Sherr në studio me Shehin për Ramën, botuesi italian: Jam shqiptar

February 18, 2019 22:50

Sherr në studio me Shehin për Ramën, botuesi italian: Jam shqiptar

Debati mes kreut të LZHK-së, Dashamir Shehi dhe botuesit Carlo Bolino në emisionin “Open”, në Top Channel, ka degjeneruar në përplasje të fortë dhe fyerje personale.

Pas komenteve të Carlo Bolinos, kundër djegies së mandateve nga opozita e bashkuar, Shehi i thotë atij dhe një analisti në studio:

“Ju jeni njerëz të Edi Ramës, po mjaft tani, komentet e tua bëji në Itali. Kemi dalë nga ai Parlament sepse nuk na pëlqen ky regjim”,- është shprehur deputeti opozitar.

Bolino ka replikuar me ngritjen e zërit:

“Jam shqiptar, kam 4 vite që jetoj këtu, kam marrë pasaport shqiptare. Mos bëni thirrje raciste”.

n.s. / dita.

February 18, 2019 22:50
Komento

34 Komente

 1. Koqa February 18, 22:55

  Hahaha e lezeçme kjo

  Reply to this comment
  • enea February 19, 03:41

   Carlo bolino k..ri. Ushqehet me leket e buxhetit te shtetit shqipetar ky funderrine si Bolino leke qe edi droga jua merr shqipetareve dhe ja jep ketyre monstrave qe bejne fresk atij. Paska marre dhe pasaporte shqipetare ky funderrina Bollino i qifsha cfare i permban pragu.

   Populli duhet tju marre shpirtin ketyre hienave qe po i pijne gajkun shqipetareve cdo dite.
   Ky me kete deklarat duhet ti hiqet shtetesia dhe te shpallet person non grada.

   Reply to this comment
  • eni February 19, 03:47

   Ndyresire italiane hajdut hesht.

   Hesht monster bolino.

   Populli shqipetar e din vete se ku i pikon catia.

   Hesapet me edi ramen do ti bejme vete nuk mund ta shpetoni ju.

   Ne ja dhame voten ne e do ta cojme ne vrimen e halese.

   Reply to this comment
  • eni February 19, 03:47

   Ndyresire italiane hajdut hesht.

   Hesht monster bolino.

   Populli shqipetar e din vete se ku i pikon catia.

   Hesapet me edi ramen do ti bejme vete nuk mund ta shpetoni ju.

   Ne ja dhame voten ne do ta cojme ne vrimen e halese.

   Reply to this comment
 2. Lili February 18, 23:00

  Ketu eshte problemi ky eshte shqiptar, e ne qe jemi me babe e nane shqiptare nuk pranohemi si shqiptar nga ky shtet…
  Hane pa porta eshte bere shtepija jone,ku nuk dihet kush eshte pronari e kush usurpotari i prones….

  Reply to this comment
  • karamahmuti i albanis February 19, 08:32

   ti e co jote jeni turkoshak qe ju harruan te paret tuaj dhe mos pretendoni te jeni shqiptar.
   shikoni emrat e mbiemrat qe me shpejte mund tju gjesh rrenjet ne arabi.
   shikoni dhe mentalitetin e shkatrrimit dhe ngritjes sumes perpjete ne mes te sheshit.
   edhe ky pijaneci shehi mund te ishte hoxh por jo politikan

   Reply to this comment
 3. tani February 18, 23:10

  Tangarllek pijaneci qe e ka zene emisioni esell.

  Reply to this comment
 4. Edkokaina February 18, 23:19

  U bo Bolino pepino si Miladin popoviçi.

  Reply to this comment
 5. Beni February 18, 23:46

  Dash pijaneci ashtu si kriminelet Berisha e Basha sillen si rrugaçe e fodulle ndaj mendimeve te tjereve qe jane ne kundershtim me idete e tyre idiote.Llumi shoqerise shqiptare.

  Reply to this comment
 6. Shqiptari February 18, 23:47

  Dersa ka pasaporte shqiptare, ka te drejte te interesohet per cdo problem te Shqiperise, si te gjithe qytetaret shqiptare.
  Zoti Shehi merri mbrapsht fjalet.

  Reply to this comment
 7. Jorgo February 19, 00:14

  RESPEKTE për CARLO BOLLINO ! ! Neveri dhe URREJTJE për HAJDUTIN dhe BYTHLÈPIRËSIN Profesionist DashaKeq Shehi që ha TASQEBAP me ZORRÈ MIU dhe pi RAKI si JEVGJIT me ÇADRA !!!

  Reply to this comment
 8. Adih February 19, 00:57

  Mir more gjal Tirone ,dihet qe e ka qelbur ky Rama ,kundershtari i yt ,eshte zene me pras ne duar ,me korrupsion ,po pse rrotacion do vazhdoje shqypnia more gjal Tirone . .Jo per noj gjo ,se ja koh e ja anej , ne te shkrete kokpalare ,ngelem nen stop ,duke paguar nga taksat tona tre here ,per nje te vetmen karrige ne administraten shtetrore ?? .Na thuj o dash gjali ,ca me boh ,per tmiren e kalamojve tane ,se nuk po shohim as edhe cike drite ne fund te tynelit .

  Reply to this comment
 9. Nevila February 19, 04:00

  Super CARLO BOLLINO . Dash Shehi njè ZVARRANIK që për një Paçe dhe Pilaf , shet edhe Pjestarët e Familjes !!!!

  Reply to this comment
 10. Patrioti February 19, 04:08

  Eshte e thjeshte nqs keto djegin mandatet mos votoni me per to sepse ato nuk ju perfaqesojne juve por interesat e veta personale. Detyroni mazhorancen te ndryshoi ligjin zgjethor ku te votohet per personin jo per partine. Sic u pa prej kaq votes qe ligji aktual nuk funksionon

  Reply to this comment
 11. apollon February 19, 05:00

  Dashi vet eshte iranian. Kolon qe kurr nuk i ka dashte te miren Shqperise, vetem vone u be pak lokalist tirons per hir te haxhi qamilit.

  Reply to this comment
 12. tr February 19, 05:00

  Dash pijaneci mire e ben te zhdukesh fare nga politika,se je me i rrezikshem se budallai.Turp e fatkeqesi te kesh nje racist ne parlament.Zoti Karlo Bolinno respekte dhe flm qe nuk ngaterron ngjyrat ne analizat e shkrimet e tua.Bjeru kokes ketyre horrave tane, qe e shkaterruan,e dogjen ,e plackiten vatanin, vrane e percelluan kete popull te vuajtur ne shekuj..

  Reply to this comment
 13. Raki mareje (kocimare). February 19, 05:37

  Pijanecit Dash, lindur tek dera e halese ne fund te oborrit, perpara se te futet ne studio ti futet tubi alkol mates ne goje dhe ti matet sasia e alkolit te pire me gjize dhe bishte qepe.
  V.O .Kujdes ne studiot ku eshte Dash Gojeshtrembti se mos ndizni ndonje shkrepse apo cakmak, se do te digjen te gjithe nga zjarri qe do te ndizet ne avujt e alkolit te dale nga goje e ketij qekbesire.

  Reply to this comment
 14. mikpritja shqiptare February 19, 07:01

  Rrespekt dhe solidarizim te plote me bashkeqytetarin Bollino!
  Turp dhe percmim per injorantin Shehi (qe, per fat te keq, na duhet ta mbajme me pace e raki)!

  Reply to this comment
 15. Martini February 19, 08:31

  Mos e shani DASH KUTHIN.Është i vetmi politiken karagjoz që nuk na mërzit e na clodh.Edhe këtë nuk e lini. Apo Bolinua do ta marrë në Itali.Nuk u sos Bënë Grilua atyre.

  Reply to this comment
 16. PO , PO February 19, 09:04

  Dashamir Shehi ka merituar pergjigjen qe i dha , ( disa vite me pare kur jetonte ) profesori i nderuar Kristo Frasheri , kur i kujtoi Dashamirit ne nje studio televizive , duke i thene : “A e njeh historine e prejardhjes tende familjare , sepse gjyshi yt , kur ishte ushtar mercenar i sulltanit , mbeti ne Shqiperi dhe nuk arriti te kthehej ne Persi , tek njerezit dhe vendi i tij …” ! Dashamiri , duke pare se ke kishte perpara , uli koken dhe i tha , se e dinte prejardhjen e tij , prej nga vinte . Pra thjeshjt nje islamik iranian , qe nuk e lidhte asgje me shqiptaret !
  Nuk e di , ne se ia ka zene veshi kete detaj , zoptit Carlo Bolino , qe Dasha sdarahjoshi e beri haqk t`ia perplaste ne fytyre .

  Reply to this comment
  • Shqiptari February 19, 14:15

   Edhe Dashi qytetar shqiptar eshte. S’ka rendesi prejardhja. Te dy te njejtat detyra e te drejta kane.
   Mos shaje hunda buzen.

   Reply to this comment
 17. Dash February 19, 10:54

  Respekt per Bolino dhe turp per kete antikuarjat servil qe here pas here hiqet si i drejte ,, te ishte me te drejten ky do ishte distancuar nga Berisha ,por mbete nje qylaxhi i pandeqshem …na ben dhe rracistin pale

  ekt

  Reply to this comment
 18. zhuk kellira Alibeaj February 19, 11:24

  Bollino eshte Italian,por duke qene se jeton e punon ne shqiperi eshte nder per ne qe ka kerkuar dhe ka fituar te drejten te quhet edhe shqiptar.Sa per carhoshin komedian Dash Rakine,aleatin dhe mikun e Nard karagjozit te portokallise eshte e kote te merresh me te.Ai eshte njeri pa personalitet dhe nje bythelepirers i Berishes e ushtarit te mire shvejk,njeriut qe qesh dhe ne vaki,pinokut kriminel e te korruptuar lyl brilantines,agjentit te UDB-se dhe tavarishit te Putinit.Dashi,si dhe ustallaret e partise antidemokratike te dopjoagjentit Berishovic nuk i pellcet per vendin,por per perfitimet e tij,duke iu ngjitur si muti pas kepuce lylit,Berishes etj.Bollino eshte jo vetem shqiptar,me pasaporte dhe jeton ne shqiperi,por eshte patriot shume here me i madh se Dash carhoshi,sepse eshte intelektual me llogjike dhe me penen e tij te forte jep nje kontribut ter madh per perparimin dhe konsiolidimin e demokracise ne kete vend.Po ku merr vesh Dashi nga keto,ai e ka mendjen te pikje ndonje gote dhe te zbatoje urdherat e porosite e zjarrvenesit te shqiperise,ende te pandeshkuar,Salih Serbit!

  Reply to this comment
 19. Tan Shkreli dv February 19, 11:35

  Bolino mqs e quan veten gazetar (?!) po te kujtoj se nese sheh nje vjedhje apo mashtrim dhe nuk e denoncon – je vete po aq hajdut dhe mashtrues. Mos na hap barkun me ndershmerine tende. Ke nje inventar “notevole” pasurish ne Shqiperi. Shijoje dhe mos u perpiq te besh gazetarin – ske qene asnjehere qe nga koha kur kryeredaktori jot Arian Cani shkepte Edvinin per nje leje ndertimi.

  Reply to this comment
 20. Labi February 19, 12:57

  Imagjinoni te japi mend Dash Shehu fundi botes, e njeh gjith Tirona mete zuzar, per fund nje pytje per dashin pa kembore, sa pare te sollen nga sudja te ish karlbergu mbrapa akademise,nese nuk marr pergjigje do jap qe neser dhe emrat e ish shiksave shpellare,mbasi more paret ca te tha xeni?

  Reply to this comment
 21. Ylli February 19, 13:46

  Shqiptare te dashuruar me Carlo Bollinon .Ska asgje te keqe ,derisa kujton qe keta Rilindasit trapa mburren qe e hodhen Italine ne det ,qe mbas ca viteve te rikthehej Bollino po nga deti.
  Ky Carlo Bollino ,nje qesharak sharlatan ,qe Edi Rama e nxjerr neper ekrane si varianti mashkullor i Elisa Spiropalit ,me kujton Agushin e shkrete qe i lepinte bythen Mato Grudes per nje cope buke .
  Carlo Bollino….je nje cope Agush i Mato Edvin Rames.
  Ti Edi je gjeni ,ti Edi je hero ,ti Edi je i madh ,ti Edi je kollos…..monolog i Agush Carlo Bollinos ,per ca mijera euro fitim .
  Dash Shehi ,babaxhan ,i thjeshte ,i ndershem ,i veçante ,tirons por pa fat se nuk prezanton njetezit e tij dhe te fisit ….nje bashkefshatari im !!!!!
  Te dashur bashkefshatare rilindes…..Carlo Bollino eshte bashkefshatari juaj apo bashkemilitanti juaj ???

  Reply to this comment
 22. o e mjera shqiperi February 19, 14:29

  ..dash shehit evgjit irani nje goje shtrember dhe pijanec kronik tja ruaj topet carlos .pilaf dollma magazinier qe si hidhte quret njeri dje sot zvaritet per nje firme ne bordero patlamenti .eshte per roje mullari per karo qrret e berishes.

  Reply to this comment
 23. ETHEM February 19, 14:35

  A E DI DASH PLENCI+DOPJO RAKI SE BOLLINO E COI NE GJYQ SALIUN DHE U GJOBIT ME 1000.000 LEKE PER SHPIFJE..!?
  -SHEHI KA QENE ZV.I SALIUT DO BEJE SI SALIU E DO MBROI SALIUN PASI KY E DETYROI LYLIN TA FUS NE LISTE PER DEPUTET ME 5 TE TJERET,KUR NE MARRVESHJEN E 17 MAJIT ISHTE VENDOSUR QE PARTIT E VOGLA TE ELEMINOHESHIN.DHE RAMA E ZBATOJ MARRVESHJEN DHE LULI JO ME URDHER TE SALIUT.
  -TASHME ESHTE RASTI QE PD ETJ,TE SHKRIHEN PER TU REFORMUARE PA 2B.KJO DO ISHTE FITIRE,PASÌ PD VETEM I KA BERE DEM KTIJ VENDI SI DHE HITLERI NE L2B.

  Reply to this comment
 24. Hammerhaituri February 19, 16:02

  Carlo eshte shqiptar i madh! Shikojeni emisjonin foli teknikisht dhe sakte. ne menyre neutrale .Ne vend qe ta nderojme e ta respektojme e shajme .Fali z.Bolino se flasin percart.

  Reply to this comment
 25. Arben February 19, 17:42

  Litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari

  Per edkokainen dhe githe zagaret e tij

  Reply to this comment
 26. Vasili February 19, 20:07

  Bolino:Shehi vet eshte nje funderrine anadolli dhe vjen tre ore larg si i tille:i korruptuar dhe kurvar,kur ish ne qeverine Meksi,pijanec dhe alabak ordiner,qe prej kohesh vazhdon te kerpije kocken e deputetit qe i hodhi Sala.
  Megjithse ka shpirtin turceli dhe katundar tirone,por ama ngordh i gjori per te shijuar Europen e kaurit,se bashku me familjen e tij.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim