Basha kundër riformatimit të SHISH: Jemi opozitë e vendosur, na mbështet SHBA

February 2, 2014 12:40

Basha kundër riformatimit të SHISH: Jemi opozitë e vendosur, na mbështet SHBA

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, akuzoi sot qeverinë se po i kundërvihet, sipas tij, “ligjit dhe kushtetutës lidhur me institucionet e pavarura”. Basha e bëri këtë koment duke iu referuar zërave të ditëve të fundit nga maxhoranca për domosdoshmërinë e riformatimit të Shërbimit Informativ Shtetëror.

“Në çdo hap kur mazhoranca i kundërvihet kushtetutës, ligjit, institucioneve të pavarura, do të ketë përballë një opozitë të vendosur për të bërë pikërisht atë që dëgjuat edhe dje nga funksionarët e lartë amerikanë, rolin e saj në mbrojtje të institucioneve të pavarura, në mbrojtje të kushtetutës, në mbrojtje të ligjit” etj – tha ndër të tjera Basha.

Basha komentoi edhe deklaratën e zyrtarit të lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit, Jonathan Moore, e cila sipas tij është në të njëjtën linjë me qëndrimet e opozitës shqiptare.

Jam i lumtur që DASH, SHBA vlerësojnë kursin e opozitës, si një mbështetëse e integrimit europian të vendit dhe dua të theksoj se opozita shqiptare do të vazhdojë të jetë një mbështetëse e fuqishme e të gjitha hapave dhe masave që çojnë në drejtim të integrimit europian të Shqipërisë”.

 

*************

SHËNIM redaksional: Ka diçka më tronditëse sesa tritoli: quhet SHISH!

Ministri i Brendshëm vetëm sa e konfirmoi atë që ndihej: që Shërbimi Inteligjent Shqiptar, pothuaj ka kapitulluar si inistitucion përballë krimit, veçanërisht atij që godet me tritol. Më parë ishte ish-Presidenti Topi që vuri gishtin në plagë duke thënë se troç se SHISH, tashmë ka vetëm një mision: si të përgjojë kundërshtarët politikë të Sali Berishës. Ndërsa ministri Tahiri, tha se ka zero informacion nga SHISH për gjithë ç`po ndodh këto javë ku krimi po godet rëndë  me tritol.

Dhe vërtet është një bilanç i papreçedent, që Shërbimi Informativ, një institucion që mbahet me paratë e taksapaguasve, të atyre nën terrorin e tritolit, nuk ka deri më tani asnjë të dhënë se cilët fshihen pas shpërthimeve. Por a mund të ndodhte ndryshe?! Vështirë! Kur është fjala për emërime nga Sali Berisha, të çdo sfere qofshin, vështirë se ato kanë patur si motiv kryesor rezultatin maksimal në dobi të njerëzve, të vendit. Mendja e Berishës nuk funksionon kështu. Kur ai emëron dikë në një post, aq më tepër në funksione delikate, nuk merr asgjë parasysh veç faktit se sa do i shërbejë i emëruari interesave të tij, ngushtësisht personale.

Si shembull, ne sot kemi një president që veç prej mendjes diabolike të Berishës, mund të jetë aty, që po ta pyesje vetë Nishanin nëse e ka menduar se një ditë mund të jetë  President, do e merrte për tallje e do fyhej paq nga pyetësi. Por ja që është. Kështu dhe kreu i SHISH, Visho Ajazi, a është emëruar vallë aty për t`i shëbyer vendit?! Eshtë përplot leshko e naivë ky vend, por pa asnjë të tillë që mund të mendojë se po, ai është zgjedhur pikërisht për këtë detyrë e mision fisnik. Nuk është tritoli pra më e keqja që na kapluar; por është kapitullimi i një institucioni, që si masë të parë, i duhet mbajtur paga kreu të tij. Së këndejmi duhet të nisë ndëshkimi.

 

February 2, 2014 12:40
Komento

53 Komente

 1. udhetar si te gjithe January 29, 12:30

  O Basha, sa qesharak je o njeri. Te thote Saliu te besh si i forte dhe ti shtrengohesh te nxjerresh pordhe nga goja. Po nuk te shkojne o mjeran. Behu burre njehere ne jeten tende

  Reply to this comment
  • Lul trimnesha January 29, 16:40

   Po trash zerin Luli ore. Te shpetoj kush te munde 🙂

   Reply to this comment
   • megi megg January 30, 00:30

    Normale kjo eshte mese e qarte. SHISHI eshte nje loder ne duart e Berishes.

    Reply to this comment
    • Dielli mbi KORAB February 2, 17:16

     Cdo dite qe kalon dhe Visho Ajazi ndodhet ne krye te SHISH eshte nje dite e HUMBUR per te luftuar krimin dhe perkrahesit e tyre.
     Mazhoranca nuk duhet te vonoje ne largimin e tij .
     Pastaj te largohet dhe Presidenti qe eshte nje marjonet ne duart e Berishes.
     Bujari i Odetes ska piken e burrnis,ndoshta vetem tek mustaqet e miut.
     Shqiperia duhet te behet.dhe keto te dy jane pengesa te medha qe duhen kaluar.

     Reply to this comment
   • jasmina January 30, 00:37

    Ndyresirat e Saliut normale qe nuk do japin informacion.
    Nuk ju vjen turp qe njerzi po vdesin per fajin e tyre.

    Reply to this comment
   • drejtesi January 30, 06:30

    po ky florian vila nga e beri kete biznes se une me karrocen e komunales e mbaj mend……o popull zgjohu se jane gjithe zullumqaret e sali malokut

    Reply to this comment
  • reformer January 29, 18:02

   si mund te lihet Visho Ajazi kryetar i SHIK-ut? vetem nje mendje e semure mund te fantazoje nje gjendje kaq absurde! jo, nuk ka mundesi qe Visho Ajazi te jete akoma kryetar i SHISH-SHIKUT.

   Reply to this comment
  • bato January 29, 22:58

   Zenit, paske nje mendje me Salen se ai thote qe keta terroriste i drejton Edi Rama e Tahiri. Vertet qenke shume inteligjent! Pika qe nuk te bije o njeri i shitur.

   Reply to this comment
  • flavia January 30, 00:29

   E ca prisni ju te beje ministri kur SHISHI nuk jep informacion? Apo te hedhi fall?

   Reply to this comment
  • bruna January 30, 00:34

   Berisha fshihet pas gjithe kesaj. Keto jane lodrat e tije per te demtuar Tahirin, por nuk do e arije qellimin.

   Reply to this comment
  • Adrian January 30, 00:54

   Ti e ngatroke groshen me sutiashin. Vajdini per biznes fillestar pati drogen , armet dhe prostitucionin. Prandaj edhe e gjeti. Mos do te thuash se deshen ti mernin Juvenalin? Vajdini as donte tia dinte sa xhiro bente ai lokal, se e kishte sa per fasate.

   Reply to this comment
 2. Malo January 29, 12:50

  SHIKu eshte nje organ jetik per shtetin, por te ne i eshte lene ne dore ish kryeminitrit per te organizuar pergjime te pozites. Kjo eshte nje histori jo vetem e pa pranueshme, por edhe e pa degjuar. Indiferenca e kryeministrit Edi Rama ndaj ketij organi tregon ose mosnjohje totale te detyrave, ose papergjegjesi totale per fatet e vendit e te popullit qe gjoja mbron. Shteti nuk eshte nje kukull qe mund te lozet me te. Prandaj nese Z.Rama nuk ka dale akoma nga euforia e te qenit kryeminister, duhet te zbres ne toke. Dhe ose te jap dorheqje e tia lere shtetin Ilir Metes siç edhe ndoth çdo dite ne realitetin shqiptar, ose te shpalle zgjedhje te reja dhe leta gjykoje populli qe i besoj dhe e vuri ne karriken e pushtetit. Qendrimi ne dy karrika eshte baras tradheti.

  Reply to this comment
  • tema January 29, 14:48

   Shume i drejte komenti juaj “Malo”
   Zoti Rama ose ta shkarkoje me cermoni drejtorin e SHISH-it, (shokun e Gazidedes, ushtarin e Sali Kriminelit- Visho Lika-Ajazi me dy nenshtetsi!!!!!!), ose te jape dorheqjen dhe ta kaloje vendin ne zgjedhje te parakohshme.

   Reply to this comment
 3. genci January 29, 13:24

  SHISH supozohet te siguroje mbrojten e qytetareve dhe te parandaloj krimin, por ben te kundertet! SHISH esht vet krimi qe berisha e ka n duart e tij.

  Reply to this comment
 4. Aba January 29, 13:25

  Po normalisht si ta gjejne vendin e rrenuar dihet qe institucionet jane te paprecedente dhe jo efikase! Bravo Minister, beni shtet nderoni shqiptaret neper bote per te miren e te gjitheve, dhe mbi te gjitha se eshte Shqiperia jone!

  Reply to this comment
 5. klodi January 29, 13:36

  dihet mire qe sali berisha.. ka gllaberuar gjith institucionet.. dhe ka shum militant qe jan mesuar me zanatin e vjeter te krimit nen mbrojtje.. kjo dihet prej kohesh… se kush e krijon krimin ne shqiperi.. edi rama dhe qeveria e tij kan shum pune perpara.. ne radh te pare duhet me votat qe i dha populli te lirojn institucionet qe ka gllaberuar berisha.. se sa i le ne duart e tij vetem kriminalitet do kemi ne shqiperi.. e dyta qe duhet te bej eshte te vej para drejtesise shkaktarin e shkatrimin 23 vjecar te shqiperise para drejtesise.. e treta qe duhet te bej te bej nje polici te denj per shtetin shqiptar.. neqoft se sben te pakten keto te treja si fillim e ka humbur luften qe ka filluar para krimit te organizuar ne shqiperi..

  Reply to this comment
 6. Labja January 29, 13:41

  Me cudit shume po shume ky parlament dhe kjo qeveri…..!!!!!!Akoma qe keta nuk e kane kuptuar qe kane fituar bindshem jo per kolltuqe por per te rilindur gjicka……Qe nga presidenti,besnik i partise dhe SALISE, qe nga prokuroria,gjykatet shish e gjithcka ne kete vend se eshte bere keq…..Prandaj cfar prisni…… qe kjo shpure te na mari te gjithe perpara…..????!!!!.dhe pastaj mua s’do me vi keq per ju por per ato 1 milion vota qe ju permendni vazhdimisht…Ore mesoheni se ata e kane thene qe ketij populli do ti ngrin buzeqeshjen ne buze dhe po e bejne dhe ju jeni te paafte per te mare situaten ne dore…

  Reply to this comment
 7. vlora January 29, 13:43

  Keta jane te gjithe paramilitaret e Saliut … Saliu keshtu ka vepruar edhe kur ka humbur votat , me paramilitare. I mabni mend kur hidhte shtyllat e tensionit te larte ne ere? Ai vend qetesohet vetem nese Saliu plaset pas hekurave. Atehere shpeton Shqiperia

  Reply to this comment
 8. Stef Staku January 29, 13:50

  ANALIZE : Po cfare dreq Visho Ajazit !!! Pedagog matematike apo fizike ne krye te SHISH. Eshte njelloj sikur USA ne krye te CIA te vinte nje profesor universiteti !!!
  Po hiqeni nje are e me pare e vendosni nje specialist te fushes se luftes kunder krimit e leni menjane marrezite e Sale Gomarit.

  Reply to this comment
 9. Agnesa January 29, 13:52

  Tahiri po punon fort per rendin ne vend po kur ke te besh me njerez te korruptuar ne palce dhe qe duan ti bejne vetem keq vendit te tyre si perfaqesuesit e shikut te vendosur nga berisha keshtu do te jete.

  Reply to this comment
 10. tironsi January 29, 13:58

  Per sa kohe do te jene ne pune njerezit e Sali kriminelit ,kjo qeveri sdo te kete qetesi,ky vend sdo te kete paqe.E vetmja zgjidhje:Saliu (qe na u be ferr neper kembe) ne burg te perjetshem

  Reply to this comment
 11. sheme shapka 2 January 29, 14:08

  oMalo akoma nuk e ke kuptuar qe SHISH-i eshte kogurja ne doren e Saliut o gerezi?Si duket ta ka qejfi qe Rama ta dorezoje qeverine,por e ke kot.Ti edhe ata qe mendojne si ti bridhni si dhelpera pas dashit…he se i bien ketu….he se i bienaty po…ehee.

  Reply to this comment
 12. Horri i Bulevardit January 29, 15:02

  ARRESTIMI I SALI BERISHES,

  do te shkaterrojr koken e krimit.

  Do te friksoje kriminelet, qe do shofin se ska kush ti mbroje.

  Do te cliroje te gjithe ata qe me ane te shantazhit, smund te denoncojne krimin ekonomik , ordiner dhe politik.

  Do te jape mesazhin, se vjen nje dite dhe do japesh llogari.

  Do ti jape shprese popullit, se me ne fund, po leviz dicka per mire.

  Do ti thote 1 miljon rilindasve, se askush nuk eshte mbi ligjin.

  Koha nuk pret zoti kryeminister, zoti minister i brendshem.

  Largoni sa me shpejt nga postet drejtuese, kreret e drejtesise.

  Ne qofte se mendoni se nuk mjaftojne faktet, atehere bejini thirrje 1 miljon rilindasve dhe te gjithe do te dalin ne shesh, te tregojne faktet, qe Europa ta shohi, se keta jane kriminele dhe arrestimin e tyre e kerkon populli.

  Kini besim te 1 miljon rilindasit, ata do te bejne qe cdo politika europian i majte apo i djathte, ti mbushet mendja, se arrestimin e Sali Berishes, e kerkoi populli me ngulm.

  Reply to this comment
 13. pelivan January 29, 15:12

  “….Pa eshte thene e sterrethene…
  Sa t’ jete sala neper kembe,
  Ka vec terr,e s’del me Hene,
  Ka vec lot, ka kuje,gjeme!…

  Ka kaq vjet,qe vetem vret!
  Ndyresira dhe nga goja…
  ” S’iki”,thote, – Per kiamet,
  Sa t’me vi vetiu ngordhja! –

  Do e presim,s’kemi cbejme!
  (Mbase do vere dore Zoti),
  Sa i madh qe paska qene,
  Ish profeti Namik hoti…

  Reply to this comment
 14. xhateli January 29, 15:55

  SHISH = VISH
  Shihni sa shumë “SH”” ka : beriSHa, baSHa, SHkëlzeni, SHehu (Tritan), paSHko, SHehi, Shelefina apo jozleSHi, vokSHi, SHpendi (Azem Hajdari), luSHa, e SHumë të tjerë pëdëistë që me SH-në e tyre i ka në bërë SHurrën Shqipërisë.

  Reply to this comment
 15. shpatar January 29, 16:20

  Duhet degjuar ShIShi dhe te gjukojme per te .Ska rendesi se i ka emeruar Saliu apo Rama punonjsit e tije .Rendesi ka si eshte e organizuar puna e tije dhe ku jep llogari.Me cudit fakti qe Tahiri thote se bashkpunimi me te eshte zero .Po e nis qe nga fjala bashkpunim .Gabim!! Pra qenka fakultative.Po e gjukova jap te dhena ose pergjoje.Po nuk desha rri e degjoje pa e vene ujne ne zjarre se shqiptaret vriten ,vjedhin ,perdhunojme mashtrojne e bejne komplote kunder shtetit .Nuk mendoje se SHISHI ne Shqiperi kryen punen sic eshte CIA.Jane diametralishte te organizuar ndryshe qe nuk kane azgje te perbashket .Ketu eshte dhe gabimi ne konceptin e kesaj strukture .
  Une kam punuar ne ato organe .Kishja nje eprore dhe bashkpunimi ishte vetem me personat e Dulles kur ata e donin nje gje te tille .Ishja i detyruar, kishte apo nuk kishte ngjarje, te informoja tek eprori im dite per dite me shkrim cfare kishja konstatuar .Pra nje informator, ose mereni si te doni nje spiun,qe cfare shikoja e degjoja qe nuk shkonte mire ua raportoja.Keto te dhena mbidheshin dhe lexoheshin nga cdo punonjes informator dhe te policise .Vetem informacjoni kur kishte vlera na detyronte te bashkpunonim donim apo nuk donim .Nuk dua tju sjelle shembuj te rezultateve por e them me modesti se vetem nje here ne 25 vjete pune kam deshtuar. Ne pjesen me te madhe te aksjoneve ishin informacjonet tona qe shpinin policine te vepronte.
  Tani me bene cudi.Policia ne kerkim te informacjonit.Gabim i qellimshem qe urgjentishte duhet te ndryshoje ky raport .Nuk mund ta beje nje gje te tille nje organ .Te zbuloje e te godasi .Eshte si puna e gjahtarit .Pse i mbane qente .Te dali vete ta zbuloje gjahun e ta qelloje .”Qeni” luan rrolin e SHISHIt ne kete raste .SHISHI te jete bashke me M/Brendshme pa pompozitet qe nuk kerkon te gjejme figura te medhaja por punonjes te specializuar ne kete fushe. Duke qene bashke edhe kur kane kohe te pine kafe do flasin e do bashkepunojne per keto qe na shqetsojne sote . Po qene te ndare dhe me kopetenca te ndryshme kurre nuk kane per te patur sukse.Jemi te deshtuar nga persona qe ne menyre artizanale kunderveprojne.Po nese perplasemi me persona apo grupe te sofistikuat me mbeshtetje te fuqishme logjistike si do bejme?

  Reply to this comment
 16. fredi January 29, 16:33

  Ju qe komentoni ne kete menyre duke thene qe per te gjitha fajin e ke Sala, ne te vertete i beni nje sherbim atij. po u them dhe pse: eshte e vertete qe Sala ka faj dhe pergjegjesi per shume te keqia qe i kan ndodh ketij vendi por, ka po ashtu shume krime qe sjan kryer prej tij dhe kur te gjitha i vishen nje personi te vetem, mjafton qe ata qe e mbrojne te perdorin krimet qe nuk ka bere ai per te thene qe; e shikoni qe e akuzojne kot. Po ne te njejten llogjike ju i beni nje nder (ndoshta pa dashje) dhe krimineleve ordinere, sepse krimet e tyre i ktheni ne politike che keshtu ata shikohen si ushtare te politikes e jo si kriminele ordinere. Mos u mundoni te lehtesoni pozicionin e Tahirit duke thene se fajin e ka Sala por kerkojini atij llogari qe te kryej me mire punen per te cilen paguhet e te cilen e ka mare persiper te bej. KJO QEVERI PO SILLET SIKUR E SOLLEN NE PUSHTET ME ZOR E NE DUHET TI FALENDEROJME NEQOFTESE BEJNE DIçKA E MIRE. JO JO ZOTERINJ, JENI JU QE NA U LUTET TU JEPNIM VOTAT E NE UA DHAME. Pra ne nuk ju kemi dhene pushtetin qe ju te na tregoni kush e ka faji, por qe ju te denoni fajtoret e te pakten ne minimum te justifikoni rrogen qe merni .

  Reply to this comment
 17. Mirditori January 29, 17:08

  Do zoti, qeveria dhe parlamenti e marrin seriozisht ceshtjen e sigurise dhe rendit, dhe i cojne para drejtesise keto suaditet qe kane zaptuar Shqiperine.

  Reply to this comment
 18. arben January 29, 17:23

  ju shkruani dhe komentoni por nuk ju degjon njeri , qe te levizin gjerat per mir duhet qe qytetaret te rragojne te dalin ne rruge dhe te kerkojne nga qeveria ose te arrestohen njerzit qe kan abuzuar me pushtetin dhe kan ber krime kur ishin ne pushtet , se ndryshe as dhe nje gje nuk ka per te ndryshuar , qe njerzit te kerkojne nga qeveria qe ata qe nxisin urrejtejen dhe bashkpunojne me krimin jane ne parlament , qeverise duhet ti thuhet nga protestat e qytetarve ose ven autoret e qeveris 8 vjecare para hekurave ose jep dorheqjen se rrug tjeter nuk ka eshte sos durimi thoni ju pse ndollin keto ndollin se ju kan llene besen para ambasadorit arvizu se nuk do preken qeveria e me parshme , prandaj nuk i shkarkojne as presidentin as prokurori as gjykatsit se i kan per vete dhe jo ne interes te qytetarit prandaj lolleni kot qe thone disa qe nuk i len europa ose amerika , me thoni ju qe thoni keshtu ase jeni pjes e sitemit ose beni sikur eshte ashtu si thoni ju , ju ne stepine tuaj pysni kojshin se si duhet drejtuar familja apo beni sipas normave familjare , nese keta pushtetar kan vra e per dhe grabitur kush eshte ai apo ajo nga europa apo amerika qe paska guximin te thot qe mos i prekni , kjo eshte absurde , prandaj leni keto budallalliqe se i thoni me qellime te caktuara se jeni pjes e sistemit ndoshta jo personalisht po ndonje pjestar i familjes , si ps dhe pd jane te kapura nga krimi dhe korrupsjon dhe i dalin zot njera tjetres , por shqiptaret budallunje i hane ket te pakten qe me fillimin e demokracis , tek ne nuk ka ardhur rrealisht der me tani , prandaj jemi ne kete situate , a e shikoni lazaratin as njera as tjetra nuk rragojne se te dyja jane te inplikuara ne ate biznes mirardesh euro , dhe per cudi as osbe dhe arvizu nuk e kan permendur ndonje her , sikur ajo pjes te mos jete toke e shqiperise , troc pa u keput zinxhiri i ps dhe i pd dhe i ambasadorve ai vend kurr nuk ka per te pasur qetesi dhe siguri me sic ishte ne kohen e xhaxhit , vetem me protesta si te ukraines pa ndikimin e dy partive kriminale ateher do te livizin gjeat neper institucjone tona jane njerzit me te erret te kombit nga grek serb turq arabe qe punojen per interesa te tyre dhe te huaja , qe e mbajne ate popull te droguar dhe nen terror shteterore .

  Reply to this comment
 19. . January 29, 17:54

  …. Ky Verior kriminel si Ali Bisha …. t’i jepet prokurrorise dhe drejtesise, pse nuk po vepron por lejon qe cubat e Ali Bishes te shperthejne “Tritol” kudo ne mbare Shqiperine.

  Reply to this comment
 20. Gramoz January 29, 18:18

  KRYEMINISTRI RAMA DUHET TE SHKARKOJE DREJTORIN E SHISHIT VISHO AJAZI PER MOS ZBULIM TE AKTEVE TERORISTE ME TRITOL KUNDRA BIZNESMEVE SHQIPETARE DHE NUK KA ZBULUAR SHOQATAT BAMIRESE TURKE NE MAQEDONI DHE KOSOVE KU REKRUTONIN SHQIPETARE KU I THOSHIN DO TE SHKONI PER PUNE NE TURQI DHE PASTAJ I DERGONIN NE SIRI NE LUFTE KU SHQIPETARET ISHIN MISH PER TOP..

  Reply to this comment
 21. MARKO January 29, 18:35

  SHISH-i e kam shkruar dhe me pare eshte kethyer ne nje parazit . Jo Sigurine Kombetare, nuk e mbron qe e ka me Kushtetute e Ligj, por eshte kthyer ne destabilizues i Rendit dhe Sigurise. Me kuadro te paafte, pijanece qe ju skuqin syte nga larg, njerez qe jargaviten e te palare, njerez qe jane mobilizuar me arme ne dore per te shtypur levizjet ne Jug, si Gezim Isaku, prej Tropoje Engjelli nga Lushnja …e lista nuk mbaron…por pak rendesi emrat e perveçem, por fenomeni. rekrutim ne mase ne SHISH i gjithe atyre qe i sherbyen me militantizem dhe jo profesionale…Njerez qe rrojne me taksta tona dhe palo informacion i thenshin qe ata japin, kap vleren e 60 milje lekeve te reja….Nje -dy informacione ne muaj
  Ne SHISH duhet katarsis me themel. Eshte kethyer ne vater punesimi i batakçinjeve… shpifesve…. paraziteve…te paafteve… pijaneceve….kontrabandisteve…keto informacione vijne nga njerez te ndershem qe punojne aty…

  Reply to this comment
 22. Arseniu January 29, 18:59

  Te gjitha aktet terroriste qe jane kryer kohet e fundit ne vendin tone, inspirohen dhe drejtohen direkt nga Sali Berisha dhe njerzit e tij profesioniste ne kete fushë. Keta persona punojne ne organet e specilizuara si SHISH, Polici dhe Ushtri.
  Zgjidhja e kesaj pune është:
  – Shkarkimi i presidentit Nishani,
  – çuarja para drejtesise me fakte te kopsitura mire te Sali Berishes,
  – shkarkimin e prokurotit te pergjithshem,
  – shkarkimin e Visho Ajazit
  – lufte pa krompromis të krimit ordiner.
  Zoterinj te mazhorancës, po vonoheni dhe nuk po justifikoni votat qe u kemi dhene

  Reply to this comment
 23. Tosi January 29, 19:07

  Ne SHISH punojne ca njerez ordinerë, te pa afte, te pa trajnuar dhe qe jane kusherinj dhe te afërm të Sali Berishes dhe Jozefina Topallit. Berisha e mori Visho Ajzin nga Kandaja dhe e caktoi shef te SHISH. Ai ka marre ne pune disa njerez te pa afte, militante te partise se tij, si dhe ka mbajtur në punë disa sigurimsa te korruptuar dhe qe kane pasur ne dore dosjet e spiuneve te sigurimit qe jane sot liderë të PD-së.
  Sa per te zbuluar krimet terroriste as te mos na shkoj per mend, se ata qe punojne ne SHISH nuk jane per atre punë

  Reply to this comment
 24. Kris January 29, 20:56

  ne shqiperi eshte e nevojeshme te hiqet dore nga cfaqiet teatrale te organeve kushtetuese por te bere secili detyren e vet duke filluar nga ai me mustake ,teki gjati i Europes dhe koka e madhe e parlamentit.
  per zotin Visho eshte sakrifice e madhe qendrimi ne krye te SHIK.po sikur ti bjere ne dore informacion qe per nje arsye preken interesat e kanadase ku ai eshte betuar per besnikeri do pyese Nishan Efendine apo Ramen?
  Per cudi firmosin memorandum mirkuptimi Vishua,Llalla dhe Tahiri.Rruajna o zot nga shejtan- budallenjte qe duan te bejne shtet me memorandume.Akoma ne shqiperi duhet ti lutemi zyrtareve per te bere punen?

  Reply to this comment
 25. Bilal camurri January 29, 21:05

  Per te luftuar Berishen duhet vepruar si Berisha,.Kur nuk e kishte ne dore SHISH dhe ne krye te ketij institucioni ishte nje person i emeruar nga Bamir Topi,nuk la gur pa levizur e cpifje pa kurdisur qe ta hiqte.I hoqi financimet,u uli rrogat,reduktoi personelin ,pushoi kuadrot nga puna derisa kryetari i atehershem dha doreheqjen dhe Saliu emeroi Visho Ajazin.Cfare prisni?Keshtu veproni dhe ju.

  Reply to this comment
 26. Luan Rukaj January 29, 22:05

  SHISH ËSHTË QËNDRA E TRADHËTISË E KRIMIT NË SHQIPËRI është vëndi ku hartohen plane për të shitur troje shqiptare, është vëndi ku hartohen plane për të triumfuar krimi në Shqipëri.Mjerë shqiptarët që besojnë tek SHISH, Presidenti ,qeveria dhe KLD .Me dhjetra marveshje të fshehta antishqiptare,me dhjetra dekorime antishqiptare me qindra vendime antishqiptare.Çfarë rezulltati mund të presësh nga Bujar Nishani që i ka mbajtur një jetë iso krimeve ,tradhëtitë e Sali berishës?Çfarë rezulltati mund të presësh nga Visho Ajazi që ha e pi e flënë një krevat me Sali berishën ?

  KREU I SHISH VISHO AJAZI KRAHU U DJATHTË I KRYETRADHËTARIT SALI BERISHA PJESMARËS AKTIV NË SHUMË VEPRA TRADHËTARE KRIMINALE NDAJ POPULLIT SHQIPTAR.

  SHISH ËSHTË I PËRBËRË NGA AGJENTË ANTISHQIPTAR në shërbim të të gjithëve përveç shqiptarëve dhe Shqipërisë. Sa koh duhet të kaloi akoma që Shqipëria dhe shqiptarët do drejtohen nga agjenturat serbo greke?

  Meqënse dihet nga të gjithë Sali Berisha është tradhëtar kriminel i Kombit Shqiptar agjent i serbëve, i grkëve me siguri edhe në ambasadat shqiptare nëpër botë ka vendos njerëz që janë agjent të serbëve,të grekëve, pra u mbushën ambasadat shqiptare në shtete të ndrysme me spiuna të serbo-grekëve.Çfarë rezulltati mund të presësh nga Sali Berisha që emëron kryetar SHISH Visho Ajazin që bashkë me Gazideden pret e përcjellë Arkanoviçat e Fazlliçat ?
  Mos të harojmë se më të shumtat e vrasjeve në Shqipëri janë kryer me porosi të Presidentit të UDB-së në Shqipëri Sali Berisha që është Sllobodan Millosheviçi i dytë i shqiptarëve propozuar udb-së serbe me pagesa .Ka shumë raste që udb-ja serbe ka bërë vrsje me porosi të Sali Berishës.
  Remzi Hoxha duke filmuar takimin e millosheviçit me Sali berishën në Ohër urdhri i erdhi nga udb-ja e serbisë drejtuar presidentit të udb-së në Shqipëri Sali Berishës për ta ekzekutuar,Kosta Trebicka dëshmimtari kryesor i Gërdecit, u vra nga agjenturat e udb-së, të ndihmuara nga qeveria shqiptare .Oficeri i SHISH, në Durrës Isa Çopa, u vra nga agjenturat e udb-së, të ndihmuara nga qeveria shqiptare, pse zbuloi kriminele te rrezikshem dhe mafioze qe po kryenin veprimtari te dyshimte ne Shqiperi dhe ne veçanti Durrës.Është për tu theksuar se vrasja e ish oficerit të SHISH, në Durrës Isa Çopa, u helmua u vu në gjumë dhe më pas u vra nga agjenturat e udb-së në zyrat e SHISH dhe për të humbur gjurmët e krimit e trasportuan dhe sajuan vrasjen në Durrës .Vrasja e gjyqtarit Skerdilajd Konomi që kishte dosjen e hetimit i pronave në gjirin e Lalësit, u vra nga agjenturat e udb-së, deputeti i PS Fatmir Xhindi u krye nga agjenturat e udb-së me mjete të specializuara të ndihmuara nga qeveria shqiptare për arsye deputeti i PS Fatmir Xhindi nuk pranoi kurë të shfuqizohej kufiri detar shtetror në komisjonin e ligjeve etj etj etj.

  Reply to this comment
 27. Pëllumb zaimi January 30, 03:05

  Rilindja po ecen me hapin e breshkes dhe pa vendosmeri. Misionet dhe betejat ku nuk reflektohet vendosmeri deshtojne. Deshtojne sepse i japin kohe kundershtarit te të rrembeje inisiativen. Pavendosmeria e rilindjes per te bere transfuzion ne shish po i jep frytet. Dhe do t’i jape më te hidhura nese “gjeneralet” rilindas meren si deri tani me gjurmet jo me ujkun!

  Reply to this comment
 28. favelas bidonvil February 2, 13:15

  Or ed ,behu burre dhe imito te pakten 1/100 e enver hoxhes dhe mendo per shumicen derrmuese te popullsise.Ata,vete, e flaken poshte zgjedhen e sali gomarit ,por tani eshte rradha jote te veprosh. Mos u kthej me ne cun,, tirone ,, po perfilli edhe sugjerimet e secilit prej nesh.Degjoe zerin tone dhe pastroi bererat e keqija qe i kane zene frymen mundesise sone per tu ndiere krenar si cdo vend tjeter.Po u shkepute nga ne e hengre.

  Reply to this comment
 29. Shkëmbi i Kavajës February 2, 13:43

  Edi Rama merru me luftën parlamentare për të ndërruar fizionominë e shtetit me insitucionet e tij kryesore dhe mos u merr me inaugurime konsullatash e budallalliqe të dorës së fundit në punët e shtetit e të qeverisjes, ndryshe doktor mortja ka për të të linçuar ty dhe të gjithë shqiptarët e të vendosi diktaturën alla Berisha.

  Reply to this comment
 30. klodi February 2, 13:54

  luli kot e ka se mbeshtetjen e amerikes kur se kan ja ka pir lengun amerika.. se shpejti luli dhe komandanti i tij do gjenden pas hekurave atje ku kan vendin.. ai po ben show qe ti mbaj akoma institucionet ne tavolinen e tij.. keta po mundohen me mish e me thonj te mos shkojn ne burg dhe po lehin qe te tromaksin dhe ti hellin pluhur syve shqiptareve.. po jo mo luli si hame ne.. 23 vjet i gllabruat dhe shkatruat gjithcka ne shqiperi.. ju njohi populli kush ishit dhe tani sado qe e mbani peng drejtesin e ketij vendi sdo i shpetoni

  Reply to this comment
 31. Leonardo February 2, 14:18

  E çfarë mund të presësh nga një njeri bishtë qeni

  Reply to this comment
 32. prenge sherri February 2, 14:20

  ti sherbesh vendit per parandalimin e terrorit qe ka lindur kohet e fundit eshte patriotizem por ti sherbesh nje njeriu qe quhet sali krimineli eshte te jesh bashkepuntor i ngushte ne keto krime monstruoze te mbjelle vetem nga nje njeri qe quhet sali berisha dhe si te tille keto lloj drejtuesish duhet te trajtohen si kriminele dhe jo te mjaftohet me largimin apo shkarkimin nga detyra puna matet me te mirat materiale qe i merr asaj dhe jo duke ndenjur tere diten ne kafene dhe te marresh rrogen duke mos bere asnje lloj pune kjo eshte te sabotosh punen megjithate punonjesit dhe drejtuesit e SHISH kane punuar shume mire per ti sherbyer nje njeriu anadollak qe parim te punes se tij ka eleminimin fizik te kundershtarit,

  Reply to this comment
 33. gjeli February 2, 15:04

  Qe ju mbeshtet SHBA kjo eshte mese e qarte ndryshe ju krimi i shqiperise do te ishit qeruar me kohe.Qe SHBA edhe kur urdheroni per vrasje edhe kur vidhni edhe kur privatizoni edhe kur falni pasurit kombetare ne vend te etiketoheni armiq e kriminele merini etiketime per sherbimet e vyera ndaj padroneve duke u quajtur “Burra shteti” e “Yll ne ngjitje”.Nuk ka si te shpjegohet ndryshe n.q.se nuk do te kishit mbeshtetjen e SHBA qe ju te mbani peng institucionet Shqipetare duke filluar qe nga Presidenca e deri tek gjykatat si prone e juaja eskmluzive.Nuk ka si shpjegohet ndryshe kur Ju pleherat e ketij kombi hoqet Jusite me universitete e vendoset Juristet e plepave e nga perandoria ju quajt reforme demokratike,ndersa tani qe mazhoranca e re do ti zevendesoje me juriset me shkolle te larte ,perandoria nepermjet te derguarve si Mour na keshillon qe Shqipëria ka juriste te mire ndaj mos u beni presion politik po lerini te punojne.Eshte e kuptueshme nga te gjithe qe ky vend mbahet penga nga “miqte” ndaj edhe mazhoranca e sotme nuk mund te beje dot asnje reforme,nuk mund te akuzoje kreret e mafjes se jane sherbetore te zelleshem te perandorise.Imagjinoni sikur gafen ose papjekurine qe Ju çfaqet duke rene ne gracken e Rames per armet kimike,ta kishte bere Rama ku do ta kishte futur perandoria e perfaqesuar nga disa palo ambasadore e palo drejtore!Turp per kete vend qe mendon se Shqiperine e ka koloni.Ajo mund te kete kredibilitet tek ata qe u ka instaluar çipa ne trup por kurrsesi tek nje popull i tere qe para se gjithash do me shume lirine e te qenit krenar se sa vegela e bishte qeni gjithe jeten si ata qe keni rekrutuar deri me sot.Turp per kete deklarate te vertet te LuLu por aspak mirepritese nga ky popull qe terhiqet zvarre per mese 23 vjete.

  Reply to this comment
 34. Anderson February 2, 15:36

  Po si s’u rrite te behesh njeher “GOMAR”, por ngele tere jeten “KERRIC” i zgjuar! Ndoshta “KERRICI” i Al – Sali – Sadam – Shpellarrit, do rritet vetem kur te shkoj ne Spac.

  Reply to this comment
 35. Pedro February 2, 15:44

  Lul B…….vetem nje fjale di: Jo ! Te bashkepunoje e te beje opozitarin ,t diskutoje e te argumentoje, nuk eshte i zoti i shkreti. E ne fakt, keshtu i thone eproret…….

  Reply to this comment
 36. Nje mik qe te do te miren February 2, 17:57

  Shoqa Basha une jam me ty,se e shikoj fare qarte se sa mire e mbron kremineli kreminelin,por nuk e di sa do ti ece se tani Lulezimeja nuk ka me kellqe se i jane thyere qe kur theri dashin tek dera e bashkise.
  U te lerofsha veren e sateme kur mbron ti ne emer te demokracise kreminele si Visho ASjazin pale na thote neve naiveve se keshtu ka thene dhe amerikani Moorri.
  More a se kupton se te ka vajt rybja ne fund te kembeve ,turp

  Reply to this comment
 37. ali February 2, 19:43

  Z. Basha ! Zoti Moor tha shume gjera qe ato sekondaret i permend edhe Ti , por zotrote nuk
  permend themeloren : ”luften kunder korrupsionin ,, per te cilen Z. Moor thote me insistim
  se duhet luftuar dhe me te korruptuarit te merret drejtesia ! Zotrote nuk e permend kete sepse
  je pikerisht Ti dhe padroni yt me i korruptuari ne Shqiperi ! Ku i cove 240 milion Eurot e vje-
  dhura ne ”rrugen e kombit,, ?! Pse nuk del te pergjigjesh pse i vrave 4 te pafajshem ne bule-
  vardin e Tiranes ? Pse vodhe votat e Tiranes. Ti dhe padroni yt keni mbi shpine nje mal me
  krime ! Nje dite ju do te pergjigjeni ,por se kur nuk dihet ! Me kete qeveri nuk besoj se do ju
  hyje ”gjemb ,, ne kembe sepse po shoh ”much ado about nothing,, !!

  Reply to this comment
 38. ali February 2, 19:50

  Drejt e ka ”shkembi kavajes,, me komentin e mesiperm ! Shtoj se cdo zvarritje eshte vdekje-
  prurese per qeverine e re ! Mblidhni mendjen ! Opozita ne sulm , pozita ”qulle kalastreni ” !

  Reply to this comment
 39. SALI MUSHKA February 3, 09:01

  po kush te beson ty o vrases o mordenar o malok i qelbur o lul smerlapi i hollandes vrases vrases vrases

  Reply to this comment
 40. pellazg 100% February 3, 13:21

  Nuk e di pse, por kur shikoj fotografinë në krye të artikullit me dhimbsen dhe më vjen keq për taksat i mia që kam paguar dhe paguaj për shtetin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim