Pasi dëgjova Gon Llakajn…

Ilir Metaj February 21, 2016 18:35

Pasi dëgjova Gon Llakajn…

Dëgjova dhe pashë Agron Llakajn me “Tiranës ç’i panë sytë”. Mund të them:

1-Agroni është silikonuar mjaft (jashtë dhe brenda) dhe ka fare pak ngjashmëri me Agronin e para ca viteve.

2-Agroni këndon mirë labçe. Kjo është ngjashmëria me atë të para ca viteve.

3-Spektatorët që po shihnin interpretimin e Agronit live, plasën në duartrokitje kënaqësie vetëm kur dëgjuan fjalët “dhjerë”, “bythë” “rrotë k…”.

Pika Tre është ajo që më bën të meditoj pak më gjerë, e për fat të keq, të ndihem pesimist për të gjithë ne. Dhe në fund mendoj, se titulli më i drejtë i një kënge për Tiranën dhe punën e deritanishme të Erionit do ishte: “Zhulit dhe pisllëkut të Tiranës ç’i panë sytë!”.

Ilir Metaj February 21, 2016 18:35
Komento

88 Komente

 1. cekani February 21, 18:39

  Me ke lexuar mendimet o Ilir Metaj. E mendoj fiks njesoj me ty.

  Reply to this comment
  • raimond vlonjati February 22, 01:55

   Problemi qe trajton Agroni eshte shume i drejte –Fjalori qe ai perdor esht shume i gabuar

   Po qe se do e kishte bere kete humor pa fjalet banale do kishte pasur shume sukses

   Reply to this comment
   • rrota e djathit February 22, 09:37

    edi ia plasi nga maja e parlamentit sales:je rrote kari.e harruat?

    Reply to this comment
   • tom February 22, 12:25

    Jam dakort me perkufizimin tend,raimond!
    Per te shtuar,se ne keto momente,Agron Llakaj eshte me i miri humorist perreth.
    Ne perendim “i masakrojne” politikanet me humor dhe shume prej nesh e dine dhe e kane pare.
    Agroni i pershtatet realitet dhe nivelit,ne ndryshim nga finesa qe perdorin kryesisht anglezet apo edhe amerikanet.Ne Shqiperi ai nivel eshte dhe nese nuk ua thua cope se kuptokjne.Efekti shihet.

    Reply to this comment
    • lona February 24, 07:16

     E kam pare nja 2 ose 3 here por vetem disa minuta, se nuk me besohet qe mund te bejne nje gje kaq banale se vetem humor nuk eshte. Nje show aq I dobet sa kur shoh ata njerezit ne salle habitem me cfare qeshin dhe per cfare duartrokasin.Mua me pelqen A.Llakaj por me ate show qe ben tani vleresimi im eshte zero.Me disa pseudohumoriste qe nuk kane lidhje fare as me aktrimin as me humorin.

     Reply to this comment
   • korçari February 23, 11:05

    Z.Llakaj megjithese ke vite qe banon ne qytet nga mentaliteti ke ngelur nje cope fshatar i trashe ,nje injorant i futur ne kostum te shtrenjte,nje vulgar i cili nxerr nga goja vetem m**,mos u merzit se se shpejti do ngelesh rrugeve.

    Reply to this comment
 2. Helidon February 21, 18:49

  Inteligjenca e njerezve duket nga niveli I humorit qe I ben per te qeshur. Keta jemi ne. Pra meritojme jo nje punetor si Erioni po nje banalitet si Agroni. Ke shume te drejte Ilir Metaj.

  Reply to this comment
 3. Shaqo February 21, 19:00

  Agroni vete skenarist, vete regjizor, vete aktor, vete kendon, vete degjon e vete qesh, bashke me ata qe paguhen e bejne sikur qeshin, vete trap,… kujton se po ben humor sic ka bere dikur, kur njerzit kishin nje fare kulture dhe nuk mund te pranonin kete lloj humori.

  Reply to this comment
  • N.VJOSA February 21, 20:02

   Qe Agron Llaka eshte nje Talent i humorit, eshte e vertete, sidomos si
   i m i t u e s…!
   Ai ka shpesh here batuta te forta dhe ka talent ne zgjedhjen e aktoreve! Krijimin e karaktereve, tipit…!
   Por Agroni ka nje te mete te madhe:
   I KA HYRË VETJA NË QEF…!
   Dhe eshte mallkim i madh kur te hyn vehtja ne qef!…
   Shpesh here,por jo vetem shpesh, por shume shpesh do te beje njerzit per te qeshur,por harron se kur futet banaliteti, HUMBET ARTI…!
   Per banalitete,Agroni eshte S k a d a l… Dhe gjen publik medioker!
   Akoma me shume Skandal eshte programi Agronit kur perpiqet te tregohet kopetent per te gjitha problemet politike!…Dhe kjo eshte teper e rrezikshme se me vend e pa vend ben humor me problemet e Qeverisjes,…aq banal, sa te vjen te thuash:
   – Po kur i dike kaq mire qeverisjen,hajde te bjem ty Agron Rrembythja te qeveritesh, se me fjale i ben Detin Kos dhe malet fusha…!
   Dhe te shperdorosh keshtu Lirine e komunikimit me Publikun e gjere, eshte teper e gabuar!…
   Te tere do ti mesoje Agroni!!!!….
   M e d i o k r i t e t, me i madh bishti se Sqepari!…
   Keshtu eshte kur tejkalohet masa…!
   Prandaj Agroni e kerkon vet jo vetem Kartonin e Verdhë, por ndonjehere edhe Kartonin e Kuq!…

   Reply to this comment
  • adeci February 22, 15:57

   Te lutem, ky tipi asnjehere nuk ka bere humor,

   Reply to this comment
 4. Doli vici ne AL-PAZAR February 21, 19:04

  Edhe une keshtu mendova.Madje mu kujtua ai polici te portokallia e top chanell,qe thote:Ti e di ,une ha mut ndonjehere.Sic duketGonja do te kompensoje mungesen e Ajes, dhe thote:te ha nje cike se marr shume leke.

  Reply to this comment
 5. DIA February 21, 19:08

  Po qe Agroni nuk e ka bere dasmen me kursimet e pensjonit te mamase nuk e vure re po qe Agroni ka punuar ne minjere e nuk shiste fiq nuk e vure re, po qe ata qe duartrokasin Agronin nuk kane nevoje per teser partie nuk e vure re, po qe Agroni kendon e flet me perate e tij dhe jo me djersen e gjakun e shqipetareve nuk e vure re, po qe Agroni nuk lepin bythen e askujt si ty nuk e vure re, shume gjera nuk paske vene re ose nuk deshe ti vie re.

  Reply to this comment
  • Vojsava February 21, 19:44

   Po qe Agroni flet banalitete duke u paguar me taksat tona ne nje TV kombetar e vure re? Po c’borxh I kemi TV kombetare qe na sjell llum ne shtepite tona ne orare familjare? Sigurisht qe mund te nderroj edhe kanalin dhe ashtu e bera, po kjo eshte ajo qe bej une me moralin tim. Tv qe perfiton nga taksat tona duhet te kete moralin e saj per te mos lejuar llum te tille.

   Reply to this comment
   • tomi February 22, 00:27

    Vojsava ku jeton se vetem ne Shqiperi nuk jeton sepse sapo ia bere muuuuuuu. E para, Vizion+ nuk eshte tv kombetar por edhe po te ishte nuk do te paguanim takse sepse takse paguhet vetem per tv publik qe i bie te jete RTSH. Keshtu qe i bie me mire te mbash gojen mbyllur sesa te tregohesh nje idiote, ashtu sikunder u tregove nese jeton ne Shqiperi. Nese jeton jashte ben mire te informohesh.

    Reply to this comment
 6. Hermolina February 21, 19:10

  Agron Llakaj je kthyer ne nje person teper vulgar qe te vjen ndot ta ndjekesh cfaqen e tij.Turp te te vije Agron qe ke guxim te hedhesh balte mbi punen e Z.Veliaj.. qe po pastron, sistemon dhe rregullon Tiranen.Kush ka vene syze te errta dhe sdo ta shohe ben mire te heshte se jo ti po askush nuk e nuk e nxini punen e ketij njeriu.Smund te mbulohet dielli me shoshe thote populli yne. Shqiperise i duhen me shume njerez si Z.Velija dhe jo si ju qe nuk le gje pa i vene bisht askujt pa shikuar veten si je katandisur. Je nje mjeran me nje mikrofon qe je bere teper teper vulgar dhe i peshtire. Nga ato qe derdellis ne cfaqen tende eshte qarte ti nuk do shtet. Ti predikon sikur kerkon shtet por ti je kundra gjithckaje qe kjo qeveri po be se jeni mesuar rrumpalle dhe pa rregulla e pune . Por kjo kohe ka perenduar per nje takem si ty. Shume shume na ke deziluzionuar or Agron.Ke mbetur ne vend ,ke ngrire ne kohe.Vulgariteti nuk do te te coje larg mendohu kur flet mos te te flasi goja para mendjes.

  Reply to this comment
 7. ndunuthi February 21, 19:15

  Idiot 12 karatsh goni…

  Reply to this comment
 8. ARBER February 21, 19:17

  Humorin me banal ne Shqiperi e kemi tani ne te ashtu quajturin Al Pazar. Te vjen turp kur shikon aktorin nga me te miret imitues,qe interpreton vetem ndyresi ne skene,pa e kuptuar as ai vete se c’far felliqesi nxjer nga ajo goje.Skenarist dhe interpretues shume i ulet.Ishe shume me i nderuar kur tregoje dhe beje humor me babane per letrat higjenike qe ja prure nga turizmi i Gjirokastres.

  Reply to this comment
 9. Andrea February 21, 19:21

  Ky injorant me emrin Agron po del gjithnje e me teper zbuluar si perfaqesues i asaj klase qe jane me plot kuptimin e fjales llumi i ketij kombi.E vetmja aritje e ketij karagjozi eshte imitimi i njeriut me te uryer te kombit Sali Berisha dhe kjo me teper sepse jane i njejti brume.

  Reply to this comment
 10. Ndunuthi February 21, 19:29

  Ai fare gon gomari vejeni re se si qesh…

  Reply to this comment
 11. Fokus February 21, 19:30

  Agroni nuk eshte humorist, por karagjoz I Memalijt. me teper se humorist eshte skandaloz. I. Foto

  Reply to this comment
 12. info analitike February 21, 19:36

  Oh ja ku e nxori perseri koken Ilir Metaj. Gjithe kohen kur Llakaj tallej me berishen nuk i ra ndernend Ilirit per vulgaritetin e humorit perkundrazi turma rilindese ferkonte duart nga qejfi. Sot qe radha per tu tallur i erdhi hipokriteve rilindes i paska ardhur zeri Ilir Skorpionsit. O Ilir c’behet nga Vlora se nuk po i degjohet fare zeri Lelit per ndonje pune. Po tallet gjithe vlora me te per aftesite menaxhuese po ti aha nuk ndihesh. Te vjen zeri sa here duhet te dalesh si megafon i propagandes.

  Reply to this comment
  • BLACK SWAN February 21, 22:19

   o info ,je mire nga mendja ti ?!
   ti e di qe do ngritur nje gjykate penale per bastardim te shqipes ,dhunim te qytetarit ne emer te kesaj te ashtuquajtur “spektakel ” ku ishte humori aty ?
   nje super kenge qe dhunohet ne ate fare feje nga nje ..silikon ,mire e ka gjet ky .nje grup te rinjsh qe ne teori jane ne faze edukimi qe i bejne iso nje trapi ,i cili ka ngelur si relike pa lidhje as me humorin as me satiren …se ironine se di as si shtepi .
   ai Profesor Fuga qe me can kaptinen me cdo status fb te Rames ,ka ndonje fjale per kete dhune verbale e psikologjike qe i behet cdo lloj moshe ???
   lere kete per Veliajn se ishte skandaloze , po ato skecet me vjerre e nuse qe fillon e mbaron “mut ,mut mut ” ,ai te shtepia e tij mase ha mut 24 ore ne dite dhe e meriton ,po nuk eshte tradita jone ajo dhe nqs mendon se ben per te qeshur ca torollokae qe dhe paguajne ,ateher jane te gjithe per ne neuropsikiatri .

   ai autoriteti i medies ,gjalle eshte ? ka ndonje te gjalle ne ate vend te nemur dhe cmendur ?????
   oj ngeli Xhesika dhe Rrota e …ne faqe te pare te cdo gazete ,behet dhe lajm kryesor IDIOTESIA .
   hajt pra se na u shpif ,do apo nuk do te detyrojne te perdoresh fjalorin e tyre banal …te humbet vlera ,edukata dhe shkolla

   Info ,nuk zgjidhen problemet duke nxjerr nje tjeter problem ,kjo e ketij Llaka Llakes ,eshte skandaloze dhe duhet nje reagim nga autoriteti mediatik ,shoqeria civile dhe rrjetet sociale
   Leli eshte dicka tjeter ,sot nuk flitet per Lelin
   aman Info ,se mos me nxjerr dhe mua rrrrrrrilindase ,se e di qe nuk u perton replikave ,replikon dhe me veten
   po me mua merre qete .

   Reply to this comment
   • info analitike February 22, 07:22

    black swan,
    Nuk e di se c’te ze nganjehere me mua por ne komentin tim une nuk bera nje sermon mbi vlerat artistike, etiko-morale te humorit te Llakajt. Thjesht vura ne dukje sjelljen hipokrite te militanteve politike.
    Ti tani e paske vene komentin tend ne planin e nje “Indignez-vous ! “.
    Persa i perket gjuhes shqipe me duket se po kapesh me personin e gabuar sepse jam nder ata qe ne komentet e mia i kam kritikuar shpesh shtremberimet e gjuhes shqipe.
    Ti me te drejte indinjohesh per vulgaritetin e humorit te Agron Llakajt por duke pasur parasysh se kemi nje Kryeminister qe cileson ata qe nuk e votojne “budallenj” ashtu sic kemi nje Kryebashkiak qe kritiket i quan “derra”. Kemi nje paralament qe perfaqeson vendin qe ia kalon shume here vulgaritetit te Llakajt. Ashtu sic kemi “Vrimen” si perfaqesuese e vlersimeve letrare te shoqeruara me vleresime estetiko-etike madje edhe per cilesine e libralidhjes. Pas gjithe kesaj ti me pyet mua per Agron Llakajn!!! A e kupton qe ate vend e ka pushtuar qelbesirelleku??? Ti merakosesh per gjuhene Agron Llakajt!!!
    Une nuk i ndjek shume transmetimet e tv shqiptare e as nuk ia kam shume idene e programit por duke gjykuar nga titulli “Al Pazar” nuk kam kushedi cfare pritshmerishe ne aspektin etiko-kulturor.
    Mua keto reagimet me shperthim te vonuar me duken tendencioze pasi ky program nuk ka filluar dje. Pastaj le te ankohen per nivelin, ja fillo ti e para, meqe e ke kaq per zemer, dergoji nje leter organeve kompetente ku t’i shprehesh indinjaten tende.
    Mos harro te indinjohesh edhe per “kengetaret”, “shkrimtaret”, “analistet” etj. qe Shqiperia i ka me bollek.
    E se fundi, me fal o Swan po me kete koment ia ke futur kot sepse problemet zgjidhen nga koka jo nga bishti.

    Reply to this comment
    • Ernest February 22, 14:53

     Ino Analesh… ik o budall ne Elbasan.E mos dil me nga cmendina.

     Reply to this comment
     • info analitike February 22, 21:06

      E shikon o Black, ky Ernest i shkrete edhe nje fjali- sharje nuk eshte ne gjendje ta shkruaje sic duhet.

   • intelektuali February 22, 10:19

    AGRON LLAKA DHE VISION PLUS JANE PASQYRA E POLITIKES SONE KOMBETARE

    Apo e harrove kaq shpejt intervisten muzikore te Kukumjackes se Kuqe Rudina Xhunga me kriminelen gjakatare Nexhmije Hoxha si nje KOMEDI amorale shume me e shpifur se ajo e e Gon Llakes me fadromistin e Edvinit Erjon Veliaj qe po perpiqet me frazeollogji enveriste te betonizoje edhe fijet e fundit te barit tek Parku i Liqenit qe me pare njihej si Shen Prokopi.

    prandaj:

    edhe John Kerry zgjodhi Shqypnine tone per te depozituar Armet Kimike te llahtarshme te Asadit ne mareveshje ne terrin e nates me rilindasin Edi Rama, por me pas nuk i zorit fare te sillte edhe kamikaxet e Sadamit pa i u dridhur fare qerpiku i syrit

    sepse:

    o Mjellma e Zeze si qumuri i Memaliajt te Gon Llakes

    AGRON LLAKA DHE VISION PLUS JANE PASQYRA E POLITIKES SONE KOMBETARE

    Reply to this comment
    • BLACK SWAN February 22, 14:57

     Ju keni gjithmone te drejte i nderuar 🙂
     megjithate
     sa per fije bari ,leri se kane ngrene per 50 vjet vetem bar ,sidoqofte betonizimi nuk hiqet duke rrahur policat , duke nxjerr hero ate Gonxhe Altinin ,dhe as duke kenduar perversitete ,qe jo vetem nuk edukojne asgje ,por banalizojne dhe ate repertor qe duhet te ishte shpallur pasuri kombetare .
     nuk di une te kujt jane/jemi pasqyre ,por ka ardhur dita te ndryshojme …
     kamikazet e Sadamit ? gjeni ndonje nga ata njerez aty ne TR ,pyetini mire per te kaluaren e tyre ,do shihni qe ngjasoni si dy pika uje ,do shihni qe sot Kary dhe dje CIA , si mish per top ju lane juve ne Spac dhe ata kamp me kamp vetem per te ruajtur mjekren e palare te Khomeinit dhe cdo regjim qe vete amerikanet mbajne ne fuqi …..

     Info
     “Indignez-vous ! “.
     [me te gjithe info ,pa krahasuar te keqen ,pa kompromis me idiotet ]

     Reply to this comment
     • intelektuali February 23, 08:19

      Jo vetem policet dallkauke te Rilindjes Socialiste, por vete BOSI pa shkolle dhe lakmitar Edi Rama duhet te haje dajak dite e nate nga shoqeria jone e pjerdhur civile, sepse eshte fajtori kryesor i betonizmimit te Tiranes qe po te hypesh ne Kullen e Vodafonit te duket sikur eshte Kandahari i Afganistanit, bile akoma me keq.

      Me mire mileti te shikoje ne Vision Plus Agron Llaken qe nuk ka vrare njeri me shakate e tij me kripe apo pa kripe, sesa Mermangen e Zeze Nexhmije Hoxhen qe ka mbushur lumenj me gjak njeriu ne Shqypni, ne nje interviste muzikore te turpit dhe rezilit e sajuar me mjeshteri enveriste nga Kukumjacka e Kuqe Rudina Xhunga si nje operete mallengjyese per VAMPIRAT gjakatare te regjimit te Partise se Punes.

      Ne intelektualet properendimore qe u vrane dhe u masakruan nga Enveri dhe Nexhmija nuk ngjajme si dy pika uji me kamikaxet e Sadamit, as me vrastaret e Guantanamos, as me Ujguret kineze qe John Kerry po kerkon t’i sjelle ne Shqypni, sepse mendon qe vendi yne nuk meriton me shume se LHL-te e Asadit dhe azil per kriminelet dhe vrastaret boterore qe ja ka friken edhe Obama, sepse ne, o Mjellma e Zeze si qumuri i Memaliajt te Gon Llakes ishim intelektuale me diplloma perendimore ne xhep dhe nuk kishim vrare asnjeri, por e deshem Vatanin 70 e kusur vjet me pare vetem ashtu sic po kerkon te behet sot, pjese e Botes Demorkatike, por qe nuk ka asnje shans me kete klase enveriste politike qe shitet per dy aspra, prandaj mos ta kerkojme fajin ne dhe te huaj.

 13. Jimi February 21, 19:48

  S’ka si te ndodhe ndryshe! Arti i vertet skenik i humorit, dhe jo vetem ai,po perjetojne krizen me te thelle te ketyre viteve te tranzicionit. Varferia artistike e skenes sigurisht qe ka krijuar nje vakum, por teoria e kompensimit eshte e tille qe nuk lejon boshllek dhe si i till ai, arti i vertet eshte zevendesuar ne menyre te vrulleshme nga “arti i rruges”! Ne leksikun e artit te skenes rendom ne cdo hap ndeshesh me zhargonin e rruges. A thua ky eshte mesazhi i vertet i artit skenik!?
  Ne raste se njerezit frekuentojne skenat e teatrit e te humorit, shkojne me mendimin qe ne to te gjejne dicka qe u mungon por edhe qe i kenaq nga ana artistike e estetike,por c’ndodh, pikerisht ate qe kerkojne atje ku duhej nuk e gjejne !?
  Njerezit me humorin dhe zhargonin e rruges ndeshen cdo dite dhe me te lehtesisht edhe mund te qeshesh ne rruge, keshtu qe ky lloj humori qe e ka vendin ne rruge nuk eshte e nevojshme te vije ne skene.
  Metamorfoza e “shoumenit” A Llakaj eshte e pa imagjinushme,si edhe shume te tjereve qe kane ber art ne te dy epokat Tanime duket qe varferia artistike e tij nuk arin ti kenaqe e ti relaksoje spektatoret me artin e vertet dhe mundohet qe ti bej njerezit per te qeshur, ne menyre te sforcuar me zhargonin e vulgut!

  Reply to this comment
 14. Ajna February 21, 19:57

  A e kupton o Gone kush je ? Nje humor burgu qe po na hap barkun.. urgjent i duhet Vizionit te largoje kete rrugac qe eshte me andropauze☺ haha i mungon Aja palacos, nje merite ke vetem imitimin e Sales dhe pastaj nje zero e madhe, te ka ikur koha!

  Reply to this comment
 15. mireli n February 21, 19:59

  Per te qeshur e per te qare humori i Gones. Banalitet, rrugaceri ne ALPAZAR. Po Goneja tani ka leke .Kritikon pa limit,pergojon ,llafazaneri e papare. Ske faje o Gone.
  Dy femijet me shkolle private tap-topi i ke rregulluar. Djali ne Prokurori e vajza ne Kontrollin e Shtetit. Pale Kostandina e mbaroi “Universitetin” e Elbasanit ne moshen 55-vjecare dhe nga bukepjekse e emerove ne Drejtorine e Pergjitheshme te KESHIT me dtyre ekonomiste. Goxha karriere familja jote o AGRON LLAKAJ. Tani thur ndonji kenge labce per familjen tende biologjike e pastaj dile ne mexhlis e llape per te tjeret.

  Reply to this comment
 16. Selimi February 21, 20:06

  Asnjehere Goni nuk eshte tallur me Salen por e ka imituar ate, se nese
  Gonia do e quante Salen rrote k… do ishte zhdukur nga faqja e dheut i tredhur

  Reply to this comment
 17. erigersi February 21, 20:08

  irdhi koha gones te lsargohet emisjon qe nuk shikohet me familjen

  Reply to this comment
 18. DIA February 21, 20:12

  Vojsava e vura re qe flet banalitete po kujtova mes e ben qe te marre ndonje cmim te madh nga ministja e rilindjes sic mori permbledhja me fame boterore dhe kulture te kulluar VRIMA dhe pastaj kujtova mes thoshte te gjitha fjalet e kryeministrit tone te dashur se ne meqe flet banalitete e beme kryeminister edhe Gonja mendoj te perdore dhe ai banalitete meqe ne shqipetareve na pelqekan.

  Reply to this comment
  • @DIA February 22, 08:44

   Ndjese per nderhyrjen… po kjo ka vetem nje emer..

   Agron Llakaj = Banalitet e vulgaritet…

   Dikur e shihnim familjarisht, tani na vjen peshtire ta shohim edhe vetem.

   Komentet e tjera jane fol e kalo kohen se nuk ke çfare te besh o DIA

   Reply to this comment
 19. vasili February 21, 20:28

  Keta si puna e llakajt, jane katundare qe ne saje palacollekut dhe banalitetit,bejne te dhjesin ne breke maloket dhe bashkefshataret e tyre qe kane desantuar duke kapur institucionet dhe token qytetare.
  Populli turk ka nje aforizem:
  Katundari qe te behet qytetar i duhen 7 breza dhe nqse arrin te behet qytetar i fisem,vdes nga kenaqesia.
  Por lloji i Saliut dhe i llakes,neper breza do te behen dhe me te neveritshem se te paret e tyre.

  Reply to this comment
  • Beba February 21, 21:22

   Agroni eshte mjaft i talentuar. Por kjo kenge nuk eshte humor. Ai ofendon punen e nje institucioni shteteror sic eshte Bashkia dhe aq me shume kryetarin e saj dhe me e mira do te ishte per te te kerkoje falje publike…Une kam respect for Veliaj dhe ai po e ben Tiranen lule!! Bravo Veliaj!!!

   Reply to this comment
 20. Mediokeritet February 21, 20:44

  Kur njerzit qeshin me gojen e nje njeriu qe nxjerr vetem banalitete ai nuk eshte me humor! Por ne kete Shqiperi te mjer ska mbet gomar e fshatar pa tall menderen, pse mos ta talli dhe ky tani. Ky qe gjithe jeten nxirrte qymyr tani na e llangos surratin te na duket modern. Mjer ne

  Reply to this comment
 21. ZARELI February 21, 21:01

  ISH humoristi a.llakaj eshte si limon i shtrydhur qe ska me lenge mundohet te beje te qeshin me ofendimet qe u bene te tjerve po shyqyr qe na kujton shpesh babi noken mami driten se helbete kemi merak per ta. DO beje mire qe mos te dal me ne ekran me ate fjalor te piste ta ruaj per ne shtepi te tij

  Reply to this comment
 22. Beba February 21, 21:18

  Agroni eshte mjaft i talentuar. Por kjo kenge nuk eshte humor. Ai ofendon punen e nje institucioni shteteror sic eshte Bashkia dhe aq me shume kryetarin e saj dhe me e mira do te ishte per te te kerkoje falje publike…Une kam respect for Veliaj dhe ai po e ben Tiranen lule!! Bravo Veliaj!!!

  Reply to this comment
 23. Arben February 21, 21:20

  KUR IMITON SALIUN ESHTE HERO.

  KUR SHAN DELFINAT E RAMES ESHTE BURRE I KEQ.

  JENI NJE REDAKSI SHUME E LODHUR.

  Reply to this comment
 24. Demokrati February 21, 21:55

  Per “humorin” e diteve tona eshte e nevojshme qe te mbahet nje Plenum IV i Partise. Keta duhen denuar, jo Fadil Paçrami, Todi Lubonja, Millahaq Luarasi etj., qe para ketyre karagjozve ishin lule!

  Reply to this comment
 25. gjermani i fundit February 21, 21:59

  nuk eshte faji i Agronit, jane kohet kur vulgariteti shet mire. Ndryshe publiku nuk do brohoriste, prandaj Agroni shet m..t se ai publik ate pjate ka qejf. Megjithate eshte shperdorim talenti, ky lloj humori nuk eshte jetegjate. Nje tjeter profesor, a pronar universiteti a çfere eshte, imagjinoni Benjamin Franklin qe themelon Pen University dhe Henri Cili faqeShapka qe ka themeluar universitetin evropian, ky Cili ne emision i tha Veliajt se keshtu i donte trapi, kjo gjuhe mbizoteron qe nga puseta e deri tek red carpeti.

  Reply to this comment
 26. Bamir February 21, 22:09

  Autori i pershtatet publikut.
  Edhe politikanet i pershtaten zgjedhesve.
  Pse jo?

  Reply to this comment
 27. Dino February 21, 23:11

  Gonja eshte talent e do qe goni do ju mirkuptoj por do te bej nje vrejte Shikoj be sall femije nen moshen18 vjec kjo eshte e pa pranushme pershendetje gone floriri

  Reply to this comment
 28. Hason skuthi February 21, 23:35

  DELETED

  Reply to this comment
 29. pk February 22, 00:20

  na i nxirrni dhe skecin ta shikojm

  Reply to this comment
 30. # February 22, 00:21

  Do ken uruar ato te humorit shkodrane Gonin te hyft vetja ne qefe.
  Nji urim i tille jo do c’ka do.Dhe jo nga kushdo.Po nga qyteti adhurues i humirt me tradita si shkodra e ka turbullue mendjen e Gonit si vertet absolut humorist i kulluar por qe me ket skeq ka dal komplet shpuar nga shpejtesia e rrotes se k…t me iso,mo iso djema (grupi) pa mbarim.

  Reply to this comment
 31. FREDI February 22, 06:44

  amatori memaliajt amator ngel fshatari qytetar nuk behet kurre

  Reply to this comment
 32. çifuti i madh February 22, 07:14

  na qenkan zemeruar gjithe komunistet e rinovuar se ju paska share Agroni çifutin e vogel Erion!!!!
  JU JENI TE PAGABUESHEM SHOKE TE QARKORIT!!
  TE RROJE PARTIA!! FAJIN E KA SALIU!!

  Reply to this comment
 33. shqipe February 22, 08:41

  Po vertete, Agroni, vlersohet si imitus… Por dhe kete e ka bere sakt ,vetem tek Saliu dhe po kaq sakt, (Kujt i kujtohet), tek indjeri Pjeter Arbenoro! Dhe s’ka mundur me si imitus.Kaq. Humori i Gonit tashme, s’habit kend,vec atyre qe perpiqen te qeshin shume ne salle…C’u be aktorja jaja?! E vetmja lule atje,packa pse ish e mbjellur ne vazon me pleh jo kafshor!… Mbaj mend, qe prisja te hynte ajo,me, “Amore shoko Agron,shoku Agron….”Dhe s’i ndiqjq me. Shkurt humor kooperativash akoma… Do i quaja,bashk me ate emisjonin e Canit,turp te Shqipris.Love sot ka ber’ goxha arsyetim,bravo…

  Reply to this comment
  • info analitike February 22, 21:16

   …e te mendosh qe kjo shqipja ka qene “msuse”! E shikon o Black qe shqipja pasi e ka masakruar per se mbari gjuhen shqipe te ka rezervuar edhe nje lavderim. E ke ngazellyer edhe me teper se kur shijonte ate te gjyshes.

   Reply to this comment
   • shqipe February 22, 23:00

    Hahaaaa… Ndjehem komod, qe me lexon vjedhurazi…Nejse,si me thua,t’a hedh poemen: “Maliqi dhe hankoshkopja?!” Jepem nje sinjal te lutem,se s’dua t’a bej nese s’do!…

    Reply to this comment
    • info analitike February 23, 08:11

     Po c’vjedhurazi o derezi kur komentet jane publike! Mos i bej kot qejfin vetes po meso te shkruash shqip se je simbol i deshtimit te luftes kunder analfabetizmit.

     Reply to this comment
     • shqip February 23, 11:18

      Po moj po,por pse i shmange pyetjes Veronike?

     • shqip February 23, 12:57

      O Love!

      S’jam derezi,
      jam dere bardhe.
      E zeza je ti,
      madje dhe me bale…

      Kush ty s’te njeh
      (Gjidi backallome!)
      Moj,e ter’ hale,
      E haleve prone.

      Zvarr’ neper forume
      m’u si kakezez…
      Ke mbet, si shkop shurre,
      shkordhur, gjer ne rreze…

      Me 9.te pseudonime,
      na sillesh verdall…
      Ke mbetur e vetme,
      o mushke gerdalle…

      Nje here je “Love”
      tjeter here je “Info”
      Nje here “Black” kafe..
      Tjeter here, tifo…

      Nje here je “Derhan”
      Tjeter here “Cifuti”
      Por nuk fshihesh dot
      O Love, m…sterr…

     • info analitike February 23, 14:55

      Nje qe eshte ushqyer me ate te gjyshes nuk mund te mos shkruante hale ne vargje. Po ti qenke edhe cyryk nga trute e jo vetem derezi se je bere lemsh me vete e nuk di as te dallosh personat qe shkruajne ne forum. C’njeh te gjithe kur ti mezi njeh veten. Vazhdo ha ate te gjyshes se me sa duket eshte e vetmja gje qe di te besh mire.

     • shqipe February 23, 18:47

      Thuaja ndonje tjetri ketu,jo mua qe te njoh dhemballet…
      A s’je ti “Info”, “Love” ,dora vet? A s’je ti info,edhe “Black?” ,A s’je ti info,edhe “intelektuali”, i leshit?A s’je ti info,edhe “cifut i madh?”, A s’je ti info, “Derhani? “, A sje ti info edhe “demokrat?” Kudo je ti qe ke shtrire thonjt’ e tu ter manikyr,nxir!… Shkurt ,Tek “Dita” Vetem ti je delja e zeze,packa pse fshihesh si gjithnje pas emrave te tjere,moj e dhjer / qe kur ke lere… Nejse, prap s’iu pergjigje pyetjes time?Jepma lejen dhe do shoc po s’te bera dhun! (Ama,c’them dhe une),Ti je vet dhuna… Wauuuu,per pak harrova,se me foshte gjithmon gjyshja mue” O Love,o love!,Eeeee… i foshja une. Me foshte ajo: – A c’me ha mun!…

 34. @Gone February 22, 08:44

  Kjo ka vetem nje emer..

  Agron Llakaj = Banalitet e vulgaritet…

  Dikur e shihnim familjarisht, tani na vjen peshtire ta shohim edhe vetem.

  Reply to this comment
 35. Prej Shkodret February 22, 08:59

  Ju e ngaterroni “humorin me politike” dhe “politiken ne humor” Kurse Agroni jo.

  Reply to this comment
 36. petja February 22, 09:31

  kam patur bindjen se llakaj eshte karjeriste i semure i ka pelqyer vetja dhe cmirezi ndaj kolegeve konkuren

  por kjo qe pame ne alpazar e tregon se eshte i paedukate dhe ka mbetur fshatar

  Reply to this comment
 37. Shqipe February 22, 09:38

  Sa te kesh publik te tille medioker, qe nuk te fershellen por duartroket vetem per fjalet me vulgare te zhargonit te rruges qe vjell nga goja(jo vetem ti), je ne rregull karagjozi Agron.
  Ti e di mire qe humori i vertete eshte per inteligjentet, por me kete publik qe shoqeron shfaqjet e tua(krihi lesht dhe lerja morrat brenda), ti tregohesh i zgjuar se ashtu paguesh me mire, por ne te njejten kohe e ke ulur nivelin artistik ne zero.

  Reply to this comment
 38. ervin February 22, 10:24

  ISHTE NJE SUPERKENGE PER PLEHRAT QE NA DREJTOJNE SHQIPERINE DHE TIRANEN.. ZHULIT CI PANE SYTE THOTE KY SAHANLEPIRES , KELLIRE SIC ISHTE ASHTU DHE ESHTE TIRANA VETEM PO NXJERR MENYRA PER TE NA RRJEPUR KY ERJON DOBICI PLEHRA

  Reply to this comment
 39. SHPIGEL February 22, 11:51

  Der Spiegel
  Agroni Llakaj eshte nje aktor i guximshem.
  Shqiperia nuk ka ligj qe te ndaloje dhe te denoje EVILET qe presin pemet.
  Agroni i tha STOP prerjes se pemeve me humor ne emer te popullit.
  Kush pret Pemen Preft Koken ,
  Faleminderit Agron Llakaj,

  Reply to this comment
 40. SHQIPE February 22, 11:53

  E keqja me Agronin kohet e fundit eshte se e ka marre shume seriozisht se duhet te perdhunoje cdo veprim politik e aty ku veprimet politike mbarojne e e sheh se shikueshmeria bije,une kam kohe qe nuk e ndjjek psh ,kapet me pushtetin vendor ,me Bashkine .Pra analiza ime modeste eshte se kur fillon e mesohesh me suksesin aty fillon e tatepjeta e talentit e detyrimisht kapesh ku te mundesh .Nje gabim te ngjashem beri edhe nje star i humorit ketu ne Greqi kur talli Soiblen ,ministrin gjerman te financave per gjymtimin e tij fizik.Ne rastin konkret fillimisht u kundersulmua nga shoqata e invalideve greke e me pas ishte shoqeria civile ajo qe e denoi publikisht .ketu ndodh e kunderta ,behet sllogan per shoqerine civile .

  Reply to this comment
 41. Ardiani February 22, 12:20

  Me ka pelqy humori i Agron Llakajt dje me Berishen, sot me Ramen apo Velien. Neser me kedo tjeter. Eshte Humorist Agroni, jo militant partie. Kete nuk kane si ta kuptojne militantet e PS te cilet duan qe Agroni te merret gjithe jeten vetem me Salen dhe te therrase gjithmone RRO(f)TE RAMA.

  Reply to this comment
 42. Jimi February 22, 13:06

  Po te drejtohesha ne emer me duket se po te bej nder te madh!
  I nderuar karagjoz ty vertet drejtoria e “VIZION PLUS” nuk te ka pushuar nga puna dhe kjo nuk eshte cudi,pasi kemi te bejme me maredhenie te ndersjellta komerciale, por e rendesishme eshte se ty te ka pushuar nga puna publiku artedashes, vetem me kete ti nuk e ndreq dote ,pavaresishte se edhe per disa kohe do te besh karagjozlleqe deri sa te shtrydhin edhe ate pake “leng” qe te ka mbetur.

  Reply to this comment
 43. ilir February 22, 13:42

  Kur te hypen vetja ne qef, natyrisht ke arritur fundin.
  A shikoni se si po behet humori tani. Vetem me banalitet dhe terhea rreth vehtes pjesen me te ulet te shoqerise.
  Ka vende per kritika por se si po e bene humorin Agroni apo edhe ata te portokallise, eshte turp.
  Ky agroni ne fakt duhej te ishte bere deputet qe te mbyllte gojen se na cxau koken. Kujton se eshte me i mencur se te gjithe ne shqiperi.Nje cope katundari,Palacoja i mbretit. Mir i thote njeri sot, eshte fryre me keq se kurvat qe duan te behen protogoniste. Nuk ju duket si prej silikoni?

  Reply to this comment
 44. Luan Ymeri February 22, 14:32

  Nuk kisha ndermen te merresha me kete teme,por duke pare reagimet dhe komentet e bera,jam shume dakort me pjesen me te madhe te tyre,eshte turp te katandiset ne kte derexhe humori i yne nga nje humorist qe ka pasur nje emer te mire,por eshte katandisur mos me keq,na eshte bere analist,politikan,opozitar,pushtetar e ku di cfar tjeter.Eshte megjithe mend per te ardhur keq per kte degradim qe po kalojme

  Reply to this comment
 45. alia February 22, 15:43

  Agroni ka degraduar teresisht,pa moral,pa edukate,flet vetem pislliqe.

  Reply to this comment
 46. temujin February 22, 16:52

  Ca ishte kjo, ora letrare ne fillore…ku jane argumentat…Goni aq prodhon se ate profesion ka, humorist (artist i bere vete me sakte)…po ju qe jeni gazetare mainstream…ne kete vend po pertohet edhe mendimi…prandaj do shkoje (si thote Goni)per lesh…

  Reply to this comment
 47. XXXL February 22, 17:15

  O “Rrota e Djathit” qenke tamam Rrote K… , te pelqen humori ne familje me k… e p…, qenke familje semafori.

  Reply to this comment
 48. info analitike February 22, 18:29

  Pas qyfyreve te publikuar ne faqen e Kryeministrise cilat jane 3 pershtypjet e Ilirit?
  http://www.lapsi.al/lajme/2016/02/22/kryeministria-shp%C3%ABrndan-gallatat-e-ram%C3%ABs-me-vu%C3%A7i%C3%A7-n%C3%AB-samitin-e-berzh#.VstDlub4bPJ
  Edhe Edi po ecen ne hapat e te mencures Joleza, asaj qe flet 5 gjuhe te huaja me mesatare 10 por nuk e di se ku fle e ku zgjohet.

  Reply to this comment
 49. Saimir February 22, 22:16

  Agroni po ben ate qe ka bere gjithmone. Dikush e ndjek e dikush tjeter e urren. Por kur kritikat vijne nga likja qe gjurmon kafenet ku ulet sadriti me koçon per te rene ne sy nuk ka gje me te peshtire.

  Reply to this comment
 50. Devolliu February 23, 01:02

  Ky Agroni është një humorist i shikueshëm e i dëgjueshëm, falë talentit që i ka falur natyra e falë punës që bën. Por nga ana e kapacitetit mendor e horizontit kulturor ai le për të dëshiruar, pavarësisht se i duket vetja si filosof dhe kërkon të japë mend për politikën e për çdo gjë tjetër.

  Reply to this comment
 51. Xhimi February 23, 02:33

  Agron. Mjaft pare bere deri tani. Po e prish apo po e sheet karakterin. Kthehu at je ku ke qene se Te duam.

  Reply to this comment
 52. aqo February 23, 07:01

  Agroni eshte neveria e skenes se humorit.Me e keqja eshte se jo veten e tij dhe Beharin,se eshte bere legen me shprehjen ” temen e semes” pas cdo fjale,por ka bastarduar edhe aktoret femra,sa jane bere te neveritura para shikuesve.Nuk mbahet publiku me: bythe,shurre ,”une kujt t’ia ve e jo te m’a vere” e plot e plote ndyresira qe I kane future ne gojet e tyre.

  Reply to this comment
 53. Rrushi February 23, 09:07

  Ky eshte nje aresye me shume per tu bere edhe me i vetedijeshem se perse nuk behet Shqipëria!Aresyeja:Sepse ne Tirane civilizimin e qytetarine e perfaqesojne tipa si Gon Llakaj dhe ky tipi Ulian “shoferi taksist qe ka nderuar tatuazhin e nje bishe me dragua”.Pas kesaj pernjehere mbushe me adrenaline e kerkon te ulerasesh “o sa mire me ken shqiptar”!

  Reply to this comment
 54. perkthyesi February 23, 10:58

  U be dhe Arjan Cani me vella! Humori banal i Llakajt te Vizionit, ngjan si dy pika uji me ate te Canit te Klanit!

  Reply to this comment
 55. fraza February 23, 18:06

  Eshte dalluar nje konstatim interesant tek njeriu! Ky nuk eshte nje konstatim i ri dhe as i panjohur, por le t’a bejme edhe nje here te njohur.
  Njeriu thotë ato, që di. -Ky eshte konstatimi. Edhe goni (mos ma merrni per gabim ortografik, qe e shkruaj me shkronje te vogel…) nuk ben perjashtim nga ky rregull.
  Kenga duhet kuptuar se eshte enkas per “alpazarin” dhe vlen me shume per autorin e ketij programi, qe sa vjen e behet me BANAL. Mjere arti, mjere kultura dhe mjere artistet me ”produktet” e tyre!
  Artistet monumentale te Shqiperise si Sander Prosi, Kadri Roshi, Marie Kraja, Violeta Manushi, Luftar Paja, Pandi Raidhi, Ndrek Luca e qindra e dindra te tjere te ketij niveli ishin krijues dhe frymezues me artin e tyre, prandaj jane te paarritshem.
  Ndjej peshtirosje per ket lloj ”arti” vagabondesh!
  Jam i te njejtit mendim me z Ilir Metaj dhe e falenderoj per artikullin dhe konstatimet e tij.

  Reply to this comment
 56. tik February 23, 20:14

  esht ber i neveritshem nuk shikohet me jo vetem nga fjalet banale por gti ne cdo rast na permend dhe nevruzin

  Reply to this comment
 57. Gjati February 24, 00:25

  O ROT,AL Pazari është programi me banal,vulgar,me gjuhën injorante te Memalijoteve,o idiot I lindur.FLAMA VIZION PLUSIT DHE OLTTA DULAKUT ,PIKA SHQIPERISE.

  Reply to this comment
 58. ditari February 24, 11:30

  Nje filozof ka thene se botes nuk i vjen e keqja as nga budallenjt e as nga te mencurit. E keqja deri ne shkaterrrimin e saj (botes) i vjen nga mediokrit qe sot jane kudo e me shumice, qe nga qeverite e deri te ” arti” i Agron Llakajt. Ky eshte nje nga mediokret qe ka dal me ne pah.

  Reply to this comment
  • ditari February 24, 11:44

   Nje filozof ka thene se botes nuk i vjen e keqja as nga budallenjt e as nga te mencurit (kjo sepse budallai s’ben asgje, ndersa i mencuri ben gjera te mira). E keqja deri ne shkaterrrimin e saj (botes) i vjen nga mediokrit qe sot jane kudo e me shumice, qe nga qeverite e deri te ” arti” i Agron Llakajt(sepse u duket vetja se jane te mencur,kur ne fakt anojne nga budallenjt). Ky eshte nje nga mediokret qe ka dal me ne pah.

   Reply to this comment
 59. damian February 28, 19:34

  Agron Llakaj, ka katandisur ne nje lanxho, ku gjithsa shpreh tregojne nje boshllek te jashzaknshem formimi e karakteri.Ai , me qe ka sistemuar koce te tij krejtesisht debile, tek Kontrolli i Shtetit, shfaqet haptazi nje ushtar pede, gje qe shemton detyren e artit si percues i interesave te popullit.Ky i rrjedhur e qesharak, e hap dhe e mbyll ” halen ” e vet si mercenar ! Per kete arme per art jane prapanica dhe vegla e burrave !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*