Viktima e 24-t nga CoVid në Shqipëri, vdes 68 vjeçarja nga Tirana

April 13, 2020 21:54

Viktima e 24-t nga CoVid në Shqipëri, vdes 68 vjeçarja nga Tirana

Ka ndërruar jetë sot në spitalin infektiv një paciente 68-vjeçare nga Tirana, me inicialet L.K., e cila trajtohej prej 10 ditësh në shërbimin Infektiv në gjendje të rëndë, e intubuar.

68-vjeçarja e prekur nga COVID19 vuante nga insufencenca renale dhe kishte kryer pesë seanca dialize brenda spitalit infektiv gjatë këtyre ditëve.

Pavarësisht përpjekjeve maksimale të stafit mjekësor, 68-vjeçarja nuk ja doli të mbijetojë, thuhet ne njoftimin e MSH.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u kërkon qytetarëve të vijojnë të respektojnë me shumë rigorozitet masat e distancimit fizik, si e vetmja mënyrë për të ndërprerë zinxhirin e transmetimit të infeksionit, për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të COVID-19.

 

e.k. / dita

April 13, 2020 21:54
Komento

1 Koment

  1. mirel April 14, 05:21

    DOli fjale e re tani: Inshufencenca
    Pyke dhe jo shaka

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim