Berisha, i mençur apo i zgjuar?!

February 13, 2016 22:00

Berisha, i mençur apo i zgjuar?!

Shumëkush, teksa lëçit titullin e mësipërm mund të irritohet e të turfullojë nga brenda; dhe fjala është për ata që Berishën e rendisin tek të rrjedhurit dhe pikë.

Më keq akoma, tek të ligjtë.

Por ja që në një trajtesë të fundit denoncuese, libretisti e publiçisti brilant, Pëllumb Kulla, e ka cilësuar si të mençur Berishën në një pikë: si të ndërgjegjshëm se nuk ka ç`të botojë asgjë për t`ua lënë brezave nga një mal çaprashitjesh në trajtë pështymash në mikrofon kundrejt kundërshtarëve politikë, të lëshuara në gjithë këto vite.

Sipas Kullës, një prej mangësive e ceneve të rënda të personalitetit të Berishës, është fakti se ndryshe nga figura politike me peshë kudo e kurdo, ai nuk ka lënë asnjë libër, esse apo shkrim, frazë a këshillë të urtë e jetëgjatë për popullin e brezat  e ardhshëm.

Një tregues ky tejet kuptimplotë i një karakteri të deformuar, që nuk përçon as mendim, as urtësi e as fisnikëri në fjalë a sjellje.

Por meqë për një çast Kulla e quan të mençur Berishën, ndonëse në një kontekst cinik, është rasti për të thënë se Berisha është i zgjuar por jo i mençur.

Ne shqipen tonë, konotacioni i ‘mençurisë’ shkon kah morali; ndërsa ai i ‘zgjuarsisë’ shkon kah djallëzia. Quajmë të mençur një njeri të virtytshëm, ndërsa të zgjuar atë që nuk është budalla, që i di gjërat, të vërtetën e tyre, është plotësisht i ndërgjegjshëm për çfarë duhet të bëjë e bën, por që zgjedh të bëjë më të ligën për hir të egos së vet.

Dhe kjo është drama e atij njeriu dhe e jona që jemi peng të tij në 20 e kusur vite: zgjuarsia e tij e mbrapshtë që shndërron në djall! / E.H.

 

 

February 13, 2016 22:00
Komento

42 Komente

 1. labi May 24, 09:51

  i semure psiqik thuaj me mire. Genjeshtar, shpifes, intrigant,hajdut, kriminel,Gjithe te keqiat ky moster i ka. Ky eshte turpi i kombit tone

  Reply to this comment
  • lavdi e2hh February 14, 00:46

   e kam thene qindra here:

   berisha eshte kriminel por jo fajtor…kush eshte fajtori ?

   Doktrina thellesisht antishqiptare e ‘dekomunistifikimit’ e vitit 1992 e ne vazhdim rezoltoi nje varrosje kombetare

   Dy flamurtaret e saj ambasadori willrajeson dhe mergatqyqari elez biberaj ( qe kishte marre dhe bekimin e ronald reganit) krijuan banden e tropojes me kete te “mencurin” e EH dhe i nxorri uje te zi atij vendi.

   Duhet ne fakt nje gjyq i madh nderkombetar per nje krim kunder njerzimit qe quhet: Masakrimi i kombit shqiptar 1992-2013.

   Ajo qe ve re eshte se ky gazetari qe kish numbur me kohe EH po provokon lexuesit dhe komentuesit..Kujt i duhet kjo lajthitje ishte i mencur apo jo nje kriminel?

   Per mua situata makabre e 2016 eshte permendorja e E2HH…duhet filluar shenterimi i tij …pse do thoni ju ?

   Gjithe bota po pyet? pse asnje shqiptar nuk po proteston per nje tren me muxhhidine….

   dhe kjo nuk ka te beje me mencurine apo jo te sali qenit por me cmendurine e shqiptareve dhe ne rradhe te pare te ketij E1H…

   lavdi E2HH

   Ngushellime per E1H

   Reply to this comment
 2. beni May 24, 10:00

  Zoti Kulla pra ska thene qe Berisha eshte i mencur, sepse e ka thene ne menyre cinike. Kurse autori E.H. merr iniciativen qe ta quaje Berishen te zgjuar, dhe kete e thote pa aspak cinizem. E na ben edhe si filozof kot se koti per artikullin e Kulles qe s’e shtron kete pyetje asgjekundi.

  Reply to this comment
 3. Meteh May 24, 10:21

  Saliu nuk eshte as i mençem dhe as i zgjuar,se shumkush qe e lexon kete titull nuk e kupton.Saliu eshte si peshkunkrap,i cili vjen vet ne grep,por nuk e kap dot kush per shume arsye qe dihen tashme.Ky njeri duhet izoluar nga medja e shkruar dhe ajo vizive,ndersa une qe po shkruaj keto radhe,i beje ne respekt te gazetes DITA.

  Reply to this comment
  • Nazim February 13, 23:57

   Do te doja ta shihja zgjuarsine e ketij maloku te keq, po te mos kishte patur ameriken pas shpine.

   Reply to this comment
 4. Jozi May 24, 10:30

  AI ESHT NJE MASHTRUS ORDINER QE E MBESHTESIN VETEM BASHK HAJDUTET DHE PJESA TJETER QE BLIHET 50 LEK ME THONI CFAR KA BER NE MENYR TE PASTER PER SHQIPERIN DHE SHQIPTARET GJITHMON KA PAGUAR PODESTA GRUP CDO ARTJE ESHT BER ME LEKET ESHQIPTARVE KU QENDRON MENCURIJA E KETJ MASHTRUSI

  Reply to this comment
 5. miro May 24, 10:38

  i ka te treja…….

  Reply to this comment
 6. F.P. May 24, 10:48

  Berisha eshte nje medioker dhe pike.
  Argumentet jane te shumta, por une do ve lupen e ndriçimit te nje kendveshtrimi tjeter e qe ka lidhje me te kaluaren e z.Berisha.
  A e kishte nuhatur qe i ri z.Berisha se Enver Hoxha na qenkish Hitleri i shqiptareve? Dy pergjigjie ka, nuk ka tre: O e kishte nuhatur, pra e kishte ndjere ose jo. Per pergjigjien e pare: Perse atehere i’u afrua me zell kesaj Partie, perse nuk qe desident, rezistues, madje edhe te futej ne burg per te mbrojtur aq sa te mund te mbronte te drejtat e njeriut, qe sipas tij “u shkelen mizorisht nga diktatura”? A nuk mund te “duronte” ky zoteri te pakten te mos anetaresohej ne PPSH dhe ta linte menjane frymezimin pas prishjes me sovjetiket, qe sipas tij e kishte gezuar dhe frymezuar per t’u bere komunist?
  Per pergjigjien e dyte, pra nuk e kishte kuptuar se jetonte nen diktaturen me te tmerrshme te te gjithe Lindjes: Ka qene nje cope…injoranti!
  Ne qofte se z.Berisha nuk pranon as njeren as tjetren nga dy argumentet e mesiperme, eshte i shternguar te mohoje akuzat ndaj Enver Hoxhes dhe te pohoje se njeriu jetonte i lire me te drejta me te medha se sot, sepse kishte te drejten e jetes, punes, arsimimit, shendetesise falas etj., gjera qe me te vertete ashtu kane qene. Ndryshe mbetet nje hipokrit i neveritshem e pa asnje vlere.

  Reply to this comment
 7. ARBEN May 24, 10:51

  NE PERIUDHEN E FEUDALIZMIT NJERZIT ME SEMUNDJE TE RENDA NGJITESE, PER TEMOS INFEKTUAR TE TJERET I DIGJNIN. KESHTU DUHET TE TRAJTOHET DHE S. BERISHA

  Reply to this comment
 8. LORA May 24, 10:59

  E drejte,zoti E.H,shqiptaret dhe Shqiperia jane peng te super-vullnetit kriminalo-destruktiv dy-dekadesh te brekedhjerit te historise dhe te nje turme mender-politikanesh,majtas-djathtas,te cileve u vinte for tper mbare ky vullnet malinj e qe u printe ne turravrapin e grabitjes,plackitjes dhe shqyerjes se pasurive qe ndertuan disa breza ne Atdheun tone.
  Pjese po aq pergjegjese e nxitjes dhe ushqyerjes se ketij vullneti vrases ishin pjesa derrmuese e mediave ,kliente te perditeshme ,23-vjecare,te mender-politikes me antikombetare qe une njoh nga historia e 100-vjetve Shtet Shqiptar.Dua te shtoj se zoti Pellumb Kulla eshte pjese e kesaj pergjegjesie mediatike,per nje kohe jo te shkurter.Sidoqofte ai tashme eshte i kthjelluar ,sepse eshte njeri me nje karar arseje te lavderueshme humane;ntyrisht pas vullnetit te shenjteruar te 23 qershorit
  Zoti E.H. une jam thellesisht e bindur se Populli Shqiptar ,ne shumice te cilesuar nuk ka qene asnje dite pjese e pergjegjesise per mbajtjen ne politike te dr.krimit.Kam lexuar nje artikull te Bshkim Koplikut,ne janar 2007,pergjate betejes se famshme te certifikatave qe u parapriu zgjedhjeve vendore te 2007-es.Ai shkruante ne ate arikull ne “Gazeten Shqiptare” ,nen pergjegjesine e tij se,-“ne ,dmth PD,nuk e kemi fituar asnjehere voten e shqiptareve ne shumice;edhe fitorja e 1992-it ishte nje marreveshje-fitore, per kalimin e bute te sistemit,JO vote e shqiptareve “,-keto jane fjale te nje themeluesi dhe ish-funksionari te larte te PD-se.
  Keshtu zoti E.H. do te benit mire te mos i perzjenit me shqiptaret ,ne shumice te cilesuar,ne pergjegjesine e ketyre dy dekadave te tmerrshme,prej nje klase-politike kriminale te pashpirt me fatin e nje Kombi te tere.
  Sa per mencurine apo zgjuarsine e brekedhjerit te historise,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,pfffffffffffffffffffffff,
  zoti Kulla do te bente mire te mos e krahasonte me asnje prej parametrave te figurave politike me peshe.Sepse e di i madh e i vogel qe ajo mostra e Vicidolit nuk i ka.

  Reply to this comment
 9. beni May 24, 11:02

  Uroj te vdeso qe sot kjop monster e keqe!

  Reply to this comment
 10. lisi May 24, 11:02

  Kafsha me e urryer.

  Reply to this comment
 11. inf May 24, 11:13

  Mashtrus i lindur qafir i pa bese nji servil i nyte kur bie ne opozite dhe nji
  digjenerate kur hypen ne kale.
  i solli kombit nji mije e nji telashe dhe tani ne vend te marri shkopin dhe dominot dhe te luaj domino ,akoma shkakton bema pa pushim
  e quan veten Marrshall e krahason veten me Marrshall Titon e quan veten mbret e krahason ate me armikun Zog e quan veten gjeni dhe doktor ku eshte dhe mbetij nji mjek shurre dhe nji spiun i babzitur e quan veten se solli demokracine dhe jetoi me masken e PD per kaqe vite si nji kodosh dhe mjeran qe eshte .
  Ky eshte legeni horro i poshtrri me i madh i ketyre 50 vjeteve qe ka pa dhe Historia ky ja kaloi te gjitheve per Tradhti per vjedhje per vrasje per çfarosje
  shkurt muhabeti ky njeri duhet ti paguje te gjitha kto qe i beri nji Populli pa fund.

  Reply to this comment
 12. Jozi May 24, 11:42

  KY ESHT NJE KORKODIL

  Reply to this comment
 13. TIRKA May 24, 11:43

  SHEJTAN BUDALLA, NUK DO I SHKONTE ME MIRE?

  Reply to this comment
 14. zizu May 24, 11:58

  Me budallenj Jane ATA qe e krahasojne me babane e kombit,me skenderbeun etj. Eshte vetem material per gon llakaj dhe asgje tjeter.

  Reply to this comment
 15. Doktor Mortis May 24, 13:00

  Ne Tropoje ekziston nje thenie se gjyshi i tije i hipte kalit mbrapshte.
  Dhe kure e kane pa nje gje te tille plakat e fshatitt paskane thene se per tre breza kjo familie do te sjelle vec se rrenim…

  Reply to this comment
 16. Tradita May 24, 13:14

  Berisha eshte verior dhe antienverist.kjo ju terbon, ju erreson syte dhe mendjen. Krahasoni karrieren e berishes si mjek dhe si politikan dhe shkrimet shume mediokre te te keqperdoririt te te gjithakohrave Pellumb Kulla.

  Reply to this comment
  • beni May 24, 15:41

   Prandaj i lante bythen enverit dhe hysni kapos ne bllok ky verior. Prandaj i sherbente me zell ne bllok ky maskara sepse ishte antienverist ha ha ha. Monstra kriminel sali berisha eshte tipiku katunar qelbanik qe behet legen per interesat e tij. Bravo shqiptareve qe i dhjene ne koke me 23 qershor 2013. Tani ai ka pune me drejtesine.

   Reply to this comment
 17. vendaliu May 24, 13:59

  Salhitleri , po te kishte pak mend , mund te kishte lene dicka te shkruar , ne keto 23 qeverisje , qe vetem qeveri nuk ka qene . E mjera Shqiperi , u katandis keq e me keq !! Enveri , per menyren e qeverisjes socialiste , la pas shkrime e vepra te shumta. Keshtu qe SALMALPSIKO VICOVSKI , s’eshte as i mencur , as i zgjuar . Ai ka qene e eshte nje SKIZOFREN i pakuruar. Mendoni c’ tru te thartuar ka : Ne proteste , nga as 1000 vete , i ben 150 mije. Ky eshte SALHITLERI shqiptar . Ai nuk ngopet me rremuje e GJAK , GJAK , GJAK …………

  Reply to this comment
 18. . May 24, 14:45

  *********************************************************************************************************
  E ku eshte “zgjuarsia” e kriminelit Sali Bisha ?

  Pra qenka nje “koqe maloku” qe vetem cirret me kerrcenim per t’e treguar force ?

  Ja pra kush na qenka Presidenti, Kryeministri, Skenderbeu i vete shpallur me force dhe mashtrime si Satrapi-Zog.
  ********************************************************************************************************

  Reply to this comment
 19. Kanan May 24, 14:46

  nje i menqur e ben rolin e budallait .. por nje budalla nuk e ben kurre rolin e te zgjuarit …

  Reply to this comment
 20. Dardan May 24, 15:15

  ka nuanca te ndryshme ne drejtim negative psh: nga i zgjuar shkon tek pck dhie, pastaj shkon tek “ja pret bth holle perin” pastaj “dobic” pastaj “dinak” pastaj djallezor dhe keshtu me rradhe deri sa arrin tek koncepti Satana, Gjeja e re qe eshte ne vazhden e fenomeneve njerzore te te menduarit per te keqija eshte koncepti “Salikar” koncept qe duhet te perpunohet nga akademiket jo vetem te Ballkanit dhe Europes e gjithe globit por edhe nga alienet per te pasur nje koncept modern kontekstin e zhvillimeve te sotem teknologjike.

  Reply to this comment
 21. Anonim May 24, 15:18

  Ky eshte nje njolle e zeze qe do te mbetet ne turpin e historise se shqiperise. kam degjuar se ky ka qene ne UDP agjenturen serbe. ky njeri ska qene asnjehere i mebshtetur nga shqiptaret por kjo ka ndodhur per shkake se ka qene e majta e percare dhe gjithmon ka perfituar.

  Reply to this comment
 22. Jozi May 24, 15:19

  PER NJE NJERI QE ESHT ZGJEDHUR TE DREJTOJ NJE VEND DHE TE VRAS DHE TE VJEDHI DHE TE MASHTROJ MUA KJO SME DUKET AS SGJUARSI AS MENCURI MENDOJE TABEJ DIKUSH NE FAMILJE PASTAJ KETU TE NE SKA SHTET SE PO TE KISHTE AI DO KISH PERFUNDUAR ME BIZHAMAT E BURGUT

  Reply to this comment
 23. Toyota May 24, 15:24

  I babzitur dhe kopuk I shkojne me shume se cdo gje.

  Reply to this comment
 24. aleks May 24, 15:28

  i poshter kriminel,hajdut,diktator,,spiun i serbit njeriu me i keq ne historine e kombit ky eshte zagari berisha

  Reply to this comment
 25. aleks May 24, 15:37

  saliu eshte njeriu me i uryer ne kete vend ,,njeriu tjeter nuk do ti thoja kure kure kete mallkim, kurse kriminelit s. berisha me plot goje vdekshe qe neser o qelbesire e kombit,,

  Reply to this comment
 26. lekuresioti May 24, 15:42

  Nje njeri qe vendosen ne krye per ta baltosur kete komb.NJe njeri pa personalitet,nje njeri qe eshte lolo vegel e te tjereve,por me te tijte ben trimin.

  Reply to this comment
 27. komshiu i gertit May 24, 16:49

  Percaktimi i Z.Pullumb Kulla per Sali Berikshen eshte plotsisht i sakte.Keto cilesi te karakterit tij te dyzuar ky njeri i ka shpalosur publikisht pas viteve 1990, si ne pozite dhe opozite.Ndesa gjate periudhes se shtetit komunist ka qene nje servil dhe putha dore i te gjithe atyre qe ishin ne majat e shtetit per te ngjitur shkallet e karjeres.Thirrja e tij per te biseduar me studentet pas viteve 1990 qe do ti qetsonte per ato qe kerkonin ishte fataliteti me i madh per kete vend.Ai ju ngjit karjeres ne fillim si kryetar i PD per te perfituar dhe nuk shqitet edhe sot qe eshte shprehur ne nje interviste se vetem kur ta lene fuqite do te largohet nga politika.

  Reply to this comment
 28. May 24, 16:57

  Lexon shkrimet dhe te ze e qeshura . Bujq qe vleresojne pashain . O gazeta Dita , ju kerkoni te beni larje truri me ca militant qe per nje post pune jane kail te shesin edhe b*then . Eshte paradoksale dhe hipokrite te vesh ne dyshim intelektin e Berishes , sidomos duke shfrytezuar injorancen e militantizmit . Une jam nga ata qe nuk i kam lene gje te gjalle pa i sha Berishes ne keto kater vitet e fundit qe ishte ne pushtet por kjo nuk do te thote qe une ve ne dyshim intelektin e tij . Shikoni mbledhjet e kuvedit , ai i vetem ve para si delet te 139 deputetet e tjere. Inteligjenca e Berishes nuk mund te vihet ne dyshim dhe aq me teper nga njerez qe IQ nuk e kane me shume se 100 . E keqja e tij qendron ne faktin qe ai kete inteligjenc nuk e perdori per gjera pozitive por negative , ose e thene me sakt , e perdori kete inteligjence per te pasuruar nje grusht te vogel njerezish dhe sidomos familjen e tije . Nese ai do te perdorte sikur 10% te inteligjences se tije per te miren e ketij vendi , sot ne do ishim ne rangun e sllovenise apo ndoshta edhe me shume .

  Reply to this comment
 29. diana May 24, 17:48

  @HQ,
  I nderuar zoteri edhe krimineli I zgjuar eshte se nuk e ben kushedi ate qe ben krimineli. Sali berisha ve perpara 139 deputete sepse eshte I paftyre. As I n’xihet e as I kuqet faqja. Ai ka sholle ne vend te lekures. Ai po di te llogarise mire kur dhe kujt tia puthe mender prapanicen dhe kur e kujt ti tregoje dhembet prej vampiri. A ja ke pare fytyren? .Fytyra me thoshte gjyshja ime eshte pasqyre e shpirtit. Ai nuk eshte I zgjuar por as budalla. Ai eshte menxyre qe I ka i ka ngulur tentakulat e tij dhe te diaspores kriminele e tradhetare ne trupin e shkerdhyer te shqiperise se mjere. Ai do paguaje per kete. Drejtesia vonon por nuk harron. Mallkuar qofte mallkimi I nenave shqipetare e zente ate dhe racen e tij serbe.

  Reply to this comment
 30. koco May 24, 18:24

  Ky esht vete e keqia , konflikti , mashtrimi , hipokriti , servili i pa bese e i pa fytyte , Ky eshte pjelle e se keqes , percarjes , me moton perca e sundo , percues i vella vrasjes , gjakesor i lindur . Thuhet si me gjysem serioziteti : ” Kuqua me i mire ka vrare babane ” per te zene qoshen e kendit ” thenje qe nuk e luan as topi i allamanit , ky eshte njeriu me monstruoz per pushtet , prej tija mundet te persish cdo te zeze , kujtoni Azem Hajdare dhe dhjetre te eleminuar me anen e Sherbimit Famekeq te Shikut te Gazidedese mafjes se bluzave te bardha. Me te drejte thuhet se ky nuk ka gjak shqiptari eshte me origjine nga Rus i kuq , te mare aratine pre shekujsh dhe te vendosur ne male ketej ne anet tona te veriut , besoj se ky njeri nuk duhet te mersitet ,mbasi se ka pergje edhe sikur te mos jene te verteta , sepe ai si ka per gje shpifjet dhe intrigat jane pjesa e moralit ky i mallkuar i gjithe shqiptareve

  Reply to this comment
 31. ARUSHA May 24, 22:01

  BERISHA KA QENE ESHTE DHE DO VDESE I CMENDUR DUKE LENE PAS KOMPLET FAMILIEN E TIJ TE CMENDUR DHE SHOQERINE E TIJ PO ASHTU TE CMENDUR DHE KJO ESHTE NJE CMENDURI E VECANTE QE NUK KA MJEK NE BOTE QE TA SHEROJE OSE TA PARANDALOJE SE KJO QUHET “CMENDURIA MALOKDARE TROPOJANE “

  Reply to this comment
 32. Sali QENI May 24, 22:46

  Sala eshte QEN e bir QENI. Me i zgjuari shqiptar qe ka ekzistuar, ua ka fut shqiptareve sa tani me zor luajne koken. Me vjen turp qe i perkas kombit shqiptar, me vjen turp te jem qeverisur nga njerz si Enver Hoxha e Sali QENI. E kam dhjere shqiperine, si e kam dhjere ne faqe Saline. Rrofte Sali QENI!

  Reply to this comment
 33. Neser May 24, 23:13

  Bastard ,por ka gjet Edi Ramen.Cojani furgonin e policise per note ke shpia kontrollojeni per droge hiqjani benevreket futini cip ke bytha e kalbur qe kur te shkoje ke shqupi ti boj zile.

  Reply to this comment
 34. Longari May 25, 02:06

  Tradita: Mbaje pak kalin se Kulla s’mund te krahasohet kurrsesi me sojin e kafsheve qe i jane ngjit karrikes derisa te thyejne koken me gjithe te. Aq me pak me nje ish komunist te neveritur te bllokut qe papandehur kaperceu ylberin e na u cfaq si demonkrat. Kulla rrefeu se e kishte ne shpirt demokracine e vertete, luftoi per te dhe vazhdon te jap kontributin e tij modest pa e vrare mendjen se do e pelqejne a s’do e pelqejne te konvertuarit te cileve iu nxjerr bojen.

  Reply to this comment
 35. TJ February 14, 10:14

  Megjithate, Pellumb Kulla, ben nje gabim te vogel! Ne fjalorin e gjuhes shqipe,egziston nje fjale per keta lloj njerezish,”DINAKE” ! Sneaky ,gjarper!

  Reply to this comment
 36. Ivani i madh February 14, 10:32

  Mire e ke po pse maresh me nje kameleon dhe frikacak si Pellumb Kulla i cili edhe pse pranon intervisten me gazetaren R. XHunga i kerkon ti mbylle komentet se ka frike nga e vertetohen si mikut i tij Berisha. Kulla nuk shkruan asnje rjesht te pakten per menxyrat e krimet e mikut te tij Berisha. Po na tregon bemat e tija per demtimin e pushtetit nga brenda si munt te pyesje R. Aline e te thoshte se une ishalla disident me punet qe beje po ishin kushtet qe se lejonin dhe duke futur here pas here Don Kishotin qe e do shume se besoj i ngjan.

  Reply to this comment
  • LORA February 14, 13:35

   Mendoj se ky kushtezim I p.kulles ,per mbylljen e dritares se komenteve,ndaj vet-intervistimit te tij,eshte deshmia me e gezueshme e triumfit te arsyes racionale te komentuesve,,,,dmth nje zhvillim shume I mire.
   Ja, kjo eshte udha e mbare e funksionimit te opinionit publik,,,,eshte e shendetshme edhe vete per p.kullen,nese I ka mbet nje koqe mendje per t’a vleresuar.
   Tung,Ivani I madh.

   Reply to this comment
 37. nik February 14, 12:38

  Kulla gabon.Enveri la libra, e nuk i lexon kush.
  Per vepren do flitet dhe mbas 100 vjeteve.
  Berisha po kursen letren por per vepren do te jete krah te parit.
  Mire a keq koha eshte vertetuesi me i mire i bemave te tyre.
  Deri tani shajme kedo qe na ka udhehequr, e kane fajin vetem keta???

  Reply to this comment
 38. MH February 14, 18:47

  Ti Kulla me duket se te ka hyre vetja ne qefe e, i je futur filozofise pa kandar e orientim.
  Edhe une po te tregoj.Qe ti Kulla nuk je i marre.Kjo nuk don te thote se je i mençur,jo e jo.
  Berisha m’sa ka lane Zogu vepra,aq ka lane dhe Berisha.
  Te dy nji shtylle kurrizore me nji cope trunit pa vizion per te ardhmen.Por si sekser per te mbajt pushtetin shiten vendin tek te komeshinjet,kjo vertet zgjuarsi apo mençur.Si dhe njeri ma kriminel se tjetri.Jane faktet.
  Te pakten diktatori nji gja kesisojit nuk bani.
  Zgjuarsia yte shifet kur interviston ne imagjinat me R.Xhungen.I heq te drejten Xhunges pa kushte se ashtu ta don dialogu i monologut tend.Nga kjo kuptoj qe Z.Xhunga te ka lane pa gjume ne gjithe keto net dimri te acarta.Kulmi arrin me porosin e stafit te gazetes Dita qe te mos lejojne komente hambarit tend intervistues.
  Ke frige se te leshohen komentet dhe nuk do kete ilaç te te normalizoje gjumin.
  Asht nji popull i tane qe mbeshtesin ate sistem ma i pranushem se ky sistemi praktik sot.Krimet e keti sistemit mbeten kopil.Pa autor krimit.Dhe ato krime qe e kane autorin e krimit.Krimineli e kriminelet nuk duan ta pranojne.Po duan t’ia lejne fajin rikoshetave ajrore.Duan te imponojne perdorimin e stilolapseve e ombrellave pistolet.Bajne fakt te kryem per hedhjen e Gerdecit ne ere me dekorime per pune te mire ish ministrin e mbrojtjes Mediun.Sepse tek fshati ne ere nuk futen stilolapset dhe ombrrellat pistolete.Kete pune ma mire e ben DEKORATA.
  Asht vertet neveri te dialogosh me njerez tru rrenje dellinje pa shtylle kurrizore.
  Dialogu ma i shkelqyshem asht te behet me perdorim te dhenash nga statistikat per te gjitha fushat me krahasime ne te dy-tre sistemet:Mbretni-Komunizem-Kapitalizem Ekonomi Tregut.
  Ne fund le ta vednosin nese lejohet referendum popullor.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*