O Barroso ka lajthit, o Berisha është bërë fisnik!                   

Ermir Hoxha July 3, 2014 10:02

O Barroso ka lajthit, o Berisha është bërë fisnik!                   

Mesazhi i rradhës i Berishës në  FB, që ndikimin e vet më ç`meritës e ka tek starti me të ngrohtën, të paqmen, të urtën, të përkorën: “të dashur miq!”, a thua se  e një pjesë e njerëzisë e kanë bazuar kushtin e ekzistencës në këtë botë në të qënit miq të Berishës e se për oksigjen kanë mesazhet e tij – që në fakt të tillë trajtohen prej tij – iu kushtua Barrosos dora vetë. Në një lojë fantastike mes guximit të marrë dhe fantazizë së çartur, njehsoi vetën, gjuhën e tij, me atë të zyrtarit të lartë europian.

Dhe kush nuk e ka dëgjuar Barroson atë ditë në parlament, por që sigurisht e ka dëgjuar Berishën 20 vjet me radhë, patjetër duhet të ketë menduar se portugezi i njohur i Brukselit duhet të ketë lajthitur, se ka nxjerrë nga goja të atilla që duhen zënë veshët, se me gjuhën shpatë, ka prerë ç`i ka dalë para; ose e kundërta, që kush e ka dëgjuar atë ditë Barroson, por që nuk i është dhënë rasti që të dëgjojë ndonjëherë Berishën, patjetër ka menduar se ky i fundit duhet të jetë mishërimi i fisnikërisë  në gjuhë, fjalëformim, komunikim, mesazhe.

Ka dhe një kuriozitetet tjetër të madh në këtë mes, se çdo ketë menduar Barroso nëse i ka ardhur ne vesh mesazhi i pardjeshëm i Berishës FB. Le të hamendësojmë për një moment se ç`siklet ka ndjerë nga fakti që e vetmja fjalë që i ka ardhur në mendje, ka qënë “ç`koqe kandari!” (nëse ekziston në gjuhën e tij), por që etika nuk ia ka nxënë ta thotë.

Ermir Hoxha July 3, 2014 10:02
Komento

10 Komente

 1. lisi July 3, 10:12

  berisha s’behet kurre fisnik,me perjashtim te dites se varrimit dhe ishalla qofte afer.
  Qeni i terbuar do vetem plumbin.

  Reply to this comment
 2. hana July 3, 11:11

  Te arrestohet Sali Berisha dhe e gjithe familja e tij per bashkepunim 30 vjeqar me UDBne qetnike serbe

  Reply to this comment
 3. hana July 3, 11:11

  qetniku serb Sali Berisha me gjithe familjen e tij qetnike gruan fliqesir Liri . slobodanka bullatovic. djalin e qiken qetnikushe Argiten dhe Lulzim bashoviqi e Bujar Nishanoviqi..te gjithe duhet te arrestohen vriten si qente e rruges ..kta qetnij derguc e fliqesir …te goditen pameshirshenm..pameshirshem..qe shqiperia te mos rrezikohet me nga keto fliqesira te ndyra qetnike te USBse

  Ne kete intervist Gragisa Katic tregon se si eshet arestuar ne mars te viti 2003 ne dyshimmper vrasjen e Zoiran Gjigjiqit…..http://www.youtube.com/watch?v=STAkvMdkVFU…..kah fundi i videos ndegjoni se i thote se Argen Sveqla …agjent i uDBse fhw KOs ishte arestuar gjithashtu dhe ishion me nji qeli….Arben Sveqja thote Gradiasha * antar i klanit te zemunit -gazetar deh agjent i UDBse skonfirmon Ibrahim Rugova ka intervenuar dhe Arbeni *qetniku shqiptar UDbashi( eshet liruar brenda 4 deri 5 ditesh ndersa ky qen ne burg disa muaj……kjo tregon dse qetniku Ibrahim Rugova ishte njeri i Miloshebviqit,,,agjent i fliqt i UDBse dhe familja e tij Rugova edhe sot perbejn boset e krimit ne Kosove , shqiperi e rajon ..shiqone videon kah funsi ku Dragisha permend qetnikun fliqesir Ibrajhim rugoven qe e nxjer nga burgu ne beograd qetnikun etij..dhete UDBse…Gradisa Katic i afert me Klanin e zemunit dhe UDBne …shok i ngusht i Milorad Ulemek leijas..komandatit te njisiti te beretave te kuqe qe vran Adem jasharin me familje deh masakruan Reqakun….shih minuta 1.21.48 Gradisa thote se jan ne kontakt permanent me qetnikun arben sveqla dhe se shpejti e kan lan mu taku ne qytetin qetnik Nish – Serbi….e gjith .familja e Ibrahim Rugoves me klanin qetnik te saj Bujar Bukoshin, Adnan merovcin, etj etj te lidhur ngusht me klanin e zemunit dhe UDBne dhe tere kohen kane punu per kriminelet me te flit serb ne serbin qetnike ….ja gradisha Katic ne facebook …ku ne listimin ‘Friend” e ka qetnikun arben sveqla……..https://www.facebook.com/#!/gradisak?fref=ts…….ja qetniku arben sveqla me flamur te qtnikut rugova… https://www.facebook.com/#!/arber.svecla

  Qetniku i Kroacise Petar Mandiq….keto dite ne qytetin e Zares me qetnikun e UDBse dhe klanit te zemunit Kristian Golubovic /…shok i ngusht i qetnikut Milorad Ulemek Legijas dhe vrases me pages i UDBse serbe ka vrar me qindra patriot shqiptar ne mbar evropen…p[er UDBne serbe,,qe nga vitet e 1990 e tutje……..* https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1432779343665098&set=a.1376237559319277.1073741827.100007991373293&type=1&theater

  Qetniku i UDBse vrasesi me pages Petar Mandic ne foto ne sipozitiv ne facebook me fliqesiren e USBse vrasesin me pages shiptarzezen per UDB Sabi Kaqanolli …https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203941317641291&set=a.4466242422155.2185493.1472614880&type=1&theater

  Reply to this comment
 4. buki July 3, 11:12

  Qetniku fliqesir Sali berisha duhet te varret midi Tirone

  Reply to this comment
 5. buki July 3, 11:13

  qetniku serb Sali Berisha me gjithe familjen e tij qetnike gruan fliqesir Liri . slobodanka bullatovic. djalin e qiken qetnikushe Argiten dhe Lulzim bashoviqi e Bujar Nishanoviqi..te gjithe duhet te arrestohen vriten si qente e rruges ..kta qetnij derguc e fliqesir …te goditen pameshirshenm..pameshirshem..qe shqiperia te mos rrezikohet me nga keto fliqesira te ndyra qetnike te USBse

  Ne kete intervist Gragisa Katic tregon se si eshet arestuar ne mars te viti 2003 ne dyshimmper vrasjen e Zoiran Gjigjiqit…..http://www.youtube.com/watch?v=STAkvMdkVFU…..kah fundi i videos ndegjoni se i thote se Argen Sveqla …agjent i uDBse fhw KOs ishte arestuar gjithashtu dhe ishion me nji qeli….Arben Sveqja thote Gradiasha * antar i klanit te zemunit -gazetar deh agjent i UDBse skonfirmon Ibrahim Rugova ka intervenuar dhe Arbeni *qetniku shqiptar UDbashi( eshet liruar brenda 4 deri 5 ditesh ndersa ky qen ne burg disa muaj……kjo tregon dse qetniku Ibrahim Rugova ishte njeri i Miloshebviqit,,,agjent i fliqt i UDBse dhe familja e tij Rugova edhe sot perbejn boset e krimit ne Kosove , shqiperi e rajon ..shiqone videon kah funsi ku Dragisha permend qetnikun fliqesir Ibrajhim rugoven qe e nxjer nga burgu ne beograd qetnikun etij..dhete UDBse…Gradisa Katic i afert me Klanin e zemunit dhe UDBne …shok i ngusht i Milorad Ulemek leijas..komandatit te njisiti te beretave te kuqe qe vran Adem jasharin me familje deh masakruan Reqakun….shih minuta 1.21.48 Gradisa thote se jan ne kontakt permanent me qetnikun arben sveqla dhe se shpejti e kan lan mu taku ne qytetin qetnik Nish – Serbi….e gjith .familja e Ibrahim Rugoves me klanin qetnik te saj Bujar Bukoshin, Adnan merovcin, etj etj te lidhur ngusht me klanin e zemunit dhe UDBne dhe tere kohen kane punu per kriminelet me te flit serb ne serbin qetnike ….ja gradisha Katic ne facebook …ku ne listimin ‘Friend” e ka qetnikun arben sveqla……..https://www.facebook.com/#!/gradisak?fref=ts…….ja qetniku arben sveqla me flamur te qtnikut rugova… https://www.facebook.com/#!/arber.svecla

  Qetniku i Kroacise Petar Mandiq….keto dite ne qytetin e Zares me qetnikun e UDBse dhe klanit te zemunit Kristian Golubovic /…shok i ngusht i qetnikut Milorad Ulemek Legijas dhe vrases me pages i UDBse serbe ka vrar me qindra patriot shqiptar ne mbar evropen…p[er UDBne serbe,,qe nga vitet e 1990 e tutje……..* https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1432779343665098&set=a.1376237559319277.1073741827.100007991373293&type=1&theater

  Qetniku i UDBse vrasesi me pages Petar Mandic ne foto ne sipozitiv ne facebook me fliqesiren e USBse vrasesin me pages shiptarzezen per UDB Sabi Kaqanolli …https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203941317641291&set=a.4466242422155.2185493.1472614880&type=1&theater

  Reply to this comment
  • arber sveqla August 31, 20:07

   qa jeni ka shkruni o pisa po ku pe dini qe une udb jom o zdrala,po ne burg jom kan ne meograd tu shku te familja jem edhe hala jetoj atje mos shkruni gjana palidhje.ju lutna

   Reply to this comment
  • arber sveqla August 31, 20:08

   qa jeni ka shkruni o pisa po ku pe dini qe une udb jom o zdrala,po ne burg jom kan ne beograd tu shku te familja jem ne zvicerr,ku edhe hala jetoj atje mos shkruni gjana palidhje.ju lutna

   Reply to this comment
 6. anda July 3, 11:14

  Arrestoni Berishen

  Reply to this comment
 7. anda July 3, 11:14

  qetniku serb Sali Berisha me gjithe familjen e tij qetnike gruan fliqesir Liri . slobodanka bullatovic. djalin e qiken qetnikushe Argiten dhe Lulzim bashoviqi e Bujar Nishanoviqi..te gjithe duhet te arrestohen vriten si qente e rruges ..kta qetnij derguc e fliqesir …te goditen pameshirshenm..pameshirshem..qe shqiperia te mos rrezikohet me nga keto fliqesira te ndyra qetnike te USBse

  Ne kete intervist Gragisa Katic tregon se si eshet arestuar ne mars te viti 2003 ne dyshimmper vrasjen e Zoiran Gjigjiqit…..http://www.youtube.com/watch?v=STAkvMdkVFU…..kah fundi i videos ndegjoni se i thote se Argen Sveqla …agjent i uDBse fhw KOs ishte arestuar gjithashtu dhe ishion me nji qeli….Arben Sveqja thote Gradiasha * antar i klanit te zemunit -gazetar deh agjent i UDBse skonfirmon Ibrahim Rugova ka intervenuar dhe Arbeni *qetniku shqiptar UDbashi( eshet liruar brenda 4 deri 5 ditesh ndersa ky qen ne burg disa muaj……kjo tregon dse qetniku Ibrahim Rugova ishte njeri i Miloshebviqit,,,agjent i fliqt i UDBse dhe familja e tij Rugova edhe sot perbejn boset e krimit ne Kosove , shqiperi e rajon ..shiqone videon kah funsi ku Dragisha permend qetnikun fliqesir Ibrajhim rugoven qe e nxjer nga burgu ne beograd qetnikun etij..dhete UDBse…Gradisa Katic i afert me Klanin e zemunit dhe UDBne …shok i ngusht i Milorad Ulemek leijas..komandatit te njisiti te beretave te kuqe qe vran Adem jasharin me familje deh masakruan Reqakun….shih minuta 1.21.48 Gradisa thote se jan ne kontakt permanent me qetnikun arben sveqla dhe se shpejti e kan lan mu taku ne qytetin qetnik Nish – Serbi….e gjith .familja e Ibrahim Rugoves me klanin qetnik te saj Bujar Bukoshin, Adnan merovcin, etj etj te lidhur ngusht me klanin e zemunit dhe UDBne dhe tere kohen kane punu per kriminelet me te flit serb ne serbin qetnike ….ja gradisha Katic ne facebook …ku ne listimin ‘Friend” e ka qetnikun arben sveqla……..https://www.facebook.com/#!/gradisak?fref=ts…….ja qetniku arben sveqla me flamur te qtnikut rugova… https://www.facebook.com/#!/arber.svecla

  Qetniku i Kroacise Petar Mandiq….keto dite ne qytetin e Zares me qetnikun e UDBse dhe klanit te zemunit Kristian Golubovic /…shok i ngusht i qetnikut Milorad Ulemek Legijas dhe vrases me pages i UDBse serbe ka vrar me qindra patriot shqiptar ne mbar evropen…p[er UDBne serbe,,qe nga vitet e 1990 e tutje……..* https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1432779343665098&set=a.1376237559319277.1073741827.100007991373293&type=1&theater

  Qetniku i UDBse vrasesi me pages Petar Mandic ne foto ne sipozitiv ne facebook me fliqesiren e USBse vrasesin me pages shiptarzezen per UDB Sabi Kaqanolli …https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203941317641291&set=a.4466242422155.2185493.1472614880&type=1&theater

  Reply to this comment
 8. Jimi July 3, 11:45

  Gungen e kurizoz vec varri e drejton!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim