegur reostati dhe kur te shuhet do shuhet perjete .

  Reply to this comment
 13. gjermani i fundit October 7, 23:15

  Pak 30 minuta stervitje.Saliu ushtron ha-lepinizem nga mengjesi ne darke,hip e zbrit ne Facebook,plus qe noton ne sapllake gjersa te gdhihet.Po hajde te shkuara,ruaju nga presioni dhe stresi.

  Reply to this comment
 14. TUTKUNI NGA PODGORICA October 8, 03:23

  EDHE PAPA BERGOGLIO GATUAN VETE

  Ne se nuk njiheni me kete lajm te diteve te para te shpalljes se tij Pape, mesojeni tani. Bergoglio, gjate gjithe jetes se tij apostolike ka pergatitur vete gjellet me te cilat ushqehet, si ne Argjentine ashtu edhe tani ne Vatikan.
  Kujdes ekstrem per shendetin e tij? Frika nga ndonje helmim i mundeshem? Askush nuk e di kete te vertete njemiliondollareshe, ajo qe njihet historikisht eshte se shume prelate te larte, duke perfshire edhe Pape, kane mbyllur karrieren e tyre te helmatisur.

  Gazetari me i famshem italian i “L’Espresso”-s, Giuseppe D’Avanzo, qe per nje jete te tere smaskeroi lidhjet mafioze te Berluskonit dhe origjinen e pasurimit te tij, nje dite te bukur vjeshte, gjate shetitjes rutine me biçiklete rreth shtepise se tij ne nje nga rruget e Napolit, u gjend i vdekur ne mes te saj pa deshmitare e duke mos vuajtur nga asnje semundje me pare. Mjeku ligjor sentencoi: vdekje nga infarti i miokardit!

  Nje nga metodat klasike te eleminimit te personazheve “te pa desheruar” nga ana e mafiozeve eshte injektimi endovenoz i nje sasie rreth 400 ml te Klorurit te Potasit (kripa e gjelles). Vdekja eshte sa e sigurte, duke bllokuar sistemin muskular te zemres me rrallimin e rrahjeve te saj deri ne ndalim te plote, aq edhe e pa mundur te zbulohet nga mjekesia sado e sofistikuar te jete ajo.

  Pa u zgjatur me helmimet me Polonium radioaktiv te kundershtareve te Putinit, apo cianurin ne kafete e servirura, desha ti kujtoj çunit te Tirones – Edi AuNirthte Rama, qe te beje kujdes me ushqimet qe i servirin ne dreke-darkat aq te pelqyera nga ai, jo me paranoje por me sensin praktik te vetedijeshmerise se saliberishistet e ndjekin nga pas ne çdo hap te jetes se tij, jane te dashuruar me te.

  Mbase Linda ka harruar dy fetat e bukes me nje cope djathe apo sallam, te peshtjelluara me gazete, qe mamaja ja fuste ne çanten e shkolles, ashtu si qindra mijera femijeve te tjere shqiptare. Eshte i sensuar nje rikthim ne traditen e vjeter te mamave shqiptare…

  Kujtoj nje rast qe me ka bere pershtypje ca kohe me pare. Tek udhetoja me makine me nje familje italiane, i afrova nje shishe gjysme litroshe plastike me ujin e njohur italian “Ferrarelle”, vajzes se çiftit. Ajo pa e hapur, e ktheu me tape poshte dhe filloi ta shtrengonte per te pare se mos kishte ndonje vrime te padukeshme nga ku mund te rridhte uji ! Pasi u bind se shishja ishte e pa shpuar e hapi ate. Per pak ngela i shastisur, vajza nderhyri menjehere duke belbezuar: nuk i dihet…

  Jo per tu kthyer ne paranoje, po vetem idea qe pas Sali Ram Shiqere Berishes qendrojne mostra agjenturore te paskrupullta, eshte mire ti kthehet atyre dy fetave me djathe te peshtjellura me gazete, qe mamaja e Lindes pergatiste çdo dite per te bijen. Edhe ushqimet e saketuara qe blen ne supermarketet nuk duhet ti bleje ne te njejtin supermarket. Pa harruar historine e shishes me uje….

  Reply to this comment
 15. Mark uk October 8, 06:48

  Ju qe keni shkruar per Mark.uk. Se pari flm per repliken.Se dyti pse nuk ke shkruar emrin.Ju ndoshta nuk dini emrin e babajt tuaj,per ket nuk ju fajson njeri.Une nuk jam serb po jam shqiptar prej Shkodret.Si ju edhe disa turq qe per fate te keq flasin shqip,nuk dine gje tjeter vetem duke then serb.Ne fund te fundit ma mire serb se turk muti.Shko atje ku ju rreh zemra ne turqi e te pastrohet vendi.

  Reply to this comment
 16. Mark uk October 8, 06:58

  Mendoj se jeni i njejti person qe shkrueni nen singlen e emrit tim.Se pari mesoni te shkrueni,ne se ke dashur te shkruajsh per Ramen e keni shkruar Roma.Une shkruar cfar mendoj une e jo te tjert.Sa per Berishen mbrapa diellit shkofshin me gjith Ramen.Shko more i shkret e gjej nje pune se nuk te shpeton nje thes miell qe ta japin nje here ne 4 vite.

  Reply to this comment
  • Toni October 8, 08:27

   Ahahaha o mark.uk lumadhi po ti po i than atij tipi te mesoje te shkruaje apo jo,hahaha shiko pak veten tende se ke ngaterrim zorresh ke shkruajtur 2-here shkrueni duhet shkruani or tajjjjj ose kjo tjetra ne vend te shkruash ke bere shkruajsh,mos ke qene dezhurn mbreme turni 3 ne SHQUP duke ruajtur gjyshin e dasares,ahaha e thua kot ti qe te shkojne prapa diellit se ti jep edhe bythen per saliun..tung mark uk….

   Reply to this comment
 17. Meteh October 8, 07:42

  Z.RAMA:Mjeket keshillojne 8 ore pune,8 ore gjume,8 ore pushim-levizje-stervitje,etj.Ju po i neglizhoni keto ne interes te shoqerise.Ju urojme shendet te mire dhe ju marrshin te keqen hajdutet dhe kriminelet me ne krue SALIVIÇIDOLIN…!

  Reply to this comment
 18. Gavril October 8, 08:09

  Shendeti i Rames si ai i qeverise dhe Shqiperise…

  Reply to this comment
 19. info analitike October 8, 09:21

  Para se te merrte detyren si KM Rama hidhte romuze mbi shqiptaret “barkderra” qè duhet te lene makinat e te ecin sa me shume ne kembe. Shikojeni tani KM se sa eshte trashur!

  Reply to this comment
 20. lejleku October 8, 10:04

  Edi nese eshte e vertete per diçka kalimtare ,te shkuara !
  Por miqesore , doktori qe eshte prane jush, te largohet menjehere prej teje……
  Ne fizonomi , mundohu ti ngjash Nenkes tende.
  Pershendetje te perzemerta.

  Reply to this comment
 21. njeriu qe te do te miren October 8, 11:17

  As mos ha ,e as mos pi ne as nje lokal,vec ujit te mbyllur ne shishe,sepse gazidede,POni etj etj e gjeten nga……Berisha.Kujdes,kujdes,ha vetem nga duart e nenes e te Lindes,dhe mba mjek personal,jo te kush te dale perpara

  Reply to this comment
 22. Goni October 8, 12:19

  Gazetat e tjera po thone se Rama paska hernie diskale. Thone eshte profesionale. Kujdes diskun Rame, se e paske me difekt nga koha e emigracionit te veshtire.

  Reply to this comment
 23. loreta October 8, 13:29

  te shkuara zoti kryeminister !njerez jemi dhe semuremi ,as nje mos te kenaqet me shendetin dhe me punet e zotit !!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*