Shënuesit më të mirë të deritanishëm të Euro 2016

June 18, 2016 11:42

Shënuesit më të mirë të deritanishëm të Euro 2016

Francezi Dimitri Payet, autor i golit te dyte te ekipit te Frances ndaj Shqiperise te merkuren ne mbremje (2-0), ka marre kryesimin e klasifikimit te shenuesve me dy gola, ashtu si dhe Bogdan Stancu, i cili shenoi per Rumanine ndaj Zvicres (1-1) me 11-metersh.
Shenuesit me te mire te deritanishem te Euro 2016 jane:

2 gola: Payet (France), Stancu (Rumani)

1 gol: Bale (Uells), V. Berezutski (Rusi), Bjarnason (Islande), Dier (Angli), Duda (Sllovaki), Giaccherini (Itali), Giroud (France), Glushakov (Rusi), Griezmann (France), Hamsik (Sllovaki), Hoolahan (Irlande), Mehmedi (Zvicer), Milik (Poloni), Modric (Kroaci), Mustafi (Gjermani), Nani (Portugali), Pellè (Itali), Piqué (Spanje), Robson-Kanu (Uells), Schär (Zvicer), Schweinsteiger (Gjermani), Stieber (Hungari), Szalai (Hungari), Weiss (Sllovaki)

June 18, 2016 11:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim