SHËNIM: Kur një futbollist i madh, nuk është më tepër se një femër e bukur!

October 17, 2014 12:22

SHËNIM: Kur një futbollist i madh, nuk është më tepër se një femër e bukur!

Eshtë i njohur fakti që ndodh rëndom, ku femra të bukura dashurohen me burra hajvanë; duke zgjedhur të kalojnë dhe jetëN bashkëshortore me ta. Dhe më në “harmoni”, përballë tyre në këtë fenomen të pashpjegueshëm, qëndrojnë talentet e futbollit, që kur vjen puna për të folur, o nuk dinë të lidhin dy fjalë, o këpusin idiotësira që të pataksin. Mishel Platini, do mbetet në histori me atë lloj deklarate që në shqip përkthehet: “Sikur të kish patur halla…., do ishte dajë!” Tek shqiptarët – por jo vetëm – as golat, as pasimet, as eleganca në lojë dikur, e madje as babaxhanllëku i treguar me qeveritarët shqiptare gjatë vizitave në Tiranë, nuk do mundet dot ta eklipsojnë “bombën hipotetike” me ‘sikur’-in e tij – o naiv o djallëzor – në stadiumin ‘Partizani’ të Beogradit. Gjykuar si futbollist i madh – ekuivalent i atyre grave të bukura, me flokë të gjata e mend të shkurtëra – themi se është treguar naiv; por gjykuar si francez, themi se ndoshta është treguar djallëzor. Nuk është e jona kjo analizë-sintezë e fundit, por e ‘Zhoz – profesionistit’, filmit ku francezët denoncuan vetëveten, kur është fjala për ca si shumë makiavelizëm në politikën e jashtme. Nejse, duhet të vijë puna që dikush t`ja thotë Platinisë thënien tonë mbi ‘hallën me koqe’. Ndoshta prania therrëse e ‘koqeve’ në këtë mesele, do e bëjë të reflektojë./E.H

October 17, 2014 12:22
Komento

14 Komente

 1. lutfi October 17, 13:19

  Ky llum tregoi fytyren e vertete te nje filo-serbi. Nuk permndi askund dhunen ndaj lojtareve tane,koret rraciste,por me imagjinate edhe me te sofistikuar se Serbet tha qe droni mund te kishte leshuar bomba. Sipas aludimit te tij droni eshte leshuar nga shqiptaret dhe ne deshem te bombardonim lojtaret tane qe ishin ne fushe. Ky zoteria nuk mund te imagjinoje dot qe fucite qe kishin futur ne fushe serbet mun te ishin po ashtu te mbushura me tritol,nuk mund te imagjinoje qe fishekzjareet qe hodhen serbet mund te ishin bomba apo ne duart e tifozeve qe sulmuan lojtaret tane mund te kishte thika.

  Reply to this comment
 2. endri October 17, 13:25

  Po cfare jan keto…. kot fare pa lidhje, mos na e prekni Platinine ju lutem!

  Reply to this comment
 3. Jusi October 17, 13:37

  Platini me gjithe dashakeqesine e ka percaktuar indirekt pergjegjesine e organizatoreve te eventit.
  Po “sikur” droni te kishte patur me te vertete nje bombe, nga ato te ISIS-it, atehere e gjithe pergjegjesia bie mbi autoritet Serbe qe nuk kane marre masa te pershtatshme per zhvillimin e aktivitetit.
  Edhe ne rastin tone, fakti qe nje dron hyn ne fushe pa problem tregon mungesen e sigurise ne stadium cka ben qe e gjithe pergjegjesia te jete e autoriteteve Serbe.

  Reply to this comment
 4. mir October 17, 13:37

  beqir lulishtesh….24 karat.

  Reply to this comment
 5. aida October 17, 13:49

  Kete mund t’ia tregoje vetem miku i tij shqiptar ARMANDO DUKA, nese nuk shkon vetem per ti paguar pushimet dhe sherbimet. PO meqenese frengjisht nuk di duhet te dobesohet dhe ta shohi ne pasqyre ate te vetin per t’ja treguar Platinia kurves.

  Reply to this comment
 6. s... October 17, 14:04

  Kurva platini byth qir frances

  Reply to this comment
 7. mergimtari fv October 17, 14:58

  Michele Aldo Maria Platini , breshkaxhi si Dini i ushqyer me simpati italo- franko -sllave .

  Reply to this comment
 8. Samiu October 17, 15:16

  Mos ka gruan serbe ky doc i docerve…?

  Reply to this comment
 9. Ardi October 17, 15:36

  …Nuk po kuptoj se c’lidhje ka nese do ishte bombe, flamur apo c’ferdolloj gjeja qe mund ti dhkoj ne mend perversave si Platini, ajo mund te jete provokative, e ndyre e poshter por nuk kuptoj pse eshte pergjegjesi e ekipit shqiptar dhe jo e organizatoreve. kam kaq dite qe dua ta kuptoj kete llogjik dhe s’po mund te marr vesh qe uprovokuam nga ? ..QIELLI!
  Eshte cmenduri qe te denohet nje ekip qe ne nje fushe te huaj ka provokuar nga qielli.
  Jam i prirur te besoj ne nje bumerang te serbeve per t’na fut ne sher me gjith vendet fqinje.
  Nese do kishte ndonje moment qe nje shqiptar do e leshonte dronin (gje qe nuk ndodhi) do ishte momenti i hymnit aq poshtersisht i kontestuar nga majmunet ne shkallet e stadiumit me ne krye gorillen e tyre me emrin e dhjere Ivan

  Reply to this comment
 10. BLLOK ne dore October 17, 16:15

  Dava gay ky.

  Reply to this comment
 11. LALI October 17, 16:26

  duket ne buzeqeshje se eshte pederast

  Reply to this comment
 12. univers October 17, 16:39

  Nje halle e tille do te quhej xhaxha.

  Reply to this comment
 13. Laura October 17, 16:44

  Perse i fyeni femrat e bukura me kete krahasim? Cdo me thene kjo? Femrat e bukura na qenkan hajvane si ky?!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*