SHËNIM: Strazimirin, kanë dashur ta hanë apo ta vrasin?!

Ermir Hoxha January 13, 2015 14:28

SHËNIM: Strazimirin, kanë dashur ta hanë apo ta vrasin?!

Pas një pauze, rikthehet në rend të ditës çështja e një sherri në korridoret e parlamentit mes dy deputetëve të majtë, Ndoka e Ndreu, përballë Strazimirit të PD-së. Më saktë, goditjeve fizike që dyshja në fjalë, ka lëshuar mbi Strazimirin.

Tashmë, incidenti po shqyrtohet në gjykatë dhe ka qenë pikërisht një riprononcim i Strazimirit, por kësaj here para togave të zeza, që ngjarja e bërë sebep për daljen e opozitës nga parlamenti e mbetjen jashtë për gati 6 muajsh, të rifutej në hullitë e lajmeve të ditës.

E reja është se, sipas “viktimës”, dhunuesit e tij e kanë kërcënuar dhe me jetë gjatë goditjeve.

Vërtet të ketë ndodhur kjo?! Sigurisht që po. Ne të gjithë e dimë se një sherr a një përplasje, shoqërohet dhe me një fjalor të rënduar kërcënimesh dhe ofezash, me efekt kërcënues dhe poshtërues, që më tepër janë produkte të acarimit nervor të momentit, se sa reale.

Fjala vjen, palët shahen nga nënat dhe motrat, por ajo që lëshohet prej gojësh, jo se ndodh realisht: As nënat e as motrat respektive nuk ndodh që në realitet të viktimizohen prej përbetimeve që këmbehen mes palëve në konflikt. Kështu dhe me kërcënimet e llojit fizik, si fjala vjen “të çaj katërsh”, “të thyej në mes”, “ta ha gurmazin”, ose “të ha të gjallë”.

Makabriteti që shoqëron këto shkulme gjuhësh, nëse nuk trajtohet si metaforë, duhet t`i klasifikojë palët si kanibalë.

Nëse puna vjen deri këtu, e nëse ndaj Strazimirit mund të jenë lëshuar të tilla fraza të egërta e të frikshme, i bie që ai të akuzojë kolegët se kanë dashur të hanë, e jo thjesht ta vrasin

Ermir Hoxha January 13, 2015 14:28
Komento

22 Komente

 1. kaqi i vertet January 13, 14:48

  hahahahaaaa 🙂
  humor gebelsian nga parlamenti i shqipove ne nivel salinjsh

  Reply to this comment
  • viktoriI January 13, 21:02

   Per gjashte muej gjykata e nalte merr ne shqyrtim ankesen e kti tullaci qe kishte hanger nji shkelm bytheve, dhe ka 4 vjet qe po kjo gjykate nuk mer ne shqyrtim masakren e salibabes ne 21 janar. I ka kape salushi per k te gjithe gjykatesit. u bien lesht e b. nga frika e tij

   Reply to this comment
 2. messi January 13, 14:52

  Luks i madh per nje vend si Shqiperia te zgjedhe ne krye te ekzekutivit here nje doktor, here nje piktor
  Kur duhet nje ekonomist me laps ne dore.
  Te tjerat (perfshire keta koqet qe zihen me grushta banjove) jane derivat i ketij luski paradoksal qe kjo shoqeri e marre fund i lejon vetes

  Reply to this comment
 3. 4k dhe 2e January 13, 14:55

  une then qe as kane dashur ta hane as kane dashur ta vrasin.
  Kane dashur ti bejne ate punen tjeter 🙂
  Kujdes Strazo se keta te majtet jane te vetmit per te ta futur nga pas.
  🙂

  Reply to this comment
 4. Kariz Matik January 13, 14:56

  Mos e keni gje fjalen per kanibalizmi salinist…?

  Reply to this comment
 5. Ballist i PENDUAR. January 13, 14:58

  e kujt i hyne ne pune ,
  se çfare do ti benin ketij
  do ta vrisnin
  apo do ta dhisnin ,
  Une di qe ky merr leke boll , nga taksat tona me bo VIPIN , e qerosave ne parlament .

  Reply to this comment
 6. bubeqi January 13, 15:05

  une them qe kane dashur ta… 🙂
  po kane ndru mendje se ktij i kan ren lesht lart, po akoma jo posht 🙂

  Reply to this comment
 7. Toni January 13, 15:22

  Po shikoni nga fytyra se car plerash toksike jane strazmiri ne foto duke u konfrontuar share apo ofenduar policine car lesh politikani i thote vetes ky kok penis stramiri,u beme nga 20-vjet neper EU nuk kam pare nje rast te tille si ky pushti ne foto qe ka pas bere xhepistin vidhte njerezine neper xhepa ky eshte strazoooo…

  Reply to this comment
 8. Zoro January 13, 15:37

  Ky Strazimiri nje rrugash dhe mashe e Saliut, nuk ja vlen te komentosh per te.

  Reply to this comment
 9. Tomorri January 13, 17:16

  hahhahaaaa

  Reply to this comment
 10. gjermani i fundit January 13, 17:45

  Dileme hamletiane…ne fillim è shane dhe pastaj e rrahen apo e kunderta? Apo i bene te dyja njeheresh? Une kuptoj qe sikur te kurseheshin rrogat e te tre ketyre do kishim dhjete familje te varfra me pak.

  Reply to this comment
 11. birbo January 13, 18:29

  kush esht ky tipi ne foto qe po e filmon strazimirin?
  e ka vene Strazua vet?
  Njelloj si keta te Rilindjes qe nuk rrine dot pa u filmuar edhe kur shkojn ne hale “te dhjesin per Shqiperine”

  Reply to this comment
 12. SuloKapedani January 13, 19:10

  Strazimirin nè kuvend salushi e ka marr vetèm pèr tè bèrè sherr sepse si debil qè èshtè nuk e ka kuptuar se ja kanè futur vetè ata qè e pèrdorin dhe do shikoni mè vone se ka marrè mision tjetèr .

  Reply to this comment
 13. erion January 13, 19:39

  Heren tjeter zoterinj perqendrohuni tek rrahja dhe mos e harxhoni frymen me te shara.
  Kelyshat e Saliut cfardo ti shani nuk i ben pershtypje

  Reply to this comment
 14. Horri i Shqupit January 13, 21:56

  kjo eshte per te bere kaken te shqupi hahahaha ta hane ke ore ate qeros hudhrash se ha njeri ate bandit

  Reply to this comment
 15. e domosdoshme January 13, 22:56

  Kush e ka pa filmin ” Nje gjeneral kapet rob ” nga ato te xhaxhit e kujton edhe kte kok gencin!!! ky eshte kusheriri i cinxos! 😉 Po si nuk ka ndryshu hic mer burr, provokator atehere dhe isoj tani qe i kan ron lesht!!! Misherim i shprehjes kurv cun!!!!!!

  Reply to this comment
 16. xhateli January 14, 08:36

  tullaci eshte shendoshe e mire ne jete dhe kerkon gjyqe e denime, po per ata te vraret e 21 janarit perse nuk ngrihet nje gjykate speciale per vrasesit Sali dhe Lul Berisha Basha qe nuk shkulen nje qime nga tulla e Stradhimirit, por moren 4 jete te pafajshme, te pambrojtura, qe lane familjet pa baba e pa bashkeshort? Kjo eshte drejtesia? Ky eshte shteti ligjor. Ai rripi tullac, rrip kerkon, pse nuk ngriihet ai gjoja deputet e te beje drejtesi per viktimat ne bulevard, por kerkoka drejtesi per qimet e b… se tij? Harroi ai dhembet e thyera te Imamit nga telefoni i Palokes?? Drejtesi me dy standarde. Hajhd se ne nje grope 2 m do te perfundoni te gjithe o te vdekshem, por boll ia nxite jeten ketij populli. Beni more punen aty, se ndenjet 6 muaj duke u zgerdhire kazinove e jahteve dhe moret kot rrogat qe ju paguan me gjak ky popull. Nuk keni ftyra ju o te paftyret e bojkotit? Mendoni pak se nje popull vuan per buken e gojes e ju bythallaret e kombit merrni para me grushta, sa edhe tullen pa floke e lyeni me xhel. Do t’ju dale per hundesh nje dite… Do t’ju zere haka e ketij populli…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim