Shëngjin, plaçkitnin në seri banesat në plazh, 3 në pranga

August 15, 2014 08:21

Shëngjin, plaçkitnin në seri banesat në plazh, 3 në pranga

Policia vendore arrestoi dje në flagrancë një grup të rinjsh nga rrethi i Mirditës, të cilët akuzohen për disa vjedhje në plazhin e Shëngjinit. Burime zyrtare thanë se në pranga janë vënë Klisman Marku, 18 vjeç, banues në Kaçinar, Ledjo Jaku, 22 vjeç, banues në lagjen “Varosh”, N. Ll., 17 vjeç, banues ne fshatin Munellë, si dhe po punohet për kapjen e Pjerin Lalës, 32 vjeç, banues në Domgjon. Në bashkëpunim me njëri-tjetrin ata kanë vjedhur disa banesa pushuesish në qytezën e Shëngjinit. Ndaj të rinjve u ngrit akuza e “vjedhjes në bashkëpunim”.

August 15, 2014 08:21
Komento

1 Koment

  1. Mirditoret fisnike August 16, 07:25

    Nuk e di si kane qene me pare mirditoret, por ata te 2 dekadave te fundit qe kam njohur kane qene hajdute dhe llafazane te medhenj. S’kane asnje lidhje me fisnikerine. Turp!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*