“Llaxorja e fundit”, sherr grash në Parlament, kapen me fjalë Caka e Spiropali

February 7, 2019 17:40

“Llaxorja e fundit”, sherr grash në Parlament, kapen me fjalë Caka e Spiropali

Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali dhe deputetja e LSI-së, Silva Caka janë përfshirë në një debat me njëra – tjetrën, duke kaluar dhe në ofendime personale.

Siropali, njëkohësisht edhe zëdhënëse e Qeverisë, i është drejtuar deputetes së LSI, duke e quajtur atë si “llaxore”.

Por pas kësaj deklarate, deputetja e LSI-së ka kërkuar të replikojë me ministren, por Vasilika Hysi ka hezituar ti japë fjalën.

O Vasilika për hire të profesionalizmit, mos më trego mua se çfarë është replika. E re jam por e di shumë mirë. Sa i takon Elisa Spiropalit, që m’u drejtua me fjalën “llaxorja e fundit”, Elisë e dashur nuk më intimidon dot. E para sepse nuk e ndjej veten në atë kategori dhe e së dyti, marr parasysh se nga kush më vjen kritika. Sillu siç të ka hije, si nënë, si grua e pastaj edhe si deputete e ministre, mos bëj ato që një zotëri të vë përpara, e të thotë se çfarë të thuash”, u shpreh Caka.

Ndërsa më herët, deputetja Oriola Pampuri, bëri thirrje që Elisa Spiropali të kërkojë ndjesë publike për këtë fjalë.

v.l/Dita

February 7, 2019 17:40
Komento

15 Komente

 1. Dash Pacja February 7, 17:49

  Mir e paska thene Elisa por eshte treguar shume e kursyer mbasi e gjithe LSI eshte kthyer ne llaxore.

  Reply to this comment
 2. Fidel Kastro February 7, 17:53

  Silva Caka plot sharm e dinjitet , ndersa Spiropali si Laja e Keshillit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  Reply to this comment
  • robi February 7, 18:33

   Silva caka është sharebajga e leshitdhise dhe është njëlloj si monstrat e leshitdhise Kejdi dhembcakallja dhe Epshurr Brahimkari që lefin si gore me letra te shkruar nga Nafije Dybeku Baxhella që ka plagjiature diplomë

   Reply to this comment
 3. Jani February 7, 18:21

  O Caka
  Deputete si ti behesh pas Rehovices por me vjen keq si u presin burrat ne darke ne shepi??

  Reply to this comment
 4. fteri February 7, 18:43

  Silva caka është llaxorja ,llafazanja zëdhënsja me çizme në dorë të Munika K…dhe hajdutit e skuthit Ilir floriri,se na turpron ti themi president.

  Reply to this comment
 5. A. February 7, 19:23

  Kjo Spiropali eshte debile qe i ka hipur shume vetja ne qejf.

  Reply to this comment
 6. lalai February 7, 19:32

  Muhabet KURVASH…..!!!

  Reply to this comment
 7. Arben February 7, 20:03

  Keto merrini dhe nguluni nga nje hu nga poshte sepse Jane prostituta.

  Reply to this comment
 8. Lili February 7, 20:36

  Jo ,nuk e ka thane hiç mire,se ajo si ministresh eshte ma ulte se nje deputet kur vjen ne Parlament.
  Ekskutivi duhet te harroje kete hadet rrugaç qe ka marr me i ofenduar perfasuesit e popullit ne shtepine e tyre,se na ofendon te gjithe neve. Je ministresh me deshiren e Njeshit, e jo si ligjevenesi nga deshira e popullit. Pra ketu ka dy legjitimitete,e njera eshte nje mije here ma e nalte ,ajo e Soveranit,se sa ajo e Ministrit qe buron nga vulneti i Njeshit..
  Kjo kur ka shtet
  Po keta cdo dite tregojne se nuk kane haber se cka eshte shteti,jane aty rastesisht,as vete nuk e dine pse,e ju duhet vetja pallecka…

  Reply to this comment
 9. Lili February 7, 20:45

  Sikur ne nje vend t’evropes ministri i ngarkuar per marredhenjet me Parlamentin te kishte perdor kete fjalor qe kjo spiropali ka perdor,ai automatikisht do ishte shkarkuar sepse asnje Parlamentar nuk do kishte pranuar me i fol e me e lejuar me vu kemben ne Parlament….
  Edi Rama ka nje aftesi fantastike me perzgedh ma debilet nder debilet. Pse eshte nje pyetje qe ka te beje me psykopathologjinee tij qe ai ´sheron’ me keso debile qe ulin shtetin e kombin tone ne cdo aspekt pos ate te kurverise..
  Siç duket,kot paska ndryshuar aq shume qeverine se edhe ma zi paska perzgedh..

  Reply to this comment
  • Alban Dega February 8, 12:07

   PERFAQESUES TE POPULLIT !?

   Zot ruajna… Perfaqesues te partive dhe listave te kryetareve te tyre !

   Reply to this comment
  • Alban Dega February 8, 12:17

   Demokraci apo kakakraci!?

   PERFAQESUES TE POPULLIT !?

   Zot ruajna… Perfaqesues te partive dhe listave te kryetareve te tyre !
   Partite ne Shqiperi jane prona pa tapi te kryetareve qe jane vet Zot e vet shkop!
   Nuk pjerdhin as per forume as per anetaresi as per normal me elementare te demokracise!
   Jo sot po tash e 100 vjet!
   Nga Zogokraci, kaluar ne Enverokraci, ne SaLikekraci, ne Edokraci domethene ne kakakraci te kryetareve !

   Reply to this comment
 10. Plaku Xhuxhumaku February 7, 22:41

  Kjo Spidhipalja doli edhe me trimereshe se Skenderbeu vete, se Skenderi tha gruas time i hani ate qe s’thuhet, kurse Spidhipali i tha direkt llaxore kesaj tjetres, nuk i tha ti ja ashtu si nuk thuhet.

  Reply to this comment
 11. Labi February 8, 12:13

  Kesaj te leshelise nuk ka nevoje ti thuash llaxore, mjafton ti shikosh menyren e veshjes, Elisa ka rene shume poshte duke u marre me nje tip te tille, personalish nuk do mund te rrija dot ne nje parlament me keta xhepistet e leshelise.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim