Shënim: Muaj të tërë pa shkelur në Bashki, tani edhe në Parti. Dmth, “as te Api e as te Upi”!…

ResPublica July 26, 2013 08:46

Shënim: Muaj të tërë pa shkelur në Bashki, tani edhe në Parti. Dmth, “as te Api e as te Upi”!…

Kryetar partie, pothuajse në të gjitha vendet e botës, është një punë (detyrë) me kohë të plotë, ndërsa te ne praktikën edhe Bashki edhe Parti e futi në mënyrë arrogante  dhe antiligjore Rama, gjë që, siç shohim tani, i interesoi edhe Berishës, duke zgjedhur kryetarin aktual të Bashkisë,  Sipas burimeve brenda bashkisë, Basha ka gati pesë muaj pa shkelur në bashki, të gjithë kohën në këta pesë muaj e ka shpenzuar për fushata zgjedhore partiake (në fillim në zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit, si kreu i stafit elektoral të Berishës për Tiranën dhe tash së fundi për zgjedhjet në PD, si një nga kandidatët kryesorë për kreun e kësaj partie), e, megjithatë rrogën këto kohë ai e ka marrë si kryetar bashkie. Këto para publike të taksapaguesve shqiptarë ai i ka marrë duke mos u vënë në shërbim të qytetarëve, por në interes të tij dhe të të partisë së tij.  Një veprim i tillë është absurd sa në aspektin moral aq edhe në atë ligjor. Ç’kusur kanë qytetarët e Tiranës të paguanë stafe elektorale, karburante,  bodigardë, billboldera, fletushka, energji  dhe rrjedha të tjera financiare që vinë prej tyre, kur nuk janë për ta? Por askush nuk ngre zërin për këtë, as partitë, as organet kushtetuese ligjore dhe as media…

Tani të vimë te puna konkrete e Bashës. Ai ka dhënë prova se s’ka këllqe për dy punë.  Në  bashki  thonë se i vjen në ndihmë kunati, kuptohet, për punët e liga; ndërsa në Parti, dihet, ka Saliun. Atij do t’i ngelet vetëm sa të hapë dyert, një herë te Api dhe një herë te Upi.

http://www.respublica.al/artikuj/2013/07/26/shenim-basha-muaj-te-tere-pa-shkelur-ne-bashki-tani-edhe-ne-parti-dmth-as-te-api

ResPublica July 26, 2013 08:46
Komento

3 Komente

 1. suxhuku July 26, 09:04

  o DEBIL O VRASES O HAJN O MASKARA O ENVER O KLYSHI I BAB SALES O VLLAI I ARGJITES O SKIZOFREN O LEGEN O GJYTYRYM O KLLOUN O ORONGUTANG O FLLIQESIRA E TIRONES O ANTI SHQIPTAR TURP TE VIJE O QEN RRUGAQI NUMER 2

  Reply to this comment
 2. orfeo July 26, 11:56

  per sa kohe do te kete patericat dhe biberonet do te levize pak. por kur te dermohet ne 2015, do te kete vetem nje rruge. te mendohet mire.

  Reply to this comment
 3. bato July 26, 12:43

  Pse, cilen detyre ka kryer me sukses Lulka ne keta 7-8 vjete? Te gjitha corbe, vjedhje, krime, skandale. As mos pritni gje ne bashki apo ne parti. Rrogen, po! Ate do e marre nje per nje! Mjere pd me nje lengaraq te tille dhe mjere tiranasit me kryetar nje hajdut votash e lekesh!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim