SHËNIM: Ja si bëhet halla dajë edhe pa k..!

May 10, 2014 11:43

SHËNIM: Ja si bëhet halla dajë edhe pa k..!

Korit PD-ist  për ringjallje të Enverit nga mazhoranca e majtë në pushtet, i janë bashkuar dhe ca aktorë jo politikë të mendimit publik, si për treguar se politika e posaçërisht PD-ja nuk është e vetme në dramën që e karakterizon; përkundrazi, ka “shokë” kudo rreth e rrotull. Një parodi humoristike aty nga vitet 80-të, fliste për një situatë të rëndë të krijuar gjatë një zijafeti, si shkak i dehjes masive, ku në ca vargje të saj thuhej:  Katër veta që u bënë rrumbull, dolën jashtë duke prerë një kumbull / u bë tapë Lami e Lymi, me patate u mbush qilimi / u bë tapë Sela e Driza, përzje mishi e gjiza….

Në një gjendje pak a shumë të tillë është katandisur dhe shoqëria shqiptare, ku sistemi i vlerave është katranosur keq, si në një zijafet me njerëz që nuk dijnë se ç`thonë e ç`bëjnë, e ku nuk merret vesh se kush është tapë e kush esëll. Do ja vlente vërtet të merrej seriozisht kuja e atyre që i tmerron Enveri dhe komunizmi e që në çdo rast vigjëlojnë se mos u fanitet tek dera, sidomos kur është fjala për të parë ndonjë qime të kuqe në syrin e kundërshtarit politik ndërkohë që buaj të kuq në sytë e vet u kanë zënë sa shkimin aq dhe gjykimin. Keni vënë re që kurrë nuk flasin për çerekshekullin e Berishës si komunist e kurrë nuk komentojnë fotot e tij me fëmijët e Enverit?! As Berisha vetë, sigurisht. I përvidhen këtij fakti, djallëzisht e paturpsisht. Dhe kjo ua bën më të urryer qëndrimin prej hipokritësh të ulët. Një parti që ka patur liderin komunist, nuk ka asnjë të drejtë të mbajë flamurin e antikomunizmit. Qartë dhe prerë. Pa qenë fare nevoja për ndonjë koment a justifikim.  Vetëm në rast se Berisha do ishte ndër ata  që teserën do e kish hudhur para se regjimit t`i merreshin këmbët. Por dhe në atë rast, vitet e gjata si komunist, do ia kishin hequr të drejtën morale për të udhëhequr një parti antikomuniste, aq më pak nëse na rradhët apo elektoratin e saj do ishin kishte dhe të përndjekur politikë. Por kjo nuk është politikë. Aq më pak mendim publik, që ndjek verbërisht politikën në amoralitetin e saj dhe ja legjitimon këtë amoralitet. Ky është një zijafet të dehurish, ku dajës i thuhet hallë, ndonëse mes këmbëve nuk ka asnjë masë kockoro-mishtore në trajtë koqesh!    / E.H.

 

May 10, 2014 11:43
Komento

17 Komente

 1. Arturi May 10, 12:00

  Mendoj se kjo foto duhet te rrije ne faqet e para te gazetave, derisa Saluku t’u kerkoje ndjese popullit, veçanerisht te persekutuarve politike.

  Reply to this comment
 2. indrit May 10, 12:11

  Ku eshte ai mark.uku,,@@@mark.uku o SLLAV shikoje pak atin tend demokarin salesh berisha shkoje mire dhe me kujdes po kujdeset per familjen qe e ka adoptuar ku e hoqi nga kullat me frengji nga bajgat-mali-shpellat e solli ne tirone ku e bone doktorr+sekretare PPSH-je dhe ku ka akoma bidona shurre si puna jote qe ky plere u duket pede-ist….

  Reply to this comment
 3. As May 10, 12:12

  mire do jete

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi May 10, 12:24

  Këndon kori pëdëist sepse kjo mazhorancë oportuniste e meriton!? E meriton sepse heshti kur kori dygishtak i thuri hymne madje i veshi dhe legjitimitet tradhetisë e monumenteve zogolliane! Por ngado që ta kthesh këtë zallamahi që këndon kori i tradhetarëve Enveri nuk barazohet kurrën e kurrës me anadollakun e sjelle ne pushtet (ashtu si dhe saliun) nga nëntoka sërbe!?? Kanë frikë oportunistet e majtë nga enveri aq sa lënë dhe brekët kur i sulmon derri dygishtak !? Kanë frikë edhe kur janë në pushtet pale kur janë në opozitë? Kanë frikë edhe kur mesila del e grin sallate se ështe hequr nga administrata nje dygishtak dhish? Kanë frikë se mos i quajnë komunistë dhe mos ju prishet biografia me perendimin? Shkurt kanë frikë te mbrojnë të verteten? Si mund t’ju besoj unë këtyre majtistëve pa bythë për të vërtetën, per ate që eshte reale,për atë që ka zënë rrënjë në histori ? Unë nuk rri me frikacakët sepse lepuri i tyre hyn dhe nê barkun tim ashtu sic i ka hyrë në bark saliut tmerri nga enveri qysh në kohën kur mblidhte e pinte shurrën e tij? Prandaj kënga e korit te tij dygishtak s’është gjë tjetër pos kënga e tmerrit prej Enverit! Kori dygishtak kësisoj nxjer frikën e vet dhe nuk kendon për trimerinë e vet. Mirpo majtistet oportuniste i marin vesh gjërat me vonesë atëhere kur saliu ja u ka marë në kthesë!? Sepse saliu êshte lepur me i tmerruar dhe vrapon me shpejt!

  Reply to this comment
 5. lary May 10, 12:24

  ne kete pushim u krijua per here te pare krijesa e ciftit berisha I biri Shkelzeni.i cili I ngjan shme djalit te Enverit

  Reply to this comment
 6. Terapija May 10, 12:30

  Ku éshtë ai terapija dygishtak si puna jeme dhe e salës? Ku mor ku asht aj dygishtaku që i ka këndu terapija e sumës? Ah mër terapi,terapi/dil e mbro komunistin sali !!

  Reply to this comment
  • Terapija May 10, 12:35

   Ty një,pellazgut dy,vëzhguesit f tre,n.vjoses katër,pellumb togerit pesë do t’ju spiunoj ke shqupi,ke sala! I rrujni koqet salës!

   Reply to this comment
 7. karamamund-elefanti i trete May 10, 12:49

  Do tju tregoj se si Sali ndyraqi para se ta merte Enveri dhe ta shkollonte,ne Vicidol ku lindi dhe u rrit ushqehej vetem me mu……Saliu kur ishte i vogel i lidhur ose jo ne djep ishte si kelyshet e bushtres hante vetem mu….i fuste gishtat e tij te piste me miza dhe bajga qe e rrethonin ne mu…dhe pastaj ne goje,keshtu e kaloi femijerine e tij ndyraqi i shpellave duke ngrene mu..e tij dhe te pulave dhe qenve te shtepise ku u rrit.Dhe nje dite u be kryeminister dhe i pasur……..por besoj se mu…qe hante kur ishte i vogel si kelysh bushtre nuk e harron.

  Reply to this comment
 8. Agim Hamiti May 10, 13:02

  Këta shok punojnë aktualisht në Ambasadën Amerikane.
  1- Astrit Pullazi, nga Tirana.

  Ka filluar punë në ambasadën amerikane sapo ajo hapi portat e saj në Tiranë më 1991. Ky privilegj i është rezervuar prej amerikanëve për merita të veçanta: Pullazi ka qenë shofer i Enver Hoxhës.

  Në çdo rast që ndodhet vetëm, Astriti këndon këngën e tij të preferuar: «Enver Hoxha, o tungjatjeta!» Dhe jo pa të drejtë.

  2- Belul Cuka, nga Peshkopia.

  Ish-shofer i Kadri Hazbiut.

  Krenarinë për të kaluarën e tij e përmbledh në këto fjalë:

  «Kudo që e çoja me veturën luksoze “grushtin e hekurt të diktaturës” dridhej foshnja në bark të nënës.»

  3- Besnik Malo Çala, nga Vlora.

  Ka filluar punë në ambasadën amerikane bashkë me Pullazin më 1999.

  Cilësia e tij më e preferuar prej amerikanëve: Ka qenë kuadër i mirënjohur i Ministrisë së Punëve të Brendshme të diktaturës, ekspert i stërvitjes së grupeve terroriste marksiste-leniniste të mbiquajtura «Brigadat e Kuqe», të cilat stërviteshin në Shqipërinë diktatoriale. E ka ushtruar aktivitetin në kampet stërvitore në malet e Burrelit dhe në Pishë Poro të Vlorës.

  Lidhur me të kaluarën e tij, Besniku i Partisë shprehet me krenari:

  «Bin Laden do ta kishte pasur zili aftësinë time stërvitore të terroristëve.»

  4- Emri Baja, nga Kukësi, survejues i ambasadës amerikane në Tiranë.

  Gjatë veprimtarisë 15 vjeçare në Ministrinë e Punëve të Brendshme të diktaturës ka qenë krahu i djathtë i Kadri Hazbiut. I mirënjohur për egërsinë e tij ndaj “armikut të klasës”, Hazbiu e emëroi për disa vjet shef të kampeve të internimit në rrethin e Lushnjës për të mbjellë terror. Të internuarit e rrethit të Lushnjës të asaj periudhe shpreheshin:

  «Xhebraili nuk mund të ketë pamje tjetër veç asaj të Emri Bajës.»

  Lidhur me veprimtarinë e tij përkrah Kadri Hazbiut, Baja kujton me nostalgji:

  «Ministri më kishte thënë disa herë: Kur ti mendon se lufta e klasave është zbutur, unë ia bëj të njohur këtë shokut Enver dhe për armikun e klasës bien kambanat e vdekjes».

  I mbiquajtur me humor prej ambasadorit amerikan «Barometër i luftës së klasave», komunistit veteran Baja i është besuar survejimi i ambasadës së «imperializmit amerikan».

  5- Hasan Spahiu, nga Skrapari.

  Kuadër i sprovuar i Sigurimit të Shtetit i rekomanduar për punësim prej Sulo Gradecit, i cili ka shkruar dikur për të:

  «Sikur shoku Enver të më pyeste: “Pas teje, kush është personi që më do mua më shumë?”, unë do t’i përgjigjesha pa u menduar: Hasani.»

  Hasani ka qenë sekretar partie ne Farkë të Tiranës, tek helikopterët. Në çdo xhep të tij mban një fotografi të Enver Hoxhës, ndërsa në shtëpi ruan me mall një statujë të vogël fildishi të diktatorit, të cilën e ledhaton në mbrëmje deri sa e zë gjumi.

  Tiranë6- Selami Liço, nga Peshkopia.

  Ish-oficer zbulimi në kohën e diktaturës dhe oficer ushtrie deri më 1997. I akuzuar për kontrabandë masive armësh prej vitit 1997 e në vazhdim, Liçon e mori në mbrojtje ambasada amerikane në Tiranë, ku edhe u punësua në vitin 2000. Atje vazhdon të jetë edhe sot. I befasuar prej ngrirjes së dosjes së tij penale mjaft të ngarkuar, nuk lodhet së përsërituri fjalët:

  «Mallkuar qoftë kush mendon se amerikanët janë antikomunistë!»

  Gruaja e tij ka punuar gjithmonë në “Bllok”.

  7- Agim Bllaci, nga Gjirokastra.

  Ka filluar punë në ambasadën amerikane qysh më 1991, me “ajkën” e të punësuarve atje.

  Deri më 1973 – sa kishte gjallë babanë –, ka jetuar në “Bllok”. Është dëgjuar të përmendë shpesh kujtimin më të shtrenjtë që ruan nga jeta në «Bllokun e Udhëheqjes”:

  «Sa herë që vinte për vizitë tek ne, shoku Enver nuk harronte t’i thoshte babait: “Prokurorët e vendosur si ti janë maja e shpatës së diktaturës së proletariatit, shoku Misto. I tmerrove klerikët me pretencat e tua, që s’njohin dënim tjetër veç atij me vdekje. Uroj që edhe Agimi të eci në gjurmët e tua.»

  Për meritat e babait dhe të tijat, Agimi dhe gruaja e tij ndodhen të dy të punësuar në ambasadën amerikane.

  8- Bashkim Male, nga Erseka.

  Ish-oficer, pilot, aktualisht mbikëqyrës në ambasadën amerikane. Bashkëpunëtor aktiv i Sigurimit të Shtetit. Shokët e tij të punës trembeshin më shumë nga Bashkimi, se sa prej kryetarit të Degës së Brendshme.

  «Përpiqem të jem më tolerant kur më shajnë për familjen, se sa kur më përgojojnë karrierën time si anëtar besnik i Partisë së Punës», pranon me çiltërsi Bashkimi.

  9- Sadik Hasko, nga Skrapari.

  Një tjetër rekomandim i goditur i Sulo Gradecit, i cili është shprehur me respekt të thellë si për patriotin e tij edhe për ambasadorin amerikan në Tiranë:

  «I vetmi komisar që i ka lexuar nga tri herë të gjitha veprat e shokut Enver është pikërisht Sadiku. Një ditë Sadiku, i përhumbur në kujtime, shkroi instinktivisht me bojë të kuqe mbi një mur të ambasadës emrin e pavdekshëm “Enver”. Falënderoj nga zemra ambasadorin amerikan i cili, në vend që ta pushonte nga puna mikun tim për pakujdesinë e treguar, e thirri në zyrë dhe i dhuroi një flakon parfumi Nostalgji. Vetëm tani po arrij ta kuptoj disi shprehjen e hollë që më kishte përsëritur disa herë shoku Enver gjatë viteve të fundit të jetës së tij të ndritur:

  “Sillo, në politikë gjërat nuk janë ashtu si duken. I shikon ata anglo‑amerikanët ti? Aq sa jam unë besimtar se kam mbiemrin Hoxhë, aq janë edhe ata antikomunistë”. »

  10- Veli Varfri, nga Tepelena.

  « Bashkëpunimi me Sigurimin e Shtetit për mua ka qenë po aq i domosdoshëm sa edhe frymëmarrja», thekson Veliu me modesti.

  «Edhe sikur të mos quhej “Lug i Zi”, ai vend atë emër do të kishte marrë prej nënave të shumta tropojane që veshi me të zeza Veli Varfri, duke iu vrarë djemtë në kufi.»

  Sa herë që bie fjala për Enver Hoxhën në ambasadën amerikane, Veliu përdor epitetin «I paharruari», duke psherëtirë dhe sytë e tij mbushen menjëherë me lot. Nëpërmjet një sajti privat shpërndan stema të ish-diktatorit.11- Bardhyl Poda, nga Erseka.

  Një ndër komunistët fanatikë që e ka vizituar më shpesh shtëpinë muze të diktatorit në Gjirokastër, duke pozuar çdo vit para saj.

  «Sigurimi i Shtetit për mua ka qenë Zoti në tokë», shprehet Bardhyli në konfidencë.

  12- Qemal Bashkurti, nga Tropoja.

  I pyetur nëse do të dëshironte që t’i ngjallej njeriu i tij më i dashur që nuk jetonte më apo ish-diktatori, Qemali është përgjigjur pa ngurruar:

  «Nuk kam pasur në jetë njeri më të dashur nga Enver Hoxha.»

  13- Kasëm Ymeri, nga Skrapari.

  Dëshira e tij më e madhe në jetë:

  «Të kisha vdekur në të njëjtën ditë dhe orë me Enver Hoxhën!»

  14- Albert Hasanballiu, nga Skrapari.

  Ky është i rekomanduari i tretë i Sulo Gradecit, për të cilin Sulua vetë shprehej dikur me modesti:

  «Sikur shoku Enver të kishte njohur Albertin para meje, historia shqiptare do të kishte mbetur pa Sillo.»

  15- Aleks Ndini, nga Korça.

  Shprehja e tij më e spikatur:

  «Një ditë pësova një krizë kardiake pranë vendit ku ka qenë liceu francez në Korçë, të cilin e vizitoj shpesh. Në çast mendova: “Ç’vdekje të lumtur paskam pasur fat! Duke u rrëzuar përtokë, do të kem rastin të vë kokën atje ku ka vënë këmbën dikur shoku Enver!”»

  16- Peti Çala, nga Fieri.

  Ditën që u rrëzua monumenti i diktatorit në Tiranë, duke u ngashëryer Peti deklaroi:

  «Do të kisha qenë i lumtur sikur të vdisja duke më rënë përsipër ai monument.»

  17- Shkëlqim Xhagolli, nga Tirana.

  «Po të kisha vdekur duke qenë anëtar i Partisë së Punës, me siguri vdekja do të kishte qenë shumë më e ëmbël për mua nga ç’do të jetë një ditë në të ardhmen», është shprehur mes miqsh Xhagolli.

  18- Hajri Mazaj, nga Vlora.

  I paepur në zhvillimin e luftës së klasave edhe brenda fisit të tij të cilit i krijoi probleme serioze, Mazaj u kishte dhënë urdhër të prerë postave të kufirit në Peshkopi:

  «Ose asgjësoni thyesit e kufirit, ose vrisni veten; rrugë të mesme nuk ka.»

  Idenë e tij për vlerën e jetës, Hajriu e ka përmbledhur në pak fjalë:

  «Sa boshe do të më dukej jeta, sikur shoku Enver të mos më dilte çdo javë në ëndërr!»

  19- Fejzi Hoxholli, nga Korça.

  «Shumë herë u kam tërhequr vërejtjen prindërve që nuk më kanë çuar emrin Enver», ka thënë Fejziu me keqardhje.

  20- Mels Arapi, nga Vlora.

  Të afërmve të tij u ka lënë këtë amanet:

  «Nuk duhet të harroni të çoni mbi gjoksin tim në arkivol teserën e Partisë së Punës.»

  21- Isa Lumani, nga Erseka.

  Çdo i interesuar mund të gjejë në shtëpinë e Isait secilën prej “veprave” të ish‑diktatorit. «Veprën 19» në anglisht ia ka bërë dhuratë ambasadori amerikan më 16 tetor 2008, me rastin e 100 vjetorit të ditëlindjes së diktatorit.

  22- Aleksander Shtepani, nga Tirana.

  «Sikur shoku Enver të kishte jetuar edhe 9 vjet, Shqipëria do të kishte mbërritur në komunizëm», ka profetizuar Shtepani.

  23- Muharrem Ibrahimi, nga Fieri.

  «Po ratë në vështirësi, kujtoni shokun Enver; po ratë në nevojë, kujtoni Partinë e Punës!», i ka këshilluar të afërmit e tij Muharremi.

  24- Halit Haliti, nga Erseka.

  «Kur mora teserën e Partisë së Punës nuk më ka zënë gjumi dy net nga gëzimi», është shprehur i përlotur Haliti.

  25- Jorgo Kaçi, nga Saranda.

  Kur ishte komandant kufiri në rrethin e tij, Jorgua nuk harronte t’iu thoshte në çdo mbledhje forcave të mbrojtjes:

  «Çdo shqiptar që arrin të arratiset bëhet vegël e imperialistëve, për të luftuar kundër popullit e vendit të tij. Një atdhetar i vërtetë pranon më parë të vdesë, se sa të vihet në shërbim të amerikanëve.»

  Kur “atdhetari i vërtetë” Jorgo Kaçi pranoi të vihej në shërbim të amerikanëve në ambasadë (sigurisht pa vdekur), atje mësoi disa gjëra që nuk i dinte më parë dhe thirri i entuziazmuar:

  «Nuk ma priste mendja kurrë që karriera ime komuniste, e ideuar në Komitetin e Partisë të Sarandës, do të realizohej në selinë e ambasadës së “imperialistëve amerikanë” në Tiranë! I ftoj gjithë shokët e mi të idealit që parullën “Lavdi Marksizëm-Leninizmit!” ta zëvendësojmë me “Lavdi prapaskenave të politikës!”».

  26- Rrapo Hazizi, nga Skrapari.

  Shef i kufirit të jugut deri më 1991. Rrapo Hazizi mbahet mend për vrasjet e shumta në kufirin e jugut të shtetasve që tentonin të arratiseshin. Për këtë “meritë të spikatur”, Ramiz Alia e dekoroi posaçërisht në fund të vitit 1990. Po për të njëjtën meritë, ambasada amerikane e punësoi duarpërgjakurin Rrapo pak kohë pas dekorimit.

  Prej datës 03 shkurt 1990 deri në datën 23 gusht 1990 (pra, brenda një periudhe më pak se dyqind ditë) me urdhër të Rrapo Hazizit janë vrarë prej postave të ndryshme të kufirit të Jugut 23 shqiptarë me moshën mesatare 27 vjeç. Ky krim i përbindshëm ka ndodhur disa muaj pas përmbysjes së komunizmit në Evropën Lindore dhe në një kohë që në Shqipëri ligji i vendosur rishtas parashikonte një dënim maksimal deri në pesë vjet heqje lirie për shkelje kufiri.

  Reply to this comment
  • Nga Bedri September 17, 21:47

   Numeri 24 i listes :Halit Haliti!
   Ish oficer,shef operativ i Divizionit te Kembesorise ne Lushnje,u pranua kandidat i PPSH-se disa muaj para 90-tes!
   Ishte aq servil dhe spiun qe atehere(se cilesi te tjera nuk kishte), tere kohenshikonte nga dritarja e zyres per te pare se kush hynte ne posto-bllok dhe zbriste me vrap per ta erasur!!!
   Kam qene ne nje repart tjeter,por kur takoja ndonje shok timin,me vrap vinte nga prapa Haliti dhe vetem sa degjonim banakierin qe na thoshte “LEKET JANE PAGUAR PER JU TE GJITHE NGA Haliti”!!!!
   Pas 90-tes,si SERVIL DHE SPIUN i madh qe ishte u lidh me kryetarin e PD Lushnje,duke i ofruar te dhenat per te gjithe oficeret e DIVIZIONIT!!
   Ne Lushnje ky palaco i caktoi oficeret ne “ENVERISTE,QE DUHEN SHPORRUR NGA USHTRIA dhe ne “DEMOKRATE”,qe duhen mbajtur ne ushtri!!
   Pas reformes, ai u caktua kryetar i Deges Ushtarake,post qe e kishte per zemer me kohe dhe sa ishte atje beri LEK TE MADH,sidomos nga ata qe iknin nga ushtria dhe u plotesonte dokumentes sikur e kishin bere ushtrine edhe te tjeret,qe nuk donin te shkonin ushtar,por paguanin dhe leket i merrte Halit Haleja!!
   Aq i NDYRE ishte sa nje here nje qytetar i QELLOI ME TULLE ne koke se e kishte mashtruar,ndonese i kish dhene 600 mije leke per djalin e tij!!
   Me pas filloi pune ne Ambasaden e SHBA-se si PERGJEGJES I ROJEVE!!!!

   Reply to this comment
 9. VASILI May 10, 13:47

  mos duhet thene :kur halles i thuhet daje ndonese ne mes te kembeve et ….

  Reply to this comment
 10. lisi May 10, 15:18

  Sipas “Shënimit” që keni sjellur në “Dita”, i nderuar E.H., ju jeni një simpatizant i së majtës.Mua më lind pyetja:Po qe se Ju socialistët e keni drejtuar PD-në, pse shqetësoheni, ku e keni hallin apo hallën?Ju e keni Berishën tuajin dhe…i bie të jeni të qetë në fëshikëzën tuaj enveriste.Apo jo?Ku fshihet lepuri këtu kur Ju sulmoni “njerëzit tuaj”?

  Reply to this comment
 11. Eli May 10, 15:30

  Liria afer Ilirit keshtu kishte kontraten Saliu….

  Reply to this comment
 12. shqip hesapi May 10, 19:53

  E H ne kete shkrim per hallen dhe ne ate per leksionin e Shalesit ,nuk na ke thene gje fare,por rremuje dhe konfuzion.

  Reply to this comment
 13. Anderson May 10, 20:16

  Indrit ! Po pse, djal i mire, e harrxhon kohen dhe energjite e tua me PRODUKTE PERDHUNIMI si Mark Uk-u ? Njerez te tille, PLERA e FUNDERINA s’duhet t’i llogaritesh fare e me jo te replikosh me ta. . .

  Reply to this comment
 14. merobaze May 10, 21:35

  SALI BERISHA NUK ESHTE AS I DJATHTE, AS DEMOKRATIK DHE AS ANTIKOMUNIST.

  Sali Berisha thjeshte eshte pjella e Partise se Punes dhe miku familjar i Enver Hoxhes qe e zdrypi nga Bjeshket e Nemuna, i dha shkolle e stervitit ne palestrat e Sigurimit te Shtetit dhe e coi ne France per te mesuar gjuhe te huaja si nje kuader besnik rezerve per dite te liga. Prandaj edhe Enveri mbahet 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit akoma si HERO i popullit dhe i punes socialiste si nje rezil i Shqypnise ne syte e Botes. Pram me dy fjale Sali Berisha eshte:

  UJKU I VJETER ENVERSIT QE KA HEDHUR LEKUREN E DELES PERSIPER.

  Reply to this comment
 15. MARKO May 11, 22:33

  Si i behet halli qe Berisha eshte koqe i teri nga koka te kambet?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?