Sherr mes Flamur Nokës e Pjerin Ndreut, ndërhyn Garda (VIDEO)

January 28, 2014 19:21

Sherr mes Flamur Nokës e Pjerin Ndreut, ndërhyn Garda (VIDEO)

Sherr mes deputetëve Flamur Noka dhe Pjerin Ndreu sot në mbledhjen e Komisionit Kuvendor të Sigurisë Kombëtare

Konflikti nisi në përfundim të mbledhjes së Komisionit të Sigurisë ku ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri kreu një seancë dëgjimore me kërkesë të deputetëve të Partisë Demokratike, anëtarë të këtij komisioni.

Konflikti ka shpërthyer pas fjalëve ofenduese që dy deputetet, Noka dhe Ndreu kanë bërë në drejtim të njëri-tjetrit. Sherri degjeneroi deri në atë fazë sa mund të kishte pasur dhe përplasje fizike, por në atë çast ndërhyri Garda si dhe deputetët.

Fillimisht dy deputetët e kanë nisur sherrin gjatë zhvillimit të mbledhjes.
Noka: Po ik se s’merrem me ty unë, nuk merr vesh ti, po flas me atë. Po ik o qërohu se s’merrem me plehra unë, po flas me atë.
Ndreu: O ti qurravec, mos fol me mua me atë gjuhë
Braho: Po të vazhdojë kështu unë jam i detyruar ta ndërpres.
Noka: Me kë je tu fol ti, do të zhduk halabak
Ndreu: Ik ore injorant
Por deputetët Ndreu dhe Noka nuk e lanë me aq. Ata tentuan të konfliktoheshin dhe fizikisht, madje duke përdorur dhe fjalë kërcënuese ndaj njëri-tjetrit. Për të shuar konfliktin ka ndërhyrë Garda, deputetë dhe gazetarë./BW

January 28, 2014 19:21
Komento

4 Komente

 1. Hithri January 28, 19:25

  Mjerë ne për deputetë që kemi!

  Reply to this comment
 2. beso January 28, 19:27

  Pune malokesh, nuk dine te zgjidhin gje pa gjak

  Reply to this comment
 3. Denim me vdekje January 28, 20:49

  Vrituni, theruni, shfarosuni!!

  Dhurata me e larte qe do na beni,

  Vetem…larg institucioneve publike!!

  Reply to this comment
 4. arian January 30, 00:08

  noka nje debil ,i cili ka me shune ix.5 .se pale corap.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim