Shënim: Birbot ‘mjedisorë’ të PD-së e kanë marrë urdhrin

March 28, 2016 14:03

Shënim: Birbot ‘mjedisorë’ të PD-së e kanë marrë urdhrin

 

Maskat dhe dorezat janë hedhur poshtë. Protesta “mjedisore” për këndin e lojrave për fëmijë në parkun e liqenit artificial në Tiranë u ekspozua përfundimisht si protestë banditeske e Partisë Demokratike. Deputetë me pistoleta (a e ka patur me vete armën Strazimiri gjatë vizitës në SHBA?), policë bashkiakë të Kamzës që vijnë të protestojnë e të rrahin për parkun e një bashkie tjetër (?!), në një kohë që kryetari i tyre u rizgjodh teksa kishte mbi kokë një dënim me burg etj, e aq më shumë, demokratë të merakosur për pemët që shkulin pemë, të gjitha këto janë elemente të një plani birbosh për të krijuar medoemos konflikt. E njëjta parti, me të njëjtin kryetar dikur bashkie e tani partie, ka miratuar pak më poshtë vendit të protestës së sotme, pallate 20 katësh. Mu poshtë digës së liqenit, ku për të nxjerrë lejet është dashur edhe mënjanimi i komitetit kombëtar të digave.

Urdhri për konflikt mesa duket është dhënë. Ai duhet zbatuar patjetër, pak rëndësi se për cilën kauzë. PD-ja ka treguar në mënyrë konsistente se s’ka rëndësi madhësia e pleshtit, kryesore është të digjet jorgani…   / DITA

March 28, 2016 14:03
Komento

19 Komente

 1. A March 28, 14:24

  Sigurisht qe nuk mendoj qe kjo tufe germash qe po radhis ketu do te ndryshoje situaten politike ne Shqiperi dhe mentalitetin e njerezve atje. Por dhe pa folur nuk po rri dot.Sigurisht qe nuk dua dhe nuk mund te jap leksione demokracie se as nuk jam I zoti as nuk jam karagjoz. Ndjehem keq kur shikoj se cfare behet atje qofte ne Parlament, tek Liqeni Artificial apo gjithandej.
  Demokraci do te thote Vote dhe jo te besh te fortin. E drejta jote eshte vota: jo me shume se kaq. Voton populli dhe I jep ca njeres pale dhe ca tjetres. Prandaj ka fitues dhe te humbur te cilet vazhdojne te jene ne keto pozicione deri ne zgjedhjet e reja me te cilat gjykatesi popull ben rivleresimin e paleve. Nuk do te thote qe per hater te idese tende, mendimit tend apo interesit tend te bllokosh punen e parlamentit apo te krijosh skena patetike perleshjesh me policine per nje playground per femije tek liqeni.
  Ne jetojme prej shume vitesh ne USA dhe mund tju them qe edhe ne Rest Areas (Vende te pajisura me tualete per kryerjen e nevojave personale ne ane te Freeway-ve) ka playgrounds. Pa le me neper parqe etj. Apo eshte Ideja e PD qe femijet te pelqejne ate qe te medhejte pelqejne??!! Po dhe sikur te jete keshtu nqse ti nuk e arrin me mekanizmin e votes lere ate ceshtje. Ne demokraci nqse nuk ke votat e duhura do te thote qe nuk ke te drejte
  Faji eshte I te dy paleve: I shumices qe nuk di te sillet si maxhorance dhe te mbaje e mbroje ate qe I takon dhe I pakices qe te pakten per keto raste po sillet si nje tufe rrugacesh dhe kerkon me mjete dhune zbatimin e ideve te saj duke na turperuar keshtu para botes se kulturuar.

  Reply to this comment
 2. intelektuali March 28, 14:45

  BIRBOT ANTI-MJEDISORE TE EDVINIT PO E BEJNE TIRONEN SI KANDAHARI I AFGANISTANIT

  Po hyp o gazeta DITA gazetaret e tu tek Kulla e Vodafonit qe te shikosh masakren edviniste te Tirones qe ishte si LULE mali perpara se komunistet dru me pre dhe gjakatare te Partise se Punes te ndertonin kulcedrat e para prej betoni si Pallati sovjetik i Kultures dhe Muzeu Historik i goces se Fecor Shehut pa piken e vizionit urbanistik dhe si nje idiotizem dallkauk duke prishur relikat urbanistike italiane dhe Bashkine e Tirones me shume mermer dhe harqe e bareliefe si nje veper e shkelqyer arti ne unison me te gjitha ndertesat e tjera perreth.

  Kypni tek Kulla e Vodafonit o gazetare te DITES qe te mos shkruani dacibao kineze pa llogjike per injorante dru me pre, por qe te shikoni masakrimin qe i ka bere Edi Rama Tirones me urbanistiken e injorantit pa shkolle dhe pa vizion qe te kuptoni sa e rendesishme eshte mbrojtja e parkut te Shen Prokopit nga shoqeria Civile, ashtu sic ndodh ne gjithe Boten Demokratike.

  Shikoni masakrimin e Tirones nga Kulla e Vodafonit o gazeta DITA qe te mos beheni qesharake te pabesueshem te mileti qe ju lexon dhe respekton.

  Reply to this comment
 3. andromeda March 28, 15:16

  Kjo palo-parti burracakësh duhet nxjerrë e jashtëligjëshme. Unë s’di se ç’e ndan atë nga një parti fashiste me një kapobandë në krye. Vetëm kjo e shpëton vendin nga lëngata e gjatë 20 e ca vjeçare meritë e Sali barbarit dhe çetës së tij të kusarëve.

  Reply to this comment
 4. intelektuali March 28, 15:27

  PROVO NE USA APO NE SHBA TE HEDHESH BETON PA LEJE MJEDISORE SIC PO KERKON TE BEJE EDI RAMA ME FADROMISTIN E TIJ VELIAJ TEK PARKU I SHEN PROKOPIT DHE PASTAJ SHIKO SE SI VEPRON ME SHTETIN DHE PUSHTETIN SHOQERIA CIVILE AMERIKANE QE E TREDH EDHE POLICINE EDHE VETE PRESIDENTIN.

  Askush nuk ka te drejte te vendoset ne forme autoritare mbi shoqerine civile dhe ASKUSH nuk ka te drejte te politizoje me dashakeqje nje proteste krejt te drejte per te mos lejuar betonizmimin tek Parku i Liqenit duke e paraqitur si proteste politike e PD-se se Saliut, nderkohe qe e VERTETA eshte fare ndryshe:

  EDI DHE VEGLA E TIJ VELIAJ DUAN TE VEPROJNE NJESOJ SI ME LHL-TE E ASADIT NE TERRIN E NATES PER TE BERE CA LEKA ME TEPER ME VJEDHJEN E FONDEVE PUBLIKE DUKE I KAMUFLUAR SI BAMIRESI PER KENDE LODRASH PREJ BETONI ATJE KU TE VRET ZOTI, TEK KISHA E RENUAR E SHEN PROKOPIT.

  Reply to this comment
  • Punetori March 28, 18:46

   Or Sh Urran , gjalle qenke or derezi ? Cfare kauze mbron o shurraq muti ?! Ah mor ditezi , ty te karrjedhur truri , sic te ka rrjedhur muti e shurra shaleve or brekedhjere i ndyre !

   Reply to this comment
   • intelektuali March 29, 09:19

    Kauza e intelektualit eshte edhe kauza e Shqerise Civile per te mbrojtur dhe shpetuar Shen Prokopin e Shenjte nga Mafia e Babezitur me pushtet dhe nga Lukunia e Biznesmeneve Gjuhejashte te Betonit dhe Hekurit qe nuk kane lene asnje fije bari ne qytetet shqyptare qe ngjajne me qytetet e Botes se Trete pernga cilesia dhe standardit te jeteses.

    prandaj:

    Perpara se te fyesh te tjeret pa i njohur si nje kafshe fanatike militante partie, shiko ketu me poshte qe te placin syte per te mesuar nga intelektuali sesi jane parqet ne Bote qe te kuptosh te VERTETEN per lakmine e Edvinit dhe te fadromistit te tij te bindur Erjon Veliaj:

    http://tedytravel.com/hyde-park/

    Reply to this comment
  • Teo March 28, 22:51

   Cfare mut intelektuali je ti mo birbo. Ku e di ti se nuk ka leje mjedisore?

   Reply to this comment
   • intelektuali March 29, 08:42

    Ja ku ke nje park o birbo DUDUMI i Edvinit, shikoje dhe te placin site dhe trego se ku e ke kendin e lodrave te Rilindjes Enveriste:

    http://tedytravel.com/hyde-park/

    Shikoje HYDE PARKUN ne Londer more debil katunari qe te placin site perpara se te shash dhe te fyesh ata qe e kane bredhur Boten, se Edvini me Liken dhe Erjonken e tyre si fadromist pa shkolle prandaj:

    KANE GJETUR SHESH DHE PO BEJNE PERSHESH ME TIRONEN DHE SHQYPNINE

    sepse:

    SHQYPNINE E KA MBYTE KATUNARIA DHE DEBILI

    prandaj:

    Shiko dhe te placin site more katunar dru me pre si e mban Bota e Civilizuar parkun e qytetit:

    http://tedytravel.com/hyde-park/

    Reply to this comment
 5. LORA March 28, 15:42

  Kjo mender-proteste nuk ka pasur asnje maske ,,,qe prej fillimit.Eshte kjo arsyeja qe eshte neveritur prej pjeses derrmuese te qytetareve,,,,ne pritje qe shteti te tregoje mirfilli dhembet e ligjit per destabilizuesit permanente te progresimit te Shqiperis se 26 viteve te fundit.Maskat dhe dorezat e te gjitha ngjyrave po perdoren kunder kalimit te reformes qilizme te drejtesise.
  Kaq shume kohe iu dashka kesaj mazhorance te shohe dhe te perballet me ushtrimin edhe kryerjen e detyres se saj??????

  Reply to this comment
  • fllad March 28, 18:00

   Moj karafile trutallashe edhe ne per respektimin e ligjit po flasim , ndersa ai idhulliyt psikopat po vepron si fashist dhe po nderton jashte ligjit. mbete duke i bere gogjore PS mjerane e shkrete.

   Reply to this comment
 6. Albi_I March 28, 16:02

  Banditizmi aty filloi kur Bashkia e Tiranes nisi te ndertoje PA LEJE! E kuptoni apo jo, shteti ka dy muaj qe ka shperfillur cdo ligj dhe procedure administrative qe duhet te rregulloje menyren si ndertohet ne kete vend.

  Te vetmit vandale aty jane ata police qe po mbrojne nje kantier ndertimi te paligjshem!

  Reply to this comment
  • mira March 28, 18:09

   Albi-l vetem nje pakice e komentuesve jane mjerane dhe te pandricuar, pjesa tjeter jane mjerane te punesuar qe u pritet rroga po nuk komentuan ose jane te semure psiqike me keq se idhulli i tyre. Gjeja eshte fare e thjeshte qeveria vendore te ZBATOJE LIGJIN kaq. Qevria vepron si fashiste edhe me zbatimin e ligjit dhe me sjelljen ndaj protestuesve ndersa disa ideologe na rokanisin koken me demokracine alla amerikane . Te provoje ne amerike nje kryetar bashkie te shkeli ligjin po e hedhin me bythe perpjete dhe e cojne tek shtepia pa qira.Ka 1 1 vjet qe keryetari i bashkise piktori i deshtuar e katandisi Tiranen ne nje hale te madhe betoni dhe publiku duroi se eshte i varfer dhe nuk kisjte lluks per ceshtje mjedisore. Por sot kupa eshte mbushur, eshte zbarzur dhe po derdhet. Mjaft me MAFIA SE BETONIT, MAFIAS SE PUSHTETIT

   Reply to this comment
 7. mirel March 28, 16:13

  Birbot qeveritare po kerkojne sherrin vete.
  Nuk ka asnje llogjike qe te ndertohet nje park lojerash ne nje park te mrekullueshem qe cdo gje ishte perfekte dhe cliroheshin nga stresi I rruges me mijera qytetare, dhe femije bashke..
  Ramuti ti ktheje Shqiperise Fakultetin Gjeologjik qe e fali per banden kriminale te Gjykates se Larte.
  Atehere te flasi se mendoka per femijet.
  Hipokrit I ndyre, qe po behet melodramatic, dhe po hap nje sherr qe nuk kish perse,
  Nuk kishte vajtur nevoja e qytetareve te ky kend lojerash
  Te ngrinte ndonje pallat per te pastrehet, nese kishte fonde teper.
  Dhe ku vete gacmon, aty ku ishte mrekulli, te parku.
  Pisi Rama do koncesionoje cdo gje, dhe ajrin. Sot ecni lirisht te parku, neser do pagoni xhetona. Socialistet sillen si vemje pas Ramutit. A ja kishte marre mendja ndonjerit nga ju qe duhej nje kend lojerash patjeter te Parku? Anjerit..

  Reply to this comment
 8. Nje qytetar March 28, 18:42

  Ndyresira Berishiane si Flamur Noka , Qeros Strazimiri etj. te mbeshtetur nga falangat e ´Tokave te Xanuna´te Kamzes e Bathores , te urdheruar nga antishqiptari me i ndyre SRB-i i Vicidolit , nuk kane asgje te perbashket me Demokracine , Lirine dhe Shtetin Shqiptar . Keta cuba kane per qellim te pengojne krijimin e nje Shteti te vertete Shqiptar . Keta jane qeniet me te ndyra qe mund te imagjinohet !
  Yyyyttt malokeri ,Yyyyt bastarde incestesh , Yyyyyttt mutacione shpellare !

  Reply to this comment
 9. anglezi March 28, 23:58

  epo ne kujtum se ne tiran jetojn qytetar dhe jo katundar qe te protestosh per nje kend lojrash ne nje park nuk eshte par ne asnje vend po mos shkoni shum larg vetem ne angli dhe shikoni ka kend lojrash ne park apo jo

  Reply to this comment
  • intelektuali March 29, 08:35

   Ja ku e ke nje park ne Londer o DUDUM dru me pre i Rilindjes Socialiste. Shikoje qe te placin syte se ku i ke kendet e lodrave te Edvinit dhe fadromistit te tij Erjon Veliajt qe duan te vjedhin LEKA nga fondet publike duke i kamufluar me kende lodrash prej betoni si nje mafie komunist6e e vertete. Ja shikoje parkuan HYDE PARK dhe gjeji kendet e lodrave ne te, qe te placin syte o DUDUM i Partise se Punes:

   http://tedytravel.com/hyde-park/

   Reply to this comment
 10. Agimi March 29, 03:31

  Mirel! Koment me vend, Jo vetem kjo qeveri por edhe kryetari I bashkise po e tregojne perdite se kane ardhur ne pushtet vetem per tu pasuruar,Eshte per te ardhur keq se nje njeri si Veliaj qe ka qene prej shume vitesh activist I shoqerise civile, tashme godet si fashist demonstrues paqesor dhe pse?vetem qe te ndertojete parku.Shume njerez te afert me te dhe Edi Ramen kane paralajmeruar se jane jo vetem te pafytyre por jane shume te rrezikshem.Eshte detyra e jone, e tegjithe qytetareve , pa dallime partiake te ndalim kete rrezik tu themi jo veprime fashiste dhe sjhkaterruese te Bashkise, sa nuk eshte vone.

  Reply to this comment
 11. Agimi March 29, 03:33

  Dhe merren gjithe diten kishte apo nuk kishte kobure Strazimiri. Duhet et japing pergjigje per veprimet e tyre shkaterruese dhe te kundraligjshme dhe jo te fshihen pas tymnajave.

  Reply to this comment
 12. Beni March 29, 10:54

  EPO fshatari Strazio, Mulra me jashteqitjet e kombit perde me ne krye shpellari malol nuk qyteterohen per tre breza . Vaj medet ne cvend kemi lere, ku ma Kane dhj.. metà SJ qensh.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*