SHËNIM: Një denoncuese gërrnjare si kjo opozitë

August 21, 2014 12:13

SHËNIM: Një denoncuese gërrnjare si kjo opozitë

Jo rrallë ka ndodhur e ndodh që në jetën njerëzore, me shumë se aftësitë individuale, në suksesin ose jo të një personi, vendosin rrethanat. Në gjykimin mbi qeverisjen e pas 23 qershorit, cilësisë dhe rezultateve të saj, nuk mund të lësh pa marrë në konsideratë se në ç`kushte u morr vendi. 2013 nuk ka asnjë lidhje me 2005, kur Nano ja dorëzoi Berishës shtetin. Ajo pamje në tryezën e qeverisë, ku ministrat socialistë u kishin lënë gati dosjet e punëve pasardhësve te tyre, të qepura e kopsitura, fliste shumë jo vetëm për mënyrën se si, por dhe se në çfarë gjendjeje po dorëzohej qeverisja, shteti. Shtoi kësaj një situatë ekonomike me të “ardhura euforike”, që jo Berisha, por dhe qenia më e paaftë e kësaj bote të ishte në krye të qeverisë së porsaardhur, në atë sfond social me lekun sheshit, do ngjante si një kryeqeveritar ekselent. Shtoi kësaj një opozitë që të paktën për dy vitet e para, nuk u kruajt aq shumë me pushtetin e ri sesa me veten, në përpjekje për t`u ringritur, riformatuar, rifreskuar e bërë gati për t`iu ofruar elektoratit si një ofertë e besueshme, më tepër sesa një denoncuese gërrnjare, siç po bën kjo aktualja.     /E.H.

 

August 21, 2014 12:13
Komento

7 Komente

 1. As August 21, 13:44

  I lini te lehin por mos u bene publicitet per cka thone

  Reply to this comment
 2. Sali komunisti August 21, 13:48

  Mamuthi (mahamutin) Berisha me leket e shqiptareve beri pershesh per familjen e tij dhe perbanden e kriminelo-hajduteve qe i rrinin pas bythe, duke degjuar e mbajtur ere pordheve te malokut, vetem per te grabitur dhe pasuruar.

  Reply to this comment
 3. PALOQJA IPD-SE August 21, 14:34

  vetem opozite nuk jeni nje hajdut zgjedhjesh del si zagari ne konferenca ik more pijanec dreqi hajdut shko lepija bashes se ne 2015 as karrocier nuk zgjidhet ai vrasesi yt zog gomari me kosha

  Reply to this comment
 4. . August 21, 14:44

  ————————————————————————————

  Ec perpara Z.Rama dhe mos shiko prapa cfare sajon dhe llomotit Ceta-Veriore PD me kriminelin Sali Bisha.

  Z.Rama shpresa e vetme e Shqiperise.

  ————————————————————————————

  Reply to this comment
 5. lejleku August 21, 16:30

  Keta gatuan nje corbe qe as vete nuk ja dine emrin, dhe tani jane bere si ai gomari qe e rrahin nga koka me stap dhe i gjori nuk e gjen dot udhen…..
  Jane bere per te te erdhur keq …gjyna te shkretet…..populli nuk po i menderos me , se ata vete e menderosen deri ne kete dite ….

  Reply to this comment
 6. miri August 21, 18:58

  Socialistet jane te pa afte per tu pergjigjur kesaj opozite kaq negative per fatet e Shqiperise.Vetem duke nxjerre kronikat televizive te deklaratave te opoziteskur ata ishin ne pushtet ata i shkaterron ne syte e publikut Prandaj jo vetem te dish te punosh por edhe te dishe te mbrohesh.Kejo opozite eshte anti Shqipetare ajo varet nga Serbia dhe JANULLATUSI i shkojne pas ata qe kane interesa ekonomike apo jane te pa shkolluar dhe nuk i kuptojne gjerat

  Reply to this comment
 7. SADIKU August 22, 09:17

  Puna me e mire e qeverise dhe e politikaneve te majte eshte: Te mos u japin asnji pergjigje dhe mos te replikojne me TA, mbasi OPOZITA e ka si mision ,jo te beje opozite por, TE SHPIFE DHE VETEM TE MASHTROJE. Mjeri ai qe ja beson thenjet kesaj opozite.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*